"Meditim për fillestarët", libër i rekomanduar

Meditim i drejtuar për fillestarët

Meditim për fillestarët

Joel dhe Michelle Levey * Ed. Oniro * 192 f.

Nxitimi, puna e tepërt ose bombardimi i informacionit të cilit i nënshtrohemi i bën shumë njerëz të interesuar për teknikat e meditimit.

Ky libër është një mjet i shkëlqyeshëm fillestar. Krijuar me një vizion të shkëlqyeshëm - sintetizon mësimet e mësuesve budistë, hebrenj, hindu, të krishterë dhe indianë amerikanë -, propozon ai stërvitje Për të arritur qëllime të ndryshme - Shpjegon teknikat e meditimit përqendrues, reflektues, krijues, në qendër të zemrës dhe të ndërgjegjshëm.

E teknikat për të përqendruar vëmendjen në çdo aktivitet të përditshëm, si ngrënia ose ecja. Nëse praktikohet rregullisht dhe me dëshirë, meditimi mund të ndryshojë pikëpamjen tuaj për jetën dhe marrëdhënien tuaj me veten, thonë autorët.

Ai gjithashtu mpreh shqisat, rrit kreativitetin dhe rrit aftësinë për të zbuluar aspektin e mrekullueshëm të jetës. Një meditim efektiv kundër stresit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Yola dijo

    Ata janë të veçantë, ju mund të ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj jetës dhe marrëdhënien tuaj me veten.