31 fraza të bukura nga Kaleth Morales

morali i kalethit

Shumë kolumbianë sot ende duan të kujtojnë Kaleth Miguel Morales Troya, një këngëtar dhe autor këngësh i ri që vdiq shumë i ri, pasi ai lindi më 9 qershor 1984 dhe vdiq më 24 gusht 2005.

Ai ishte mbiquajtur El Rey de la Nueva Ola dhe ai studioi mjekësi në Universitetin e Perusë. Pavarësisht nga karriera e tij e mbrojtur, Morales bëri 110 kompozime dhe publikoi 3 albume: La hora de la verdade (2005), Único (2006) dhe Kaleth Morales në kitarë (2006).

Ai u bë i famshëm sepse ishte krijuesi dhe promovuesi i nëngjinisë vallenato të njohur si Nueva Ola. Ai ishte një kompozitor dhe një mjek, por fatkeqësisht ai pësoi një aksident automobilistik që e la atë dy ditë duke luftuar për jetën e tij në koma, por Më në fund ai ndërroi jetë vetëm 21 vjeç, duke lënë dhimbje të mëdha në zemrat e familjes dhe miqve të tij.

morali i kalethit

Citate nga Kaleth Morales

Tjetra do t'ju lëmë disa nga frazat më të mira të të riut Kaleth Morales në mënyrë që të kuptoni se si ndihej ai për muzikën dhe jetën, dhe mbi të gjitha, për të kujtuar përmes fjalëve të tij se si e ndjente dhe jetonte jetën.

 1. Mendoj se tashmë e kam gjetur vajzën e ëndrrave të mia, atë që me krenari më dashuron. Tani është e vërtetë dhe për një arsye të mirë.
 2. Kjo është kënga ime e lamtumirës. Do të jetë më e mira për të dy ne, sepse unë nuk jam pronari i jetës tuaj dhe, gjëja më e keqe, nuk e di pse zemra nuk e kupton atë.
 3. Ju fitoni nuk më mungon të jem me ju, edhe nëse doni vetëm që të jemi miq. Për mua është shumë e trishtuar të shoh se si përfundon diçka që, duke filluar, unë tashmë isha i ngazëllyer.
 4. Sot, ndiej që po të humbas ty ishte se e kuptova, se do të jetoj ferrin nëse një ditë do të më lësh.
 5. Unë vetëm shpresoj se është një realitet, jo një iluzion. Sepse edhe jeta më bëri të lumtur, oh, me mënyrën tënde të bukur për të më trajtuar. Dhe kjo është një mundësi e re për zemrën.
 6. Nuk e di pse i dha fund këtij iluzioni. Nëse tani po më luteni për falje, sikur nuk më ka lënduar, mos harroni se ju kam bërtitur, "mos më lini, për hir të Zotit".
 7. Gjithçka ndryshon, të gjithë e dinë që ti je jeta ime. Të gjithë e dinë që ti je ëndrra ime, ajo që dua më shumë, ajo që, me një puthje, më çon në një milion dhe më lë në zero.
 8. Më duket e pamundur që asgjë të mos dalë nga zemra jote, trupi të kërkon për ty, megjithatë ti qëndron kokëfortë.
 9. Do të bind botën se unë dhe ti jemi një. Jam kaq i sigurt dhe kaq i lumtur që ndiej atë që po ndiej se ndryshova shkrimet e shenjta të jetës sime, janë tuajat dhe jo të miat. morali i kalethit
 10. Të jem i dashuri yt Unë vij, të jem pronari yt, i dashur im. Sepse betohem se tek ti kam gjetur atë që kërkoja.
 11. Dhe nëse shikoj, ata janë sytë e tu. Dhe nëse prek, janë duart e tua. Dhe nëse e kuptoj, ajo është aroma juaj. Dhe nëse dëgjoj, është fjala jote. Ah! me shijen e gojës tuaj.
 12. Nuk e meritoj qëndrimin tënd, sepse nuk kam bërë gjë tjetër veçse të dua, bëj gjithçka që të dashurohesh. Më pyet për diçka dhe unë do të ta jap, atë për ty atë që nuk e shpik unë.
 13. Dhe ti je ai që mund ta pikturosh botën time në të zezë dhe të bardhë me një mijë ngjyra.
 14. Më trego si të mos e qaj, më trego si të mos e humbas atë. Po të isha era, do të isha pranë saj, do ta prekja lëkurën e saj dhe do t’i puthja buzët, e dashuruar.
 15. Edhe pse e jona mbaroi, unë nuk do të të harroj kurrë. Ju jetoni në zemrën time dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Dhe si rrezet e diellit, zemra ime depërtoi.
 16. Do t’i kthej netët e mia në këngë që do t’i bëjnë të ditur botës se sa shumë të do ky i ri, i cili mendon vetëm të të kënaqë në gjithçka që dëshiron.
 17. Unë dua të vazhdoj të fle dhe të zgjohem me ty. Unë dua të jem ndjenja juaj e mbështjellur me dashuri. Ju jeni drita e parajsës, ju jeni besniku im nesër. Jetoj me shpresën të të dëgjoj, të dua.
 18. Eja dhe shndërro botën time, grua. Eja dhe unë të jap atë që nuk ke pasur kurrë. Çdo minutë që kaloj pa ty, nuk mund ta jetoj nëse nuk je me mua.
 19. Më fal nëse e marr dënimin tënd të rëndë në fytyrën tënde, e di që po mendon se unë veproj si fëmijë.
 20. Më jep një përqafim, si një kujtim, para se të të vras ​​larg nga jeta ime.
 21. Të gjata janë ditët kur nuk jeni këtu. Errësohet kur nuk duhet të jetë. E pranoj që dobësia ime është mënyra sesi prekni lëkurën time. Nuk më intereson që distanca është aty, kjo është më e pakta. Pranë teje nuk më intereson asgjë më, ndihem në parajsë.
 22. Unë nuk mund të jetoj pa ty. Unë të dua dhe nuk do të të lë kurrë, përgjithmonë dhe gjithmonë do të jesh gjëja më e bukur në jetën time. morali i kalethit
 23. Dy sekonda, asgjë më shumë, që të hysh në shpirtin tim do të të bënte të më kuptonit. Se të dua dhe gjithashtu të adhuroj, dhe se jam çmendur që të kam.
 24. Ajo është gjithçka ime, fillimi im, fundi, fundi im ... Ajo është ajo që gjithmonë e prisja, në mënyrë që ajo të mund të ndryshonte jetën time.
 25. Oh! Më jep një puthje, sepse ti e di që çmendem, sepse e di që kjo ende nuk mjafton për madhështinë e kësaj dashurie.
 26. E vë në lojë gjithçka që të jem me ty dhe sepse ti je pronari i fatit tim.
 27. Nota më e bukur erdhi në këngën time, vajza që unë vërtet e dua. Ajo që një natë u kthye e dashura ime, që më vodhi shpirtin dhe jetën pa menduar, që me puthjet e saj më përvetësoi ëndrrat.
 28. Ti e di që unë të dua shumë dhe se nuk mund të jetoj pa ty, dashuria ime. Më jep shpresë që të vazhdoj me këtë iluzion.
 29. I mundur nga dhimbja, unë do të jem një humbës i përsosur nëse një ditë do të më lini. Sepse pa ty jeta ime nuk vlen më për asgjë, dhe vitet nuk mjaftojnë sa të të jap shpirtin tim.
 30. Me ju është një histori tjetër, pasi të jesh pranë jush më bën të lumtur, dhe kështu kujtimet e këqija fshihen, një nga një.
 31. Fytyra e një vajze dhe vështrimi i një engjëlli, buzët që bien në kontrast me dashurinë tënde. Janë detaje që në zemrën time shkurtojnë kohën që jam larg.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.