"Kanceri na ka bashkuar"

Dy vajza po luftojnë me një formë të rrallë të kancerit dhe Ata janë bërë miq të shkëlqyeshëm pasi janë takuar përmes Facebook.

Robyn Duffy, 21 vjeç dhe Kirsten Smith, 23 vjeç, ishin diagnostikuar me limfoma Hodgkin vitin e kaluar dhe ata iu nënshtruan raundeve rraskapitëse të kimioterapisë në të njëjtin spital.

Megjithatë, Vajzat janë bërë shoqe të ngushta pasi zbuluan në Facebook se ishin praktikisht fqinjë.

Robyn duffy

Ata u bënë miq pasi një mesazh mbështetje dërguar Robyn në Facebook u pa nga Kirsten. Ai kontaktoi Robyn dhe çifti zbuloi se ata po shkonin në të njëjtin spital për trajtim. Më poshtë, Robyn Duffi:

Robyn

Tani ata e ngushëllojnë njëri-tjetrin në përpjekjen e tyre për të kapërcyer sëmundjen e tyre dhe për të shoqëruar njëri-tjetrin gjatë takimeve në spital.

Robyn tha:

“Unë u diagnostikova me limfoma Hodgkin në Shtator dhe ndjeva sikur isha i vetmi person me të cilin po ndodhte. Miqtë dhe familja ime ishin shumë mbështetës dhe kam marrë shumë mesazhe në Facebook. Pastaj mora një mesazh nga Kirsten që thoshte se ajo po kalonte të njëjtën gjë ”.

Kirsten tha: “Kur ata më thanë se kisha Hodgkin isha i shtangur. Ju nuk prisni të merrni kancer kur jeni i ri ”..
Kirsten

“Kur filluam të flasim, u habita sepse ishim të ngjashëm në moshë dhe po trajtoheshim në të njëjtin spital. Dhe kemi jetuar vetëm një rrugë larg!

Ne u bashkuam dhe ishte një ngushëllim i madh të dije që dikush kupton se çfarë po kalon.

Vajzat janë në gjysmë të rrugës për trajtimin e tyre të kancerit.

Kirsten dhe Robyn

Kjo nuk është diçka që unë dua për askënd, por disi më ndihmoi të di se dikush si unë po kalonte të njëjtën gjë »Tha Kirsten.

Nëse e pëlqeni këtë artikull, ndani atë me miqtë tuaj!


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.