"Mësoni të relaksoheni në shtëpi", libër i rekomanduar

Mësoni të relaksoheni në shtëpi.

Ramiro Calle * Ed. MR * Data e botimit: 22 maj 2012

160 faqe * 12,30 euro

Një nga librat më të rëndësishëm të Rruga Ramiro. Shtëpia jonë është vendi ideal për t'u çlodhur dhe ky libër do të tregojë të gjitha teknikat që ju mund të kryeni në sigurinë e shtëpisë tuaj për të arritur një gjendje relaksimi total përpara se të përballeni me ditën tuaj.

Qëllimi i këtij libri është shumë i thjeshtë: arrijnë qetësinë mendore dhe fizike.

Një libër shumë i rekomanduar për të gjithë ata që kanë një lloj shqetësimi psikologjik, janë të shqetësuar, të trishtuar, të shqetësuar ose të stresuar. Vetëm ulja për të lexuar këtë libër do t'ju japë paqen që dëshironi.

Gjëja më e mirë për këtë libër është ajo është shumë praktike sepse ju mëson teknikat (më shumë se 100) shumë specifike për të arritur atë qetësi për të cilën dëshirojmë: ai na mëson se cilat masazhe stimulojnë paqen tonë të brendshme, edukon qëndrimin e trupit tonë për të arritur qetësi më të madhe dhe na tregon se si duhet të marrim frymë për të lehtësuar dhimbjen tonë.

Shkurt, një libër që transmeton njohuritë e nevojshme për të arritur një jetë më të këndshme dhe të relaksuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.