5 libra nga Eduard Punset që nuk mund t’i humbni në bibliotekën tuaj

punet eduard

Ka miliona libra në botë, dhe pastaj ka libra që nuk mund të mungojnë në bibliotekën tuaj, sepse leximi i tyre do të jetë i veçantë dhe madje mund t'ju bëjë të ndryshoni brenda. Eduard Punset, gjatë gjithë jetës së tij, shkroi shumë libra dhe disa prej tyre janë të veçantë ... E veçantë për përmbajtjen e saj dhe e veçantë për atë që do të thoshte për njerëzit nëse të gjithë e lexonin.

Tjetra do të flasim për një përzgjedhje të disa prej librave që Eduard Punset shkroi dhe të bëjmë një përmbledhje të secilit në mënyrë që, në këtë mënyrë, të mund të zgjidhni atë që mendoni se i përshtatet më mirë interesave dhe shqetësimeve tuaja ose thjesht, kështu që që e dinë se për çfarë bëhet fjalë dhe e dinë nëse dëshiron ta lexosh. Nëse ju pëlqente si fliste, si i shpjegonte gjërat, njohuritë e tij, si transmetonte atë që dinte në programin e tij të Rrjeteve (TVE), atëherë, Moreshtë më se e mundshme që 5 librat që do të komentojmë më tej, do t'ju pëlqejnë të gjithë!

Letër për mbesat e mia

Eduard Punset ishte burri, babai dhe gjyshi (ndër shumë të tjera) dhe ky libër u kushtohet mbesave të tij. Në këtë libër ai dëshiron të pasqyrojë të gjithë të mësuarit dhe mençurinë në një mënyrë që i shërben të ardhmes. Megjithëse kur e shkroi mendoi për mbesat e tijIsshtë gjithashtu për të gjithë ndjekësit e tij dhe është që kur ta lexoni, do të mendoni gjithashtu se ai po ju drejtohet.

duke folur me përpikëri eduard

Ai flet për mënyrën se si nëna e tij i nguliti një kuriozitet për të mësuar dhe lirinë për të eksploruar jetën pa tela të bashkangjitur. Ai flet për idetë që e kanë ndihmuar atë të shohë botën me sytë e tij dhe që dëshiron t'ua transmetojë mbesave të tij dhe të gjithë njerëzve që duan ta mësojnë këtë prej tij ndërsa i lexojnë. Shtë një vepër shumë personale, ndoshta më personale dhe intime nga të gjitha ato që ka shkruar. Ai do të flasë me ju për plasticitetin e trurit, fatin që është në duart tuaja, si intuita është mbi arsyen, si rrjetet sociale kanë ndryshuar jetën, shansin dhe jetën ... Ju nuk mund ta humbni këtë.

Blini këtu.

Shpirti është në tru

Truri ynë është motori ynë para botës, prej tij vijnë emocione, ide, frikë, dëshira ... dhe gjithçka që ka kuptim në jetën tuaj. Truri është një rrjet nervor shumë kompleks dhe kur mendoni për veten tuaj, shumë pyetje pa përgjigje mund të lindin. Libri flet për perceptimet, dashurinë, lidhjet nervore, mendimi ... të gjitha ato pyetje që keni menduar ndonjëherë në lidhje me trurin e njeriut.

Përkundër të gjitha studimeve dhe kërkimeve që ekzistojnë në tru, mbetet një enigmë ... Ky libër nuk do t’ju ​​lërë indiferentë dhe do ta bëjë trurin tuaj të ndihet ndoshta ndryshe nga sa e keni ndjerë deri më tani. Ju do të dëshironi të merrni potencialin e tij të plotë! Edhe pse për të kuptuar veten, duhet të kuptoni edhe trurin tuaj.

Blini këtu.

punu eduard në nënshkrimin e librit

Udhëtimi drejt fatkeqësisë

Kush nuk dëshiron të jetë i lumtur? Të gjithë janë në kërkim të lumturisë pa e kuptuar që lumturia është brenda vetes. Ky libër do të përpiqet t'ju sjellë më pranë lumturisë që keni dëshirë të madhe dhe kushteve që ai ka në jetën tuaj (emocione, stres, hormone, moshë e madhe, faktorë shoqërorë, para, fe, kulturë ...). Punset gjithashtu do të zbulojë zbulime shumë interesante shkencore në lidhje me lumturinë ... dhe në fund të librit, Ai do të propozojë formulën e lumturisë, në mënyrë që ta zbatoni atë në jetën tuaj të përditshme, a do të jeni në gjendje ta arrini atë?

Shtë një libër tjetër që nuk mund ta humbni në bibliotekën tuaj, sepse në momentet kur duhet të ndiheni më poshtë, ky libër mund t'ju bëjë të mbani mend se çfarë ka vërtet rëndësi në jetë dhe si mund të bëhesh mirë çdo ditë në jetën tënde.

Blini këtu.

Udhëtimi për në dashuri

Njerëzit kanë nevojë për dashuri në mënyrë që të jenë të lumtur, të jenë në gjendje të ndjehen të dashur dhe të pranuar nga të tjerët. Sekretet e dashurisë nuk mund të interpretohen në një mënyrë universale pasi që çdo person ka mënyrën e vet të të ndjerit dashuri. Punsent e bën të qartë në këtë libër se dashuria lëviz nga shkaqe shumë precize evolucionare dhe biologjike.

Revolucioni teknologjik na ndihmon të kuptojmë më mirë dashurinë falë ndërveprimeve që ndodhin përmes këtyre mjeteve. Në libër ai tregon se si dashuria nuk është aspak e verbër, kush nuk dëshiron të shohë gjërat është njerëzimi ...

Blini këtu.

eduard punset i lumtur në shtëpi

Udhëtimi drejt jetës

Jeta është ajo rrugë që ne udhëtojmë ndërsa jemi në këtë planet. Deri vonë, njerëzit jetonin në bërthama të vogla dhe të izoluara. Dashuria, miqësia ... e gjithë kjo ishte në bërthama të mbyllura të njerëzve, gjithçka jetohej në bashkësi. Ndjeshmëria lindi në trurin e njerëzve vetëm njëqind mijë vjet më parë, por është e nevojshme të jesh në gjendje të lidhesh me të tjerët.

Shoqëria gradualisht mëson se falë rrjeteve sociale dhe ndjeshmërisë, kujdesi për veten dhe të tjerët, si dhe moskërkimi ose pranimi i ndihmës së interesuar nga të tjerët ... është sekreti i të jetuarit të jetës në harmoni. Në këtë libër, ai tregon se do të vijë një ditë kur njerëzit e kuptojnë se nuk ka mënyrë më të mirë për të qenë të lumtur sesa duke i bërë të tjerët të lumtur. A është ky sekreti i jetës?

Blini këtu.

Përveç këtyre librave që nuk mund t’i humbni në bibliotekën tuaj, Eduard Pusent shkroi më shumë libra sesa nëse ju pëlqejnë ato që ju kemi thënë më sipër, ka shumë të ngjarë që edhe ju t’i pëlqeni. Sidomos ndonjë nga librat e tij që fillon me titullin: "Një udhëtim në ..." Ajo që është e qartë është se nëse ju pëlqen ndonjë prej këtyre librave dhe i keni gjetur ato argëtuese dhe të këndshme për t'u lexuar, atëherë mund të filloni të bëni vend në bibliotekë sepse Kur shkoni në librari ka më shumë gjasa që të përfundoni duke blerë edhe një libër nga Eduard Punset, kush e di? Ndoshta ju pëlqejnë të gjithë ata dhe mund të mblidhni librat e shkruar nga ai.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.