40 mendime të bukura për të menduar

vajzë e lumtur me mendime të bukura

Nuk është e lehtë të kesh mendime të bukura gjatë gjithë kohës, në fakt, nganjëherë, varësisht nga rrethanat e jetës, mund të duket krejtësisht e pamundur ... por nuk është kështu. Ju jeni pronari i mendimeve tuaja dhe mund të zgjidhni të keni mendime të bukura ose mendime më pak të këndshme. Nëse zgjidhni opsionin e parë do të keni një jetë shumë më të mirë sesa nëse zgjidhni opsionin e dytë ... ju zgjidhni!

Jeta është një dhuratë dhe çdo herë që dielli lind dhe dielli lind në mëngjes, është një mundësi e re për të bërë gjëra më mirë se një ditë më parë. Ju mund ta jetoni jetën në mënyrën që zgjidhni dhe t'i jepni asaj kuptimin më të mirë për ju. SepseMegjithëse jeta mund të duket e vështirë në kohë, është e mundur të arrihet lumturia nëse e dini se si duhet të jenë mendimet tuaja.

Të kesh një jetë të bukur do të thotë të kesh mendime të bukura dhe perspektiva pozitive që do të të ndihmojnë të lësh një buzëqeshje në fytyrë dhe kjo lumturia juaj përhapen te të tjerët. Për këtë arsye, më poshtë do t'ju japim disa mendime të këndshme në mënyrë që t'i futni ato në mendjen tuaj dhe që të ndryshoni perspektivën e jetës tuaj, në një më të mirë ... Nëse nuk doni t’i harrojnë, thjesht duhet t’i shkruani diku dhe t’i merrni me vete.

mendime të bukura në çdo moshë

Mendime të bukura për çdo ditë

 1. Burrat që nuk janë në gjendje të mendojnë vetë nuk mendojnë fare. Oscar Wilde
 2. Duhet të kërceni sikur askush nuk po e shikon. Dashuria sikur nuk do të dëmtohesh kurrë, këndo sikur askush nuk dëgjon, jeto sikur të ishte parajsa në Tokë. William W. Purkey.
 3. Bota ka nevojë për ëndërrimtarë dhe bërës. Por mbi të gjitha, bota ka nevojë për ëndërrimtarë. Sarah Breathnach.
 4. Dëgjoni ato që nuk duhet. Dëgjoni nr. Dëgjoni "është e pamundur". Dëgjoni "nuk do të bësh". Dëgjoni "ju kurrë nuk do ta bëni." Tani dëgjo afër meje. Çdo gjë mund të ndodhë. Çdo gjë mund të jetë. Shel Silverstein.
 5. Vetëm ata që rrezikojnë të shkojnë shumë larg mund të gjejnë sa larg mund të shkojnë.TS Eliot.
 6. Kuptimi është hapi i parë për pranim dhe vetëm me pranim mund të ketë rimëkëmbje. JK Rowling.
 7. Ata thonë se fati lind në përpjesëtim me djersën tuaj. Sa më shumë të djersitni, aq më me fat do të jeni. Ray Kroc
 8. Lumturia nuk arrihet duke mos pasur probleme, por duke u përballur me to. Steve Maraboli
 9. Jeta është një lloj biçiklete. Nëse doni të mbani ekuilibrin tuaj, pedaloni përpara. Albert Einstein
 10. Duke dalë nga askund, ne arrijmë majat më të larta të mjerimit. Groucho marks
 11. Nëse ai do të kishte ndjekur rregullat e vendosura, ai do të kishte dalë në hiç. Marilyn Monroe
 12. Ne jemi ajo që bëjmë në mënyrë të përsëritur. Përsosmëria, pra, nuk është një akt, por një zakon. Aristoteli. mendimet e bukura të japin liri
 13. Ne jemi të varur nga mendimet tona. Ne nuk do të ndryshojmë asgjë nëse nuk modifikojmë mendimet tona. Santosh Kalwar
 14. Ajo që bie në sy dhe e bukur nuk është gjithmonë e mirë, por ajo që është e mirë është gjithmonë e bukur. Ninon de L'Enclos
 15. Gjithçka që mund të imagjinoni është e vërtetë. Pablo Picasso
 16. Dashuria është e vetmja përgjigje e shëndetshme dhe e kënaqshme për problemin e ekzistencës njerëzore. Erich nga
 17. Disa njerëz, pa marrë parasysh sa vjeç janë, nuk e humbin kurrë bukurinë e tyre, ata thjesht e zhvendosin atë nga fytyrat në zemrat e tyre. Martin Buxbaum
 18. Numëroni moshën tuaj nga miqtë tuaj, jo nga vitet. Numëro jetën tënde me buzëqeshje, jo me lot. Xhon Lenon
 19. Një mendje e pavarur nuk bazohet në atë që mendon, por në mënyrën se si mendon. Christopher Hitchens
 20. Jeta mund të ndryshojë, por rritja është opsionale. Jini të zgjuar me zgjedhjet tuaja. Karen kaiser Clark
 21. Të bësh gabime në jetë nuk është vetëm e ndershme, por është edhe më e dobishme sesa të mos bësh asgjë. George Bernard Shaw
 22. Nuk është se kam dështuar, thjesht kam hasur në 5000 rrugë të gabuara. Thomas edison
 23. Çdo gjë ose person që nuk ju sjell jetë është shumë i vogël për ju. David pse
 24. Zemrat tona janë të dehura nga një bukuri që sytë tanë nuk mund ta shihnin kurrë. George W. Russell
 25. Jeta nuk ka të bëjë me gjetjen e vetvetes. Jeta përpiqet të krijojë vetveten.-George Bernard Shaw
 26. Të dashurohesh thellë nga dikush të jep forcë, ndërsa të duash thellësisht dikë të jep kurajo. Lao Tzu
 27. Uria për dashuri është shumë më e vështirë të eleminohet sesa uria për bukë. Nënë Tereza e Kalkutës
 28. Kthejeni hobin tuaj në punën tuaj dhe nuk do të punoni më kurrë. Konfuci
 29. Ka dështime të njerëzve që hoqën dorë kur vlerësonin suksesin. Thomas edison
 30. Qëlloni për aq kohë sa ju nevojitet, por kur duhet të veproni, ndaloni së menduari dhe merrni një vendim. Napoleoni person i lumtur me mendime te bukura
 31. Fjalët tona janë të kufizuara nga ato që ne mendojmë. Jonathan Price
 32. Dashuria nuk është çështje e asaj që ndodh në jetë. Isshtë një pyetje se çfarë ndodh në zemrën tuaj. Ken keyes
 33. Një zemër e gëzueshme është rezultati i pashmangshëm i një zemre që digjet nga dashuria. Nënë Tereza e Kalkutës
 34. Kënaqësia qëndron në përpjekjen, jo në arritjen, përpjekja totale është një fitore e plotë. Mahatma Gandhi
 35. Ne duhet të heqim dorë nga jeta që kemi planifikuar, vetëm atëherë mund të pranojmë jetën që po na pret. Joseph Campbell
 36. Preciselyshtë pikërisht mundësia e realizimit të një ëndrre që e bën jetën interesante. Paulo Coelho
 37. Psherëtimat janë ajër dhe ato shkojnë në ajër, lotët janë ujë dhe shkojnë në det; Por më thuaj, kur dashuria vdes, ku shkon dashuria? Gustavo Adolfo Bequer
 38. Mos u dorëzo, të lutem mos u dorëzo, edhe nëse i ftohti digjet, edhe nëse frika kafshon, edhe nëse dielli shuhet dhe era hesht. Ka ende zjarr në shpirtin tënd, ka ende jetë në ëndrrat e tua. Mario Benedetti
 39. Nëse bëni diçka të shkëlqyeshme dhe askush nuk e sheh, mos u shqetësoni. Agimi është një pamje e bukur që ngrihet çdo ditë dhe shumica e njerëzve nuk e shohin atë sepse po flenë. John Lenon
 40. Ne gjithmonë shohim më të keqen tek ne, pjesën më të prekshme prej nesh. Ne kemi nevojë për dikë që të vijë tek ne për të na thënë se jemi gabim. Ne kemi nevojë për dikë që të besojmë. David Levithan

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.