Me vendimet tona ne ndërtojmë realitetin tonë

Personaliteti juaj është një përzierje e gjeneve që ju keni trashëguar, ambienti në të cilin jeni rritur dhe produkti i zgjedhjeve tuaja. Janë këto të fundit, vendimet tuaja, ato që do të përcaktojnë jetën tuaj, ato që ato mund t'ju çojnë në rrugën e prosperitetit dhe ato do t'ju ofrojnë një cilësi të mirë të jetës.

Nëse vendimet e vogla që merrni çdo ditë, ato që po merrni tani, nuk janë ato të duhurat (mendoj se jeni mjaft i zgjuar për të bërë dallimin midis asaj që është një vendim i duhur dhe një i gabuar) jeta juaj do të jetë e shurdhër, zhgënjyese, e vetmuar dhe plot pakënaqësi.

Problemi shtohet kur ato vendime të gabuara merren nga njerëz që kanë fuqinë të ndryshojnë botën. Ata mund ta bëjnë këtë planet një vend më të këndshëm për të jetuar ose ta zhytin atë në shkatërrim të plotë.

Ju lë me një video me ngjarjet kryesore të shekullit të XNUMX-të. Protagonistët e këtyre ngjarjeve në disa raste morën vendime të gabuara si rezultat i një personalitet egoist dhe një inat i thellë urrejtës ndaj njerëzve të caktuar ose grupeve etnike. Sidoqoftë, të tjerët ia kushtuan jetën arritjes nje bote me e mire, duke e vendosur talentin e tij në shërbim të njerëzimit.

Ju vendosni se në cilën anë të jeni. Shiko Videon:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.