"Terapia e yogas", ajo që duhet të dini në lidhje me yogën si terapi fizike dhe mendore

terapi yogaUnë jam mjaft i arsimuar mirë në botën e yogit por ky libër nuk i përsërit shumë bazat. Shko drejt çfarë duhet të dini për yogën si terapi fizike dhe mendore.

AG Mohan dhe gruaja e tij Indra japin një shpjegim teorik dhe praktik të zbatimit terapeutik të Yogas. Shtë një libër i plotë dhe i lehtë për t’u ndjekur. Një domosdoshmëri për të dy mësuesit dhe praktikuesit e yogas.

Mohan dhe gruaja e tij janë ndër mësuesit më të mirë në botë, me një aftësi të mirë për të thjeshtoni ndërlikimet e praktikës së Yogës në një mënyrë miqësore.

LIBKR-N-AMAZON

Qëndrimet e jogës dhe praktikat e frymëmarrjes gjithashtu mund të përshkruhen për të luftuar probleme të veçanta shëndetësore, shpesh në kombinim me një këshilla dietike bazuar në Ayurveda, ilaçi tradicional i Indisë.

La "Terapia e Yogas" është një udhëzues thelbësor për mësuesit e yogës, praktikuesit e përparuar dhe këdo që dëshiron të bëjë përdorim terapeutik të yogas.

AG dhe Indra Mohan përshkruajnë qëndrime themelore Ayurvedike, teknika dhe parime për një sërë problemesh shëndetësore Të zakonshme si astma, dhimbja e shpinës, kapsllëku, dhimbja e ijeve, dhimbjet e gjurit, problemet menstruale dhe skolioza.

"Terapia e Yogas" është një nga të paktët libra që tregon mësuesit e yogas se si të bashkojnë sekuencat e duhura të yogas dhe teknikat e frymëmarrjes për studentët e tyre.

PËRFUNDIM

Shtë një libër që çdo student i yogës duhet ta ketë.

Përzierja e informacionit teorik dhe praktik u mundëson lexuesve të mësojnë jo vetëm për punën e përditshme të yogës, por edhe të njohin bazat thelbësore teorike të saj.

Libri na kujton se joga është një sistem holistik i kujdesit shëndetësor.

Writtenshtë shkruar dhe ilustruar mirë. I lumtur që e bleve. Po e shijoj vërtet.

LIBKR-N-AMAZON

CarlosCarlos Zubieta, jo vetëm që më pëlqen të lexoj, por më pëlqen edhe të shkruaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.