41 fraza rreth mësimeve të jetës

grua që fillon ditën e lumtur

Jeta është mësim i vazhdueshëm. Në mënyrë që të mësoni, duhet të bëni gabime pa pushim, sepse në këtë mënyrë, duke mësuar nga gabimet e bëra, ne do të jemi në gjendje të dimë si t'i bëjmë gjërat herën tjetër dhe të përmirësohemi si person. Jeta nuk është e lehtë dhe askush nuk na tha se ishte e drejtë, por përvojat tona janë ato që na ndihmojnë të evoluojmë në jetën tonë të përditshme.

Jeta fillon kur kuptojmë se kemi vetëm një. Për këtë arsye ne duam t'i ndajmë këto fraza me ju, në mënyrë që të kuptoni se jeta duhet të jetohet, por mbi të gjitha vlerësojeni atë.

Fraza për mësimet e jetës që do të dashuroni

Këto fraza që duam të ndajmë me ju më poshtë, janë fraza që do t'ju frymëzojnë ... Shkruani këto fraza në një fletore apo ku të doni në mënyrë që t'i lexoni ato herë pas here. Kështu, do të jeni në gjendje t'i kujtoni vetes herë pas here se jeta juaj është e juaja dhe e askujt tjetër.

 1. Çdo person është i veçantë, unik dhe i pazëvendësueshëm. Duhet kohë dhe përpjekje për të kuptuar këtë pyetje themelore.
 2. Mos e dashuro atë që nuk mund t’i besosh. Mos e urren atë që nuk mund ta kesh. Mos thuaj atë që nuk mund ta provosh. Mos gjykoni atë që nuk dini.
 3. Unë dua të rifreskoj mendjen time, të eleminoj të gjitha problemet e mia, të zhbëj të gjitha gabimet e mia dhe të shpëtoj të gjitha momentet e lumtura.
 4. Të gjitha betejat në jetë shërbejnë për të na mësuar diçka, madje edhe ato që i humbasim.
 5. Kur vërtet dëshironi diçka, i gjithë Universi komploton për t'ju ndihmuar ta merrni. filloni ditën me energji
 6. Pa pasur mjerim të njohur është e pamundur të vlerësosh luksin.
 7. Asnjëherë mos e konsideroni studimin si një detyrim, por si një mundësi për të depërtuar në botën e bukur dhe të mrekullueshme të dijes.
 8. Një njeri i mençur jeton duke bërë, dhe jo duke menduar për të bërë, dhe akoma më pak duke menduar se çfarë do të mendojë kur të ketë mbaruar së bërëi.
 9. Jeta mund të kuptohet vetëm duke shikuar prapa, por duhet jetuar duke parë përpara.
 10. Unë dua të rifreskoj mendjen time, të eleminoj të gjitha problemet e mia, të zhbëj të gjitha gabimet e mia dhe të shpëtoj të gjitha momentet e lumtura.
 11. Unë jam më e fortë sepse duhej të isha, më e zgjuar, sepse bëra gabime, më të lumtura për shkak të trishtimit që kam njohur, dhe tani më e matur sepse kam mësuar.
 12. Pavarësisht se sa e madhe është shtëpia juaj, sa e re është makina juaj apo sa e fryrë është llogaria juaj bankare, varret tona do të jenë gjithmonë me të njëjtën madhësi.
 13. Ai që lexon shumë dhe ecën shumë, sheh shumë dhe di shumë.
 14. Pasdite ata do t'ju shqyrtojnë në dashuri; mëso të duash pasi Zoti dëshiron të të duan dhe lëri gjendjen tënde.
 15. Jam absolutisht i bindur se asnjë pasuri në botë nuk mund ta ndihmojë njerëzimin të përparojë. Bota ka nevojë për paqe të përhershme dhe vullnet të mirë të qëndrueshëm. fillojeni ditën të lumtur
 16. Vështirësitë më të mëdha të njeriut fillojnë kur ai mund të bëjë atë që dëshiron.
 17. Një shoqëri që izolon të rinjtë e saj, pret anijet e saj: është e dënuar të përgjaket deri në vdekje.
 18. Ju duhet të kaloni në kapitullin tjetër të jetës kur të vijë koha. Mos u mbërthe në të njëjtën faqe përgjithmonë.
 19. Më mirë të kalosh kufirin dhe të vuash pasojat, sesa të shikosh vijën për pjesën tjetër të jetës tënde.
 20. Ndonjëherë kur duket sikur të gjitha pjesët po copëtohen, ato në fakt mund të bien në vend.
 21. Çelësat e jetës: Ju jeni ajo që ju bën të veçantë. Mos ndryshoni për askënd. Ajo që mbetet përpara do të jetë gjithmonë një mister. Mos kini frikë të eksploroni. Kur jeta ju shtyn, bëjeni më të vështirë kthimin prapa. Kur duhet të merrni vendime, mos u pendoni për to. Pse gjërat nuk ndodhin kurrë ashtu si mendojmë? Merre lehtë dhe vazhdo përpara.
 22. Ju kurrë nuk do të ndryshoni jetën tuaj derisa të ndryshoni diçka që bëni çdo ditë. Sekreti i suksesit tuaj është në rutinën tuaj të përditshme.
 23. Mos fol, vepro. Mos thuaj, trego. Mos premto, da.
 24. Në një moment në jetën tuaj, ju duhet të shkoni për atë që dëshironi, ose përndryshe të besoni në arsyet pse nuk e bëni.
 25. Ekziston një ndryshim midis intelektit dhe dashurisë, midis së mirës dhe së keqes. Asnjëherë mos filloni të ecni nëse nuk jeni të gatshëm të bëni një hap. Dhe kurrë mos fal nëse nuk je i gatshëm të harrosh.
 26. Jeta është e shkurtër, mos e humb atë duke qenë e trishtuar. Bëhu kjo që je, jini të lumtur, jini të lirë. Bëhu ajo që dëshiron të jesh. jetoni i lumtur me frazat për të menduar
 27. Njerëzit kanë arsye dhe mënyra të ndryshme për të jetuar jetën e tyre. Ju nuk mund t'i vendosni arsyet e të gjithëve në të njëjtën kuti.
 28. Më mirë të pendohem për gjërat që kam bërë sesa të pendohem për gjërat që nuk kam bërë.
 29. Të gjithë duhet të buzëqeshin. Jeta në të vërtetë nuk është aq e keqe. Dielli lind. Dielli perëndon. Ne përfundojmë duke e komplikuar të gjithë procesin.
 30. Një qëndrim i shkëlqyeshëm shndërrohet në një ditë të shkëlqyeshme, shndërrohet në një muaj të shkëlqyeshëm, shndërrohet në një vit të shkëlqyeshëm, shndërrohet në një jetë të shkëlqyer.
 31. Jeta juaj është mesazhi juaj për botën. Sigurohuni që jeni frymëzues.
 32. Kohët e mira kthehen në kujtime të mira dhe ato të këqija kthehen në mësime të mira.
 33. Jo gjithçka do të shkojë siç pritet në jetën tuaj. Kjo është arsyeja pse ju duhet të lini shpresat dhe të lini veten të shkojë me rrjedhën e jetës.
 34. Mos i besoni shumë askujt në këtë botë. Edhe hija jote të lë kur je në errësirë.
 35. Pavarësisht se sa e mirë është një grua, ajo kurrë nuk do të jetë aq e mirë sa për një burrë që nuk është i gatshëm.
 36. Mos qaj sepse e kaluara është zhdukur. Mos u streso për të ardhmen, ajo nuk ka mbërritur. Jetoni në të tashmen dhe bëjeni të bukur.
 37. Jeta ime është perfekte, edhe kur nuk është.
 38. Jo të gjithë janë të destinuar të jenë në të ardhmen tuaj. Disa njerëz po kalojnë vetëm për t'ju dhënë mësime të jetës.
 39. Nëse gjërat duken nën kontroll, ju thjesht nuk po shkoni mjaft shpejt.
 40. Ndonjëherë gjërat e këqija që ndodhin në jetën tonë na vënë direkt në rrugën e gjërave më të mira që do të na ndodhin tani e tutje.
 41. Një jetë e mirë është kur supozohet më pak, bëhet më shumë, nevojitet më pak, buzëqesh shpesh, ëndërron shumë, qesh shumë dhe kupton sa i bekuar je.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.