Asnjëherë mos thuaj nuk mundem "

Shumë herë pengesat nuk janë nga jashtë, por nga vetvetja.

Qëllimi mund të jetë i vështirë, por nëse kujdesesh gjuha juaj e brendshme do të jetë më e volitshme. Me mendime motivuese të tilla si "Do ta arrij", qëllimi duket më afër.

Një imazh shumë motivues: Mos e thuaj kurrë

Programimi neurolinguistik (NLP), një nga degët më të reja të psikologjisë dhe që po jep rezultate kaq të mira, ka të bëjë shumë me gjuhën e brendshme. Në fakt, NLP përdoret gjerësisht nga motivuesi i madh Anthony Robbins.

Kjo pamje në të majtë përmbledh shumë mirë llojin e mendimeve të brendshme që mund të kemi në lidhje me arritjen e një qëllimi. Sado i vështirë të jetë qëllimi kurrë mos vendos pengesa në mënyrën tënde.

Planifikoni, ndani atë qëllim të madh në qëllime më të vogla dhe mbi të gjitha, jini të motivuar me gjuhën tuaj të brendshme. Sa më i vështirë të jetë objektivi, aq më shumë kënaqësi do t'ju ofrojë për ta arritur atë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.