Luftoni për ëndrrat tuaja ... dhe do t'i arrini ato!

merrni ëndrrat

Bëni vetes këtë pyetje: Nëse jo tani, kur? Necessaryshtë e nevojshme që ju të jeni të ndaluar në jetën tuaj të prisni që gjërat t'ju ndodhin ... sepse nuk do t'ju ndodhin! Ju duhet të dilni për ta, të luftoni për atë që dëshironi të arrini, të hartoni një plan veprimi në mënyrë që ëndrrat tuaja të mos jenë më dhe të bëhen realitet!

Në realitet, të gjithë kemi ëndrra dhe synime të mëdha, por ndonjëherë, bëjmë gjëra që nuk na pëlqen t’i bëjmë për të arritur në vendet që duam të jemi. Possibleshtë e mundur që disa ditë të zgjoheni pa dashur asgjë ose të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë ... Por në shumë raste kjo është e nevojshme për të qenë në gjendje të arrini sukses, dhe ju duhet ta shijoni atë gjatë rrugës!

Ju jo gjithmonë bëni atë që ju pëlqen ose ndjeheni sikur bëni

Jemi në një shoqëri ku mendohet se 100% të kohës njeriu duhet të bëjë gjëra që i pëlqen ose dëshiron të jetë i lumtur, por asgjë nga kjo! Gjysmën e kohës duhet të bëni gjëra që nuk i doni ose nuk ju pëlqejnë shumë për të arritur qëllimet tuaja. Ju jo gjithmonë do të dëshironi të stërviteni por dëshironi të jeni një sportist i mirë ose të keni një trup të mirë, nuk do të dëshironi gjithmonë të pikturoni, por dëshironi të jeni një piktor i mirë ... Këmbëngulja, përpjekja dhe disiplina janë çelësat e suksesit!

luleradhiqe si amulet

Nëse nuk e detyroni veten të bëni gjëra, askush tjetër nuk do ta bëjë. Ju nuk duhet të lejoni që përtacia të pengojë ëndrrat tuaja dhe të marrë atë që meritoni. Do të ketë ditë më të mira dhe ditë më të këqija, por kjo është pjesë e suksesit, kjo është pjesë e kryerjes së gjërave. Ajo që nuk mund të lejoni është që kur të vijë e ardhmja, do të pendoheni që nuk keni bërë atë që keni ëndërruar gjithmonë. A mund ta imagjinoni se jeni në shtratin tuaj të vdekjes dhe pendoheni për të gjitha gjërat që NUK i keni bërë? MOS lejoni që kjo të ndodhë me ju.

Përqendroni mendimet tuaja

Për të arritur ëndrrat tuaja, duhet të jeni shumë të qartë se cilat janë ato dhe më pas të luftoni për t'i arritur ato! Ato nuk arrihen brenda natës, Mund të duhen muaj dhe madje vite, por ia vlen të përqendroheni në një qëllim për ta arritur atë dhe të përqendroni jetën tuaj në përmirësimin pak nga pak në atë zonë, edhe nëse nuk i neglizhoni të tjerët.

Çdo ditë do të jetë një betejë e ndryshme, sepse jo gjithçka që shkëlqen është gjithmonë ari. Jeta është e paparashikueshme, dhe është mënyra se si zgjedh të veprosh në ditët më të vështira dhe ku përparimi yt përpara është më i përcaktuar ... Në varësi të mënyrës se si i kapërceni pengesat, mund të arrini gjëra më të mëdha. Vështirësitë janë prova që vullneti juaj të shfaqet dhe mund të fitojë betejën e përtacisë.

mendoni se si t'i merrni ëndrrat

Ndjekja e ëndrrave tuaja nuk është një rrugë motivuese gjatë gjithë kohës

Ekziston një tendencë në rritje për të besuar se motivimi duhet të mbetet konstant gjatë gjithë kohës, Në realitet, motivimi mund të zbehet herë pas here, por duhet vullnet për ta bërë atë të rritet përsëri. Nëse ndiqni atë që dëshironi, jeta juaj do të ndryshojë. Nëse vendosni të punoni në atë që ju pëlqen vërtet, nuk do të punoni kurrë më në jetën tuaj! Sepse nuk do të mendoni se ajo që po bëni është një detyrim, nëse jo një bekim!

Këmbëngulja, qëndrueshmëria dhe dëshira për të arritur qëllimet tuaja duhet t'ju shoqërojnë gjithmonë. Ju do të duhet të punoni shumë për ta arritur atë, por vetëm ajo që është e vështirë është ajo që vërtet ia vlen! E lehtë, zakonisht ... nuk është e mirë apo ia vlen. Të jesh një person i zellshëm, këmbëngulës dhe i pasionuar është diçka që duhet të zgjedhësh. Përqendrohuni në përparimin tuaj, qëllimet tuaja, ato që keni tani dhe ato që dëshironi të arrini ... si nga zgjedhja ashtu edhe nga nevoja.

Ku keni ndërmend të shkoni?

Nuk ka rrugë të lehtë kur bëhet fjalë për të ndjekur një ëndërr të madhe. Çdo ditë do të jetë një luftë dhe do të duhet të jesh i vazhdueshëm për të përmirësuar çdo ditë. Një ndryshim në mendjen tuaj mund t'ju ndihmojë të bëni gjërat ose të tërhiqeni përsëri në një rrugë që nuk e dëshironi vërtet. Ju mund të kaloni nga një mendim fitues në një mendim humbës. Y ju lehtë mund të lëvizni përpara dhe t'u dorëzoheni luftimeve, vështirësive dhe fatkeqësive, dhe lër gjithçka të nënshtrohet dhe të të arrijë në një mënyrë të keqe ... Por jo më! Jeta është mënyra sesi zgjedh të jetosh ... dhe bëhu personi që dëshiron vërtet të jesh. Kjo është zgjedhja juaj dhe shërben si një frymëzim për njerëzit e tjerë, dhe madje edhe për fëmijët tuaj nëse i keni.

Do të ketë ditë që ju do të përparoni më shumë dhe të tjera që do të përparoni më pak, por përgjithësisht, nëse ndonjëherë lëkundeni, mos harroni pse keni filluar në rrugën e arritjes së ëndrrave tuaja. Në këtë mënyrë do ta kuptoni që mund ta arrini dhe pse doni ta arrini! Kjo do t'ju inkurajojë të ecni përpara dhe të mos hidhni gjithçka që keni arritur tashmë.

Mos harroni se është normale të bëni gabime, të bëni gabime dhe të dështoni, por mos lejoni që këto gabime t'ju rrëzojnë ... Sepse ata duhet të jenë mësuesit tuaj! Edhe pse ajo që bëni nuk do të jetë gjithmonë e lehtë, mos harroni se është diçka e vërtetë për ju, që po e krijoni ... po bëni ëndrrat tuaja dhe mund t'i arrini ato, mos u dorëzoni!

ngjiten për të arritur ëndrrat

Si zgjidhni të jetoni jetën tuaj?

Ekziston një frazë nga Alice Walker që mund t'ju bëjë të reflektoni: 'Mënyra më e zakonshme që njerëzit të heqin dorë nga fuqia e tyre është duke menduar se nuk kanë asnjë të tillë.' Mezi prisni të ndiqni ëndrrat tuaja. Jo, duhet të shkosh pas tyre me një grusht të hekurt nëse dëshiron t'i shohësh të vërteta në jetën tënde. Ju duhet të jeni të vendosur dhe egoist për të parë ëndrrat tuaja në jetën tuaj. Duke vepruar kështu, ju u jepni atyre mundësinë të lulëzojnë dhe të rriten.

Jeta është menduar që ju ta jetoni, sepse keni vetëm një dhe duhet t’ia vlejë. Jeta juaj nuk duhet të jetë si e të tjerëve, thjesht duhet të ndiheni mirë ndërsa e jetoni. Ju nuk keni nevojë të udhëtoni nëpër botë për të qenë të lumtur ose për të arritur qëllimet tuaja, qëllimet tuaja mund të jenë më të thjeshta ... simplyshtë thjesht ajo që ju bën të ndiheni mirë sot. Dreamsndrrat tuaja po ju presin dhe nuk duhet t'i lini të kalojnë pranë.

Mos hiqni dorë nga fuqia juaj, sepse jetën tuaj duhet të zgjidhni si ta jetoni atë. Ju jeni të denjë për madhështinë që mund të arrini. Nëse doni ta jetoni jetën tuaj më mirë, duhet të zgjidhni, duhet të merrni vendime, duhet të bëni atë që ju bën të ndiheni mirë ... edhe nëse ka pengesa gjatë rrugës ose nuk i keni gjithmonë motivimin mjaft për të vazhduar. Por nëse doni të bëni jetën tuaj më të mirë, duhet të zgjidhni. Ju duhet të vini bast në pretendimin tuaj. Ju duhet të zgjidhni betejat tuaja dhe të luani letrat tuaja mirë kur keni nevojë.

Përcaktoni ëndrrën që dëshironi të arrini dhe pastaj shkoni pas saj pa ju ndalur asgjë! Asnjëherë nuk është vonë për të bërë gjënë e duhur dhe për të dëgjuar zemrën tuaj për ta ndjekur atë me të gjitha forcat tuaja. Tregoji botës dhe veçanërisht vetes, atë që jeni të aftë të arrini me këmbëngulje, disiplinë dhe vendosmëri.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.