«The Surfer Executive», libër i rekomanduar për fundjavën

ekzekutivi surfer Ekzekutivi i Surferit nga Fernando Celis

Fernando Celis është një personazh i kujdesshëm. Ai është një fëmijë, një i rritur, një profesionist dhe një aventurier i zhdërvjellët. Jeta e tij kalon mes realitetit të një të kaluare profesionale me shumë arritje dhe aventurës së të jetuarit të jetës me shumë pasion.

Pasioni është mbase letra juaj më e rëndësishme e motivimit. Por ai jo vetëm që e jeton, ndien dhe merr frymë, por edhe e transmeton atë pa asnjë lloj përpjekjeje.

Ndoshta kjo është arsyeja pse ai ka arritur arritje kaq të rëndësishme në jetën e tij të punës, motivimin e mijëra të rinjve që kërkojnë përsosmëri. CV-ja juaj si profesionist i shitjeve me siguri do t'ju vendoste në podiumin e denjë, por të padëshiruar të të kualifikuarve nëse vendosni për detyrë të kërkoni një punë.

Aspekti tjetër i rëndësishëm që formon jetën dhe personalitetin tuaj është dashuria e tij e shfrenuar e surfimit. Si një Surfer i mirë i shpirtit, jetoni, merrni frymë dhe ndjehuni shfletoj. Për njerëz si ai, surfimi është shumë më tepër sesa thjesht një sport apo një hobi. Shtë një virus me të cilin jeni infektuar deri në pikën kur është bërë feja juaj.

Si pasojë e pasioneve dhe arritjeve të tij në botën e korporatave, ai lindi Ekzekutivi i Surferit. Një roman autobiografik në të cilin fëmija, i rrituri, profesionisti dhe aventuristi bashkohen për t’i dhënë jetë një personazhi të quajtur José Angel Navarro, një konsulent menaxhimi me pasion surfin. Së bashku me Frank Skylar, një ekzekutiv legjendar dhe surfer që pasqyron gjithçka që një pjesë e madhe e nesh do të donte të ishte, Ata do të kenë aventura intensive në dhomat e dredhura të shumëkombësheve të mëdha ndërsa ndjekin valën tjetër epike.

Sot Fernando është një trajner i lartësisë, i çertifikuar, i respektuar dhe i ndjekur nga mijëra. Ai e jeton jetën në mënyrën e tij, pa kushte dhe ka arritur të bëhet ai personazh që e krijoi vetë. Puna e tij është jeta e tij, filmi i tij. Ekzekutivi i Surferit është një roman intensiv, por i relaksuar për drejtuesit, surfuesit dhe për këdo që i vë vetes një sfidë pa shikuar prapa.

“Surferi ekzekutiv jeton mes të gjithëve ne, është një metaforë e ciklit të heroit dhe Shpresoj që mesazhi të mund t'ju frymëzojë të shkoni drejt niveleve të tjera të produktivitetit, bollëkut dhe rritjes ".

Ekzekutivi i Surferit Availableshtë në dispozicion përmes lidhjes vijuese http://www.cognitiobooks.com/ES/book.asp?ix=19

Shqyrtim nga Alejandro Toro

Shenim: Nëse dëshironi të rekomandoni një libër që keni lexuar dhe që ju ka frymëzuar, mund të më kontaktoni. Unë do të të huazoj blogun tim që të mund të shkruash pse të frymëzoi dhe nëse guxon të më dërgosh një foto me librin në duar në mënyrë që ta shohim të gjithë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.