8 Libra Cilësorë të Vetë Ndihmës për të Përmirësuar Jetën Tuaj

Para se të shikoni këto 8 libra të vetë-ndihmës për të përmirësuar jetën tuaj në të gjitha aspektet, Unë do të doja që ju të shihni këtë regjistrim të një përzgjedhjeje të librave më të njohur për vetë-ndihmë.

Librat që shfaqen në këtë listë janë tipikë libra për zhvillimin personal, ato që shiten më shumë dhe për këtë arsye kanë një cilësi më të lartë:

[shpërndarje mash]

Një libër mund të bëjë një ndryshim të madh në jetën tuaj, dhe në fushën e vetë-përmirësimit dhe vetë-ndihmës, ka disa libra të mahnitshëm që mund t'ju ndihmojnë të bëheni një person më i mirë ose mund t'ju bëjnë të ndiheni më mirë.

Ende mbaj mend ndikimin që kishte libri i Anthony Robbins tek unë "Fuqia pa kufij". Unë e rekomandoj shumë. Mund ta blini KETU.

Këtu keni një listë të 8 libra të vetë-ndihmës të organizuara në kategori që kanë ndikuar pozitivisht në jetën e mijëra njerëzve:

Librat e marrëdhënieve

1) "Si të fitosh miq dhe të ndikosh te njerëzit"nga Dale Carnegie.

rezervoni si të fitoni miq

Një libër që përmbush premtimin e tij. Ky klasik i vetë-ndihmës u botua fillimisht në 1936 dhe është ribotuar pa pushim me kalimin e viteve. Ai përmban hapa të thjeshtë për të përmirësuar aftësitë tuaja dhe marrëdhëniet shoqërore. Përmban shembuj nga përvojat personale të Carnegie. Mund ta blini KETU

2) "Kur them jo, ndihem fajtor"nga Manuel J. Smith.

librat e vetë-ndihmës

Shumë njerëz bëhen të varur nga të tjerët. Smith mëson se si duhet të vendosni kufijtë siç duhet për njerëzit që përpiqen të hyjnë në jetën tuaj. Mund ta blini KETU

3) "Dhuratat e papërsosmërisë"nga Brene Brown.
LIBRA P DER ZHVILLIMIN PERSONAL

Në shoqërinë e sotme, askush nuk dëshiron të pranojë të metat e tyre. Guximi për të zbuluar problemet tuaja është tipik për njerëzit që marrin më shumë rreziqe dhe fitojnë respektin e të tjerëve. Për të qenë të suksesshëm në jetë, ne duhet të jemi të prekshëm dhe të rrezikojmë. Mund ta blini KETU.

Këtu kemi autorin që flet për të gjitha këto gjëra:

4) "Pesë gjuhët e dashurisë"nga Gary Chapman.

te lexosh

Shumë njerëz mendojnë se dashuria mes dy personave është një shkëmbim i thjeshtë fjalësh. Ky libër ju jep kornizën për të mbajtur një aleancë të fortë me partnerin tuaj. Të kuptuarit se të gjithë ndiejnë dashuri dhe afeksion ndryshe do t'ju ndihmojë të ndërtoni marrëdhënie më të forta me partnerin tuaj. Mund ta blini KETU.

natyrë shpirtërore

5) "Fuqia e Tani", nga Eckart Tolle

rezervoni fuqinë e tani

Libri është paksa përsëritës, por jepen shembuj se si të veprojmë gjatë jetës sonë të përditshme. Mund ta blini KETU

Biznes

6) «Java e Punës me 4 orë»nga Timothy Ferriss.

lexim

Ky libër ishte një fenomen që i bëri të gjithë të dëshironin të linin punën dhe të punonin në internet. Me siguri do të përfundoni duke e gllabëruar këtë libër ... ose duke e urryer atë, gjithçka është e mundur.

Ferriss përpiqet ta bëjë lexuesin të kuptojë se koha e tij është e kufizuar. Të kalosh një pjesë të madhe të jetës tënde ulur në një zyrë nuk është mënyra më e mirë për të përfituar nga kjo jetë. Ky libër ju jep mjetet që ju duhen për të shfrytëzuar sa më shumë kohën që keni. Mund ta blini KETU

7) "Ndaje mendjen«Nga Chip dhe Dan Heath.

libër vetëpërmirësimi

Ne shpesh marrim vendime shumë të këqija. Ne besojmë se e bëjmë mirë por në të vërtetë emocionet tona luajnë një rol shumë të rëndësishëm në vendimmarrje dhe kjo nuk është gjithmonë e mirë.

Vëllezërit Heath thyejnë vendimmarrjen në një proces me katër hapa. Ata na japin udhëzime dhe shembuj realë të zbatimit të teknikës së tyre. Përveç kësaj, ato ju përgatisin të mbani pasojat e një vendimi të gabuar. Mund ta blini KETU

Për burrat

8) "Mënyra e njeriut superior", nga David Deida

libra

Libri i Deida është një udhëzues shpirtëror për një njeri që dëshiron të jetë një burrë në kuptimin tradicional të termit. Mund ta blini KETU


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.