41 fraza nga Jack Canfield për të ushqyer shpirtin tuaj

fushe kanadeze

Jack Canfield lindi më 19 gusht 1944. Ndoshta nuk e keni dëgjuar kurrë emrin e tij ose ndoshta jeni një ndjekës besnik i shkrimeve të tij. Ai është një folës i famshëm amerikan motivues, trajner korporate, shkrimtar dhe biznesmen. Për më shumë se 4 dekada ai ka fuqizuar sipërmarrësit, arsimtarët, drejtuesit e korporatave dhe njerëzit nga të gjitha sferat e jetës për të arritur suksesin. I motivon ata që të jenë në gjendje të arrijnë rezultatet që do t'i bëjnë ata njerëz të lumtur dhe të suksesshëm.

Siç mund ta imagjinoni, frazat e tij janë një thesar që mund t'ju ndihmojë të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të arrini gjithçka që keni vendosur. Ai ka shkruar disa libra por ata që kanë qenë më të suksesshmit "Supë pule për shpirtin" me më shumë se 500 milion kopje të shtypura në më shumë se 40 gjuhë dhe librin "Parimet e suksesit".

Kuotat e Jack Canfield

Ai mban një rekord botëror Guinness për të pasur 7 libra në New York Times Bestseller List në të njëjtën kohë, shikoni kush mund ta kryesojë atë! Frazat e tij do t'ju ndihmojnë të arrini potencialin tuaj të plotë dhe se ato qëllime që ju mendoni se janë ëndrra të largëta janë përmbushur më në fund. Cfare po pret Zbuloni gjithçka që ka për ju!

fushe kanadeze

 1. Vetëvlerësimi përbëhet kryesisht nga dy gjëra: të ndjeheni të denjë për t’u dashur dhe të ndjeheni të aftë.
 2. Kur mendoni se nuk mundeni, kthehuni te një triumf i mëparshëm.
 3. Gjithçka që dëshironi është në anën tjetër të frikës.
 4. Përqafimi është i shëndetshëm: mbështet sistemin imunitar, ju mban të shëndetshëm, kuron depresionin, zvogëlon stresin, indukton gjumin, gjallëron, rinon, nuk ka efekte anësore të padëshirueshme ... me një fjalë, është një ilaç mrekulli.
 5. Mirënjohja është përbërësi më i rëndësishëm për të jetuar një jetë të suksesshme dhe përmbushëse.
 6. Sa vjeç do të ishit nëse nuk do ta dinit datën kur keni lindur dhe nuk do të kishte kalendarë të mallkuar që prisnin dreqin për t'ju ulur një herë në vit?
 7. Në thelb, ka dy gjëra që do t'ju bëjnë më të mençur: librat që lexoni dhe njerëzit që takoni.
 8. Mbani qëllimin tuaj më të rëndësishëm në portofolin tuaj.
 9. Principleshtë një parim universal që merrni më shumë sesa mendoni, flisni dhe ndjeni.
 10. Vetëvlerësimi përbëhet kryesisht nga dy gjëra: të ndjeheni të denjë për t’u dashur dhe të ndjeheni të aftë.
 11. Ajo që të tjerët mendojnë për ty nuk është puna jote.
 12. Për të ndryshuar zakone të këqija, duhet të studiojmë zakonet e modeleve të suksesshme.
 13. Gjithçka që dëshironi është atje duke pritur që ju ta kërkoni. Gjithçka që dëshironi ju dëshiron gjithashtu. Por ju duhet të merrni masa për ta marrë atë.
 14. Çdo gjë e vlefshme kërkon kohë, nuk ka suksese nga një ditë në tjetrën. fushe kanadeze
 15. Mos e humb jetën tënde duke besuar se nuk mundesh.
 16. Mbani qëllimin tuaj më të rëndësishëm në portofolin tuaj.
 17. Kapërceni pengesat tuaja, provoni më të mirën tuaj dhe jini të durueshëm. Ju mund të shijoni më shumë ekuilibër, më shumë rritje, më shumë të ardhura dhe më shumë argëtim.
 18. Praktikoni veprime të rastësishme mirësie dhe veprime bukurie pa mend.
 19. Në përgjithësi, krahasimi konsideroj rrugën e shpejtë drejt pakënaqësisë.
 20. Unë besoj se njerëzit duhet të jetojnë jetë të plotë dhe të vendosen për asgjë më pak.
 21. Ju keni vetëm kontroll mbi tre gjëra në jetën tuaj: mendimet që mendoni, imazhet që vizualizoni dhe veprimet që bëni.
 22. Gjithçka që mendoni, thoni dhe bëni duhet të bëhet e qëllimshme dhe të harmonizohet me qëllimin, vlerat dhe qëllimet tuaja.
 23. Ju bëheni si njerëzit me të cilët kaloni më shumë kohë.
 24. Ju duhet të merrni përgjegjësinë për të eleminuar "Unë nuk mund" nga fjalori juaj.
 25. Ju keni vetëm kontroll mbi tre gjëra në jetën tuaj: mendimet që mendoni, imazhet që vizualizoni dhe veprimet që bëni.
 26. Ndonjëherë vallëzoni me një partner dhe ndonjëherë vallëzoni vetëm. Por gjëja e rëndësishme është të vazhdosh të kërcesh.
 27. Njerëzit që kërkojnë me besim marrin më shumë sesa ata që nuk guxojnë. Kur të keni zbuluar atë që dëshironi të kërkoni, bëjeni me siguri, guxim dhe besim.
 28. Mos u shqetëso për dështimet, shqetëso për mundësitë që humbet kur nuk provon as. fushe kanadeze
 29. Vetëvlerësimi më i lartë prodhon sukses më të madh dhe suksesi më i lartë prodhon vetëvlerësim më të lartë, duke mbajtur kështu një spirale lart.
 30. Për çdo arsye që nuk është e mundur, ka qindra njerëz që janë përballur me të njëjtat rrethana dhe kanë qenë të suksesshëm.
 31. Çdo ditë është një aventurë për të zbuluar aventurën e jetës. Çdo gjë që bëni çdo ditë mban çelësin për të zbuluar atë kuptim.
 32. Besimi sheh të padukshmen, beson të pabesueshmen dhe merr të pamundurën.
 33. Njerëzit që nuk kanë qëllime punojnë për njerëzit që kanë.
 34. Shumica e gjithçkaje që dëshironi është jashtë zonës tuaj të rehatisë.
 35. Nëse do të jeni të suksesshëm në krijimin e jetës së ëndrrave tuaja, së pari duhet të besoni se ajo që dëshironi është e mundur dhe se jeni të aftë ta bëni atë të vërtetë.
 36. Vetëvlerësimi më i lartë prodhon më shumë sukses dhe suksesi më i lartë prodhon vetëvlerësim më të lartë, kështu që ju mbani një spirale lart.
 37. Ju duhet të merrni përgjegjësinë personale. Ju nuk mund të ndryshoni rrethanat, stinët ose erën, por mund ta ndryshoni vetë.
 38. Nëse jeni të qartë për qëllimet tuaja dhe bëni disa hapa në drejtimin e duhur çdo ditë, përfundimisht do të keni sukses. Prandaj vendosni se çfarë dëshironi, shkruani, rishikojeni vazhdimisht dhe bëni diçka çdo ditë që ju çon drejt atyre qëllimeve.
 39. Në thelb, ka dy gjëra që do t'ju bëjnë më të mençur, librat që lexoni dhe njerëzit që takoni.
 40. Njerëzit e suksesshëm mbajnë një qasje pozitive në jetë pa marrë parasysh se çfarë po ndodh rreth tyre. Ata qëndrojnë të përqendruar në sukseset e tyre të së kaluarës sesa në gabimet e tyre të së kaluarës dhe hapat e ardhshëm që duhet të ndërmarrin për t'u afruar më shumë në arritjen e qëllimeve të tyre sesa në të gjitha shpërqendrimet e tjera që jeta u hedh.
 41. Dije që një pjesë e rritjes ka të bëjë me periudha të vështira dhe shpërblimet mund të jenë të mëdha nëse keni guximin të kërkoni ndihmë. Qeniet njerëzore nuk janë krijuar për të kaluar vetëm jetën. Askush nuk duhet ta mbajë vetëm barrën e kohërave të vështira.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.