Magjia e fillimit

Magjia e fillimit. Kapërcimi dhe zhvillimi personal.Projektet mbushin jetën me kuptim. Qenia njerëzore është e shqetësuar nga natyra. Ju duhet pak rutinë, mjaftueshëm sa për të mbajtur ekuilibrin tuaj, por ajo që ju mbush me të vërtetë është të filloni aventura, duke u përballur me sfida të reja.

Numri i projekteve që mund të ndërmerren është aq i madh sa imagjinata e personit.

5 ide për të filluar sot.

1) Filloni një marrëdhënie miqësore ose të dashur.

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë rezultat i rastësisë. Rutina nuk është e favorshme për miqësi të reja, kështu që bëni diçka. Possibleshtë e mundur që të jeni më të hapur ndaj të tjerëve dhe të kërkoni situata të favorshme.

2) Filloni një punë të re.

Nëse profesioni aktual nuk është i kënaqshëm, ekziston mundësia e gjetjes së një pune më shumë në përputhje me dëshirat tuaja. Disa orë në javë mund të shpenzohen në projektin e ri përpara se të filloni plotësisht.

3) Filloni një program ushtrimor.

Shumica e njerëzve kanë zakone ulur, edhe pse e dinë rëndësia e ushtrimeve fizike. Timeshtë koha të filloni të praktikoni disa ushtrime rregullisht, qoftë një sport apo një teknikë e integrimit të trupit.

Shtë e rëndësishme që ushtrimi i zgjedhur të jetë gjithashtu një stimul mendor.

4) Filloni një dietë të shëndetshme.

Një dietë e saktë është jetike për të ruajtur shëndetin, por zakonet e këqija shpesh mbizotërojnë. ushqime të shëndetshme ato mund të futen pak nga pak, duke zëvendësuar ato që nuk janë aq. Nga ana tjetër, është e përshtatshme të interesoheni për ushqimet që mund të ndihmojnë në korrigjimin e ekuilibrave dhe dobësive për të cilat jeni të vetëdijshëm.

5) Filloni një kurs ose seminar zhvillimin personal.

Shpirti mund të kultivohet vetëm përmes leximit ose meditimit. Sidoqoftë, kontakti me njerëz të tjerë në kurse e bën mësimin një përvojë më të plotë dhe pasuruese. Ju mësoni jo vetëm nga mësuesi, por edhe nga kontributet e shokëve tuaj të klasës.

Manuel Núñez dhe Claudina Navarro para Trupi dhe mendja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)