50 fraza të shpirtit për të reflektuar

fraza për shpirtin

Reflektimi gjithmonë vjen nga zemra dhe zemra është e lidhur me shpirtin e secilit prej nesh. Ndonjëherë njerëzit vlerësojnë vetëm gjërat që perceptohen përmes shqisave, por ka gjëra më të rëndësishme që janë të padukshme dhe ato Ato mund të perceptohen vetëm nga ndjenjat, emocionet ... shpirti.

Tjetra ne duam t'ju ofrojmë disa fraza nga shpirti për të reflektuar në mënyrë që të kuptoni botën e pabesueshme që secili prej nesh ka brenda nesh. Këto janë fraza të pabesueshme që do t'ju frymëzojnë dhe do të ushqejnë shpirtin tuaj ... Nëse i ndani ato do të pasuroni edhe shpirtin e të tjerëve.

Fraza të shpirtit me të cilat mund të reflektoni

Nëse dëshironi që këto fraza t’ju ​​ndihmojnë në zemrën tuaj, atëherë mos hezitoni të zgjidhni ato që ju pëlqejnë më shumë dhe t’i shkruani për t’i mbajtur gjithmonë me vete.

 1. Vetëm ai që është i përkushtuar ndaj një kauze, me gjithë forcën dhe shpirtin e tij, mund të jetë një mësues i vërtetë. Për këtë arsye, të jesh mësues kërkon gjithçka nga një person. - Albert Einstein
 2. Shpirtrat tanë janë të lidhur, prandaj dhemb kaq shumë të ndahemi nga ju. - Nicholas Sparks
 3. Diçka që nuk ka emër fshihet brenda nesh. - Se diçka është ajo që jemi. Jose Saramago frazat për të reflektuar
 4. Njeriu nuk mund të gjejë një vend më të qetë se shpirti i tij. - Marcus Aurelius
 5. Dua që ta dini se keni qenë ëndrra e fundit e shpirtit tim. - Charles Dickens
 6. Vendosni veshin afër shpirtit tuaj dhe dëgjoni me kujdes. - Anne Sexton
 7. Asgjë nuk mund ta shërojë shpirtin përveç shqisave, ashtu si asgjë nuk mund të shërojë shqisat përveç shpirtit. - Oscar Wilde
 8. Nëse nuk rrezikoni, do të humbni shpirtin tuaj. tërhoqi Barrymore
 9. Secili libër ka dy shpirtra; shpirti i shkrimtarit të tij dhe shpirti i lexuesit që e lexon dhe më pas e ëndërron.- Carlos Ruiz Zafón
 10. Shitja e shpirtit tuaj është gjëja më e lehtë në botë. - Ayn Rand
 11. Jam tmerruar nga ky përbindësh i errët që fle brenda meje. - Sylvia Plath
 12. Kam ndjenjën se një pjesë e shpirtit tim të ka dashur që nga fillimi i kohës. - Emery Allen
 13. Muzika është një shpërthim i shpirtit. - Frederik Delius
 14. Kur vdekja bie mbi njeriun, pjesa e vdekshme shuhet; por parimi i pavdekshëm tërhiqet dhe largohet i sigurt. -Platoni
 15. Midis një shpirti të rritur dhe asaj të një fëmije nuk ka asnjë ndryshim përveç disa shenjave. - André Maurois reflektojnë me fraza të shpirtit
 16. Pena është gjuha e shpirtit. - Miguel de Cervantes
 17. Një libër duhet të jetë si një akullthyes për të depërtuar në detet e ngrira në shpirtrat tanë. - Franz Kafka
 18. Vetmia nuk është mungesa e shoqërisë, është kur shpirti ynë ka lirinë për të biseduar me ne. Paulo Coelho
 19. Zemra e një njeriu është si deti. - Vincent van Gogh
 20. Sapo shpirti të zgjohet, fillon kërkimi dhe ju nuk mund të ndaleni më. - John O'Donohue
 21. Karizma është aroma e shpirtit. - Toba Beta
 22. Dashuria nuk është të shikosh me sy, por me shpirt. -Uilliam Shekspir
 23. Miqtë janë familja e shpirtit tonë. - Jess C. Scott
 24. Unë jam si një fëmijë me një shpirt të vjetër; Unë shoh magji kudo - Juansen Dizon
 25. Zbulimi më i bukur që bëjnë miqtë e vërtetë është se ata mund të rriten veçmas pa u ndarë. - Elizabeth Foley
 26. Ushqimi i vetëm që i duhet shpirtit është dashuria. - Louix Dor Dempriey
 27. Çfarë është sapuni për trupin, e qeshura është për shpirtin.-Proverb
 28. Një burrë zbulon herët a vonë se ai është kopshtari i shpirtit të tij, drejtori i jetës së tij.-James Allen
 29. Bukuria e vërtetë e një gruaje reflektohet në shpirtin e saj.-Audrey Hepburn
 30. Paratë nuk janë të nevojshme për të blerë një nevojë të shpirtit.-Henry David Thoreau
 31. Fjalët e rreme jo vetëm që janë të këqija në vetvete, por ato infektojnë shpirtin me të keqe.-Sokrati
 32. Shpresa është ëndrra e shpirtit të zgjuar.-Proverb francez
 33. Kultura e një kombi qëndron në zemrat dhe shpirtrat e njerëzve të tij.-Mahatma Gandhi
 34. Mos e fito botën dhe humb shpirtin tënd; Dituria është më e mirë se argjendi ose ari.-Bob Marley
 35. Çdo moment dhe çdo ngjarje e çdo jete të një njeriu në Tokë mbjell diçka në shpirtin e tij.-Thomas Merton
 36. Shpirti gjithmonë di se çfarë të bëjë për të shëruar veten. Sfida është të heshtësh mendjen.-Caroline Myss
 37. Shpirti lind i vjetër por rritet i ri. Kjo është komedia e jetës.-Oscar Wilde
 38. Vendosni zemrën, mendjen dhe shpirtin tuaj edhe në veprimet më të vogla. Ky është sekreti i suksesit.-Swami Sivanada
 39. Shpirti vendoset në trup si një diamant i përafërt dhe duhet të jetë i lëmuar, përndryshe shkëlqimi nuk do të shfaqet kurrë.-Daniel Defoe
 40. Pasuritë e zakonshme mund të vidhen, pasuritë e vërteta jo. Në shpirtin tuaj ka gjëra të pafund të çmueshme që nuk mund të merren nga ju.-Oscar Wilde
 41. Lumturia nuk qëndron në zotërime ose në ar, lumturia qëndron në shpirt.-Demokriti
 42. Nëse falja është ilaçi për shpirtin, atëherë mirënjohja është vitamina.-Steve Maraboli fraza për të prekur shpirtin
 43. Karakteri nuk mund të zhvillohet me lehtësi. Vetëm përmes përvojës së qëllimit dhe vuajtjes, shpirti mund të forcohet, të frymëzohet ambicia dhe të arrihet suksesi.-Hellen Keller
 44. Pas çdo stuhie Dielli buzëqesh; Për çdo problem ekziston një zgjidhje dhe detyra e pambrojtur e shpirtit është të jesh një animator i mirë. - William R. Alger
 45. Lëreni shpirtin tim të buzëqeshë përmes zemrës time dhe zemrën time përmes syve të mi, në mënyrë që të mund të përhap buzëqeshje në zemrat e trishtuara.-Paramahansa Yogananda
 46. Dashuria është kur të jepet një copë shpirt që nuk e dije se ishte e humbur.-Torquato Tasso
 47. Derisa dikush të dojë një kafshë, një pjesë e shpirtit mbetet e pa zgjuar.-Anatole France
 48. Shpirti njerëzor ka më shumë nevojë për idealin sesa për realin. Existshtë për shkak të së vërtetës që ekzistojmë; Forshtë për idealin që jetojmë.-Victor Hugo
 49. Nuk është pamja juaj e jashtme që duhet ta zbukuroni, por shpirti juaj, duke e zbukuruar atë me vepra të mira.-Klementi i Aleksandrisë
 50. Çdo lule është një shpirt që lulëzon në natyrë.-Gerard De Nerval

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.