«Magjia e rendit», libër për tu thelluar në metodën KonMai

A e dini se mënyra e vendosjes së objekteve në shtëpinë tuaj mund të përcaktojë lumturinë tuaj? Ato duhet të vendosen në një mënyrë të saktë sikur t'i referohemi shtëpisë tuaj, një zyre, studio, apartamenti ose ndonjë vendi tjetër ku jetoni.

Para se të merremi me këtë çështje, Unë ju lë këtë video në të cilën ne përmbledhim se çfarë përbëhet nga ky libër dhe si ka ndryshuar jeta e protagonistit të videos.

Në video ata na shpjegojnë cilat janë këshillat kryesore që shpjegohen në këtë video. Nëse dëshironi të keni shtëpinë e ëndrrës tuaj, ky libër do t'ju ndihmojë për ta arritur atë:

[Ju mund të interesoheni "FATI I MIR" ", një bestseller spanjoll]

Marie Kondo është autore e këtij libri në të cilin mund të thellohemi në metodën KonMai.

Cili është qëllimi i këtij libri?

magjia e rendit

Gjeni ekuilibrin perfekt për të akomoduar të gjitha objektet në shtëpinë tonë, mbajmë vetëm ato që duam dhe pastrojmë gjithçka për t’u përshtatur me ato që na duhen vërtet.

Më e mira nga të gjitha është që në këtë libër jo vetëm që do të gjeni një metodë revolucionare që ka lindur me qëllim që të jeni në gjendje të ndryshoni mjedisin tuaj, por gjithashtu Kjo gjithashtu do t'ju ndryshojë në mënyrë progresive. Ju do të ndiheni shumë më të sigurt, do të jeni më të motivuar dhe do të jeni në gjendje të ecni në rrugën e suksesit ashtu si keni dashur gjithmonë. Ju do të jeni të përgatitur për të krijuar jetën që dëshironi.

Kjo do t'ju ndihmojë të pastroni shtëpinë tuaj dhomë pas dhomë; Ajo është konstituuar si një metodë e aftë për t'ju bërë të ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj jetës, për të ndryshuar filozofinë e rendit, për të rritur fatin tonë në jetë, dashuri dhe sukses, si dhe karakteristika të tjera që do t'ju ndihmojnë të ndryshoni mënyrën tuaj të të menduarit.

Nëse mendoni se rrëmuja po ju ndjek, metoda KonMari është pikërisht ajo që keni kërkuar.

Ka një legjion të tërë tifozësh që kanë provuar metodën dhe mund të mburren me të vërtetë se funksionon: më shumë se 2.000.000 kopje janë shitur vetëm në Japoni dhe më shumë se 300.000 kopje në SH.B.A. Cfare ka me shume, Mund ta gjejmë në më shumë se 24 gjuhë dhe është botuar në 30 vende të ndryshme.

Shkalla e tij e specializimit është aq e lartë saqë tashmë ka qenë në gjendje të futet në listat e librave më të shitur të të gjitha kohërave.

Marie Kondo filloi të lexonte revista shtëpiake që nga mosha e hershme e 5 vjeç; që nga ai moment, ai do të fillojë të mësojë teknikat e organizimit të hapësirës. Sot, përveç që ka botuar "Magjia e Rendit", ai ka një biznes të suksesshëm në Tokio ku ndihmon klientët të përmirësojnë hapësirat e tyre duke promovuar paqen, bukurinë dhe motivimin personal.

Mund ta blini KETU


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.