Jeremy Schuler: një student universiteti shumë i parakohshëm

Jeremy Schuler, një djalë 12-vjeçar nga Teksasi, sapo ka filluar vitin e tij të parë në Shkollën e Inxhinierisë të Universitetit Cornell.

Prodi i ri, i cili ka bërë tituj në ditët e fundit, ka lexuar në anglisht dhe koreane që kur ishte 2 vjeç. Ne do të shohim një video që përmbledh historinë e tij.

Jeremy Schuler i mësoi vetes kimi në moshën 11 vjeç. Nëna e Jeremy, e cila është rritur në Seul dhe babai i tij janë të dy inxhinierë të hapësirës ajrore, dhe Ata kanë zgjedhur që të shkollojnë në shtëpi fëmijën e tyre për tërë jetën e tyre akademike.

Ndoshta jeni të interesuar

si te jesh i lumtur

“Që nga fillimi e kuptuam që Jeremy nuk ishte si fëmijët e tjerë. Ne e konsideruam dërgimin e tij në një shkollë për fëmijë të talentuar, por në fund nuk kishte shumë për të zgjedhur sepse ai kishte njohuri shumë të përparuara. Kështu që E lashë karrierën time për të përkushtuar kohën time duke mësuar djalin tim Jeremy. Ne zgjodhëm opsionin e shkollimit në shtëpi »tha nëna e tij, Harrey Schuler.

Jeremy është gati të përballet me sfidat e jetës së tij në kolegj. Jeremy jeton me prindërit e tij, familja u zhvendos në Ithaca, New York, dhe babai i tij punon në degën Lockheed Martin.

Shqetësimet e tij para kolegjit ishin të njëjtat me të gjithë fillestarët: bej shoke.

"Unë kam qenë nervoz në fillim, por tani jam shumë më i ngazëllyer," tha Jeremy. "Siç tha nëna ime, të gjithë djemtë në kampus janë më të vjetër se unë, kështu që Jam mësuar të kem miq më të vjetër ».

Ai gjithashtu tha që «Sidomos në javët e para, Do të më duhet ndihmë për të kaluar kampusin dhe mësohem me jetën universitare sepse kam studiuar në shtëpi gjithë jetën time ». Burim


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.