Princi i vogël (Libri audio)

Sot po ju sjell libri audio i një libri që shënoi fëmijërinë time dhe sigurisht që e shumë vetave. Eshte per Princi i Vogël nga Antoine de Saint-Exupéry kur kemi informacionin. Ajo është sjellë në kujtesën time nga blogu i shkëlqyeshëm i Unë shkova në EGB, një blog plot me kujtimet e mia të fëmijërisë.

Shtë një libër i pavdekshëm që përshkon afeksionin, delikatesën dhe mençurinë e madhe. Unë mendoj se është një histori e shkëlqyeshme t'u tregoj fëmijëve të mi (6 vjeç). Ai rrëfen bisedën midis një piloti aeroplani i cili ka pësuar një aksident në mes të shkretëtirës dhe një personazhi të çuditshëm që pretendon të quhet Princi i Vogël. Ky fëmijë i tregon atij për aventurat e tij në planetët e tjerë ku ka qenë dhe çfarë personazhesh ka takuar në to. Një shëtitje e tërë nëpër defektet e qenies njerëzore që na bën të kuptojmë qëndrimet absurde të shumë njerëzve sot.

Shtë një libër që lexon shumë shpejt (ka 90 faqe) dhe libri juaj audio është i gjatë 52 minuta. Unë ju lë librin audio që është ngarkuar në YouTube në formatin video. Unë gjithashtu ju lë lojtarin Ivoox që është në format audio:

Shko për të shkarkuar

Nëse dëshironi ta shkarkoni, vendosni kursorin

ku thuhet «Shko për të shkarkuar»

dhe kliko me të djathtën;

zgjidhni opsionin "Ruaje Lidhjen Si"


6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Vesa dijo

  Pershendetje! Më lejoni t'ju them se gjetja e këtij libri audio të Princit të Vogël ka qenë një dhuratë e çmuar për këtë mëngjes. Sa ide e mirë!
  Mësuesi im i letërsisë na bëri të lexojmë Princin e Vogël në shkollën e mesme dhe shumë prej nesh, të cilët e kishin lexuar tashmë ose që e dinin të paktën, menduan se ishte "një libër për fëmijë". Ne protestuam menjëherë, e konsideruam veten shumë të moshuar për këtë. Sidoqoftë, ai këmbënguli se ishte e detyrueshme dhe ne kurrë nuk do ta falënderojmë sa duhet. Të rilexosh Princin e Vogël në atë moshë do të thoshte ta rizbulosh plotësisht.
  Mësuesi im na tha kur mbaruam se megjithëse ai nuk mund të na detyronte më, ai rekomandoi që të lexonim përsëri Parimin të paktën çdo pesë vjet dhe se sa herë që do të dukej si një libër tjetër, ne do të kuptonim gjëra të ndryshme, do të ndjeshmëri me një karakter të ri çdo herë.
  Mësuesi im kishte të drejtë. Ndërsa rritemi dhe jetojmë, të gjithë ne ndryshojmë, dhe ky libër përmban kaq shumë histori, me kaq shumë karaktere dhe ndjenja të ndryshme sa herë që e lexoni zbuloni diçka që nuk e kishit kuptuar më parë, këndvështrime të reja.
  Ashtu siç ma rekomandoi mësuesi im, unë ua rekomandoj të gjithëve. Edhe nëse mendoni se Princi i Vogël nuk ka asgjë të re për t'ju ofruar, lexojeni përsëri.

  1.    Daniel dijo

   Koment i shkëlqyeshëm Rocío dhe një ide shumë e mirë që na rekomandoni.

  2.    SHESHI CARMEN dijo

   E Pëlqej dhe DUA T TO LEXOJ

 2.   Silvia dijo

  Faleminderit!!! Unë isha duke kërkuar për diçka për djalin tim adoleshent dhe ky libër audio është perfekt për të.
  Cilat libra audiikë të tjerë për 12 vjeç ???

  1.    Daniel dijo

   Epo, unë nuk e njoh Silvia, unë do të duhet të Google.

 3.   taiz qielli dijo

  lojra derri pepa.