Libri audio «Më lër të të tregoj» nga Jorge Bucay

Unë ju lë dy pjesët në audio të këtij libri fantastik nga Jorge Bucay.

Një përmbledhje tregimesh për të pasqyruar natyrën njerëzore dhe gjërat e rëndësishme në jetë.

Jorge Bucay na prezanton me një djalë të quajtur Demian i cili, me ndihmën e një psikoanalisti, ndërmerr kërkimet për të gjetur kuptim në jetë.

(Luajtësi shfaqet vetëm me shfletuesit Mozilla Firefox ose Google Chrome, nuk do ta shihni në internet explorer)

Pjesa e parë

Pjesa e dytë


5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Enrique Yanez-Ramirez dijo

  LIBRA OSE TREGIME SHUM T G MIRA PJRMBAJTJA E TYRE ENSHT E GJZUAR Q TH I REKOMANDOJ URIME

 2.   Clau gënjen dijo

  Excelente!

 3.   Teresa Ursula Samaniego Calderon dijo

  Mesazhe të mrekullueshme për të lënë konformizmin dhe për të qenë vetvetja.

 4.   Neill castro dijo

  Unë gjithmonë do të falënderoj këdo që merr mundimin dhe iniciativën për të botuar këtë libër të mrekullueshëm, mençurinë dhe mësimet e jetës që do të gjeni këtu me këto fjalë, faleminderit shumë kudo që të jeni.

 5.   viririane dijo

  Shkëlqyeshëm,
  Personalisht, nuk më pëlqen të lexoj më pak duke dëgjuar libra, por i dua librat e Jorge Bucay dhe mund të dëgjoj të njëjtin libër pa pushim.
  Përshëndetje 🙂