Kjo u kushtohet të gjithë atyre prindërve të vërtetë

Ka vetëm një baba, por atësia e përkushtuar dhe e përgjegjshme e dashurisë së pakushtëzuar për fëmijët që nënkupton sakrificën është më e vështirë të ushtrohet dhe në shumë raste bie në sy nga mungesa e saj.

Për atë Dëshiroj t'ua kushtoj këtë video emocionuese të gjithë atyre prindërve, të cilët bëjnë më shumë kujdes për fëmijët e tyre. Videoja përbëhet nga momente të shkurtra në të cilat prindërit kanë një moment të bukur protagonizmi me fëmijët e tyre.

Ju lë me këtë video madhështore që nxjerr në pah figurën e babait, një protagonist i domosdoshëm në jetën e fëmijëve të tij. Shumë emocionuese:

Nëse ju pëlqeu kjo video, merrni parasysh ta ndani me ata që janë afër jush. Ju falënderoj shumë për mbështetjen.[shpërndarje mash]

3 këshillat më të rëndësishme që do t’i tregoja një prindi.

1) Kujdesuni për shëndetin tuaj.

Nëse jeni mirë dhe plot energji, mund të jeni në top formë për t’i dhënë vetes trup dhe shpirt për kujdesin dhe mirëqenien e fëmijëve tuaj.

2) Përkushtoni një pjesë të kohës tuaj të lirë për të qenë me ta.

Përfitoni tani që ata janë të rinj për të qenë me ta për aq kohë sa mundeni sepse do të vijë një ditë kur ata preferojnë të jenë me miqtë e tyre sesa me ju. Jini të pranishëm në përvojat e tyre të reja, drejtojini ata përmes jetës dhe, mbi të gjitha, luani dhe qeshni me ta.

3) Jini të durueshëm.

Të jesh baba nuk është e lehtë dhe do të kalosh periudha të vështira: net pa e zënë gjumi sepse janë të sëmurë, përleshje midis vëllezërve dhe motrave kur je i rraskapitur psikologjikisht ... inshtë në ato momente kur duhet të lësh jetën të pushojë pak, domethënë, le të luftojnë ose të bëjnë çfarë të duash. Bota nuk do të marrë fund sepse ju duhet disa minuta për të marrë frymë thellë. Pasi të keni rifituar kontrollin e mendjes tuaj, shkoni për të zgjidhur problemin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.