21 leksione motivuese falas që mund të ndryshojnë jetën tuaj

Këtu janë 21 video të leksione motivuese se ata me siguri do të kushtojnë shumë para për të marrë pjesë në ndonjë prej tyre. Falë faqes në internet të konferencës TED mund t’i shohim plotësisht falas dhe aktivizoni titrat në spanjisht: • Tim Ferris: Mësoni Çfarëdo
 • Rrjedha, nga Mihaly Csikszentmihalyi
 • Motivimi
 • Perspektiva kohore e lumturisë
 • Psikologji Pozitive (Martin Seligman)
 • 8 sekretet e suksesit
 • Leksioni: Një vit sabatik


 • Leksioni: të mësuarit për të falënderuar
 • Trajnoni mendjen për të arritur lumturinë
 • Shtigjet e lumturisë
 • Një stilist që flet për lumturinë
 • A na jep paraja lumturi?
 • Trajtimi psikologjik në Afganistan
 • Video: Truri si kompjuter

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   MIGUEL dijo

  SHIKUJ TE NDERUAR:

  PSE ATA I PRANOJN P NJER SZIT NIN ASNJ OF N OF 21 VIDEO T CON KONFERENC MS MOTIVALE NUK DUKE SHFAQUR KONFERENC B, POR N APSE SHPEJT GABIM 404

  JU LUTEM TREGONI CILA ISSHT ADRESA E SAKT E K THTYRE KONFERENCAVE VIDEO

  P FORR V ATMENDJEN TUAJ DHE PRITJEN E një përgjigje të menjëhershme FALEMINDERIT

  1.    Daniel dijo

   Përshëndetje Miguel, nuk ishte një mashtrim por një gabim në lidhjet. Unë tashmë i kam zgjidhur ato.

   Tani po, shijoni konferencat

   … Dhe faleminderit për këshillën!

   1.    ARIEL dijo

    DITA E MIR AND DHE CILAT JAN THE LIDHJET SEPSE NUK MUND T GJENI ATA. FALEMINDERIT

    1.    Daniel dijo

     Janë ato që futen në artikull ... shihen me sy të lirë.

 2.   omar dijo

  Nuk i gjej, kjo nuk funksionon

  1.    Sebastian dijo

   Si janë të padobishme nëse videot shfaqen direkt në të njëjtën faqe? Sapo pashë një ...

 3.   Kendra - Leksione Motivuese dijo

  Konferencat na ndihmojnë të krijojmë korrigjimet e duhura për të shmangur dhe eleminuar ato aspekte që ulin motivimin, duke krijuar arsyetim optimal për të krijuar objektivat e duhura dhe për të përmirësuar entuziazmin dhe produktivitetin.