Merrni rrjedhën dhe lidhuni me gjeniun tuaj të brendshëm

Të jetë në rrjedhë.

Çfarë do të thotë kjo fjali?

Harrojeni gjithçka, përveç asaj që po bëni. Shijoni atë që bëni. Bëni gjërat me lehtësi dhe pasion.

A shkoni në rrjedhë në një moment në ditën tuaj për ditë? Nëse ndiheni të ngazëllyer, të frymëzuar dhe të motivuar në një moment të ditës, mund të jeni në rrjedhë. Ato janë momente të vetëdijes së plotë në atë që po bëjmë.

Nga vjen ajo magji?

lidheni me gjeniun tuaj të brendshëm

Burimi: http://www.egongade.com/
I saj Momente magjike në të cilën ne lidhemi me gjeniun tonë të brendshëm i cili na siguron kreativitet, frymëzim, motivim dhe mençuri.

Të gjithë kemi një gjeni të brendshëm që mund të na ndihmojë me diçka. Ai burim i brendshëm i krijimtarisë që është i gatshëm t'ju ofrojë një milion ide se si t'i realizojmë ëndrrat tona. Ai burim i brendshëm i mençurisë.

Insideshtë brenda nesh, duke pritur që të ktheheni përsëri lidheni me të.

Ndoshta ju jeni shkëputur nga burimi dhe nuk keni arritur të gjeni rrugën tuaj të kthimit. Apo ndoshta është pjesë e realitetit tuaj të përditshëm.

Të gjitha historitë e suksesit që dëgjoni janë nga njerëz që trokitën në burim. Suksesi rrallë ka ndonjë lidhje me të fat..

Unë vërtet besoj se suksesi nuk mund të jetë rezultat i fatit ose punës së palodhur vetëm. Nëse jeni shkëputur plotësisht nga gjeniu juaj i brendshëm nuk do ta gjeni kurrë Motivim i mjaftueshëm për të mbajtur çdo biznes të azhurnuar.

Të gjitha përgjigjet janë brenda nesh. Ajo që duhet të bëjmë është mësoni të komunikoni me "burimin" në mënyrë të rregullt dhe ne gjithmonë do të jemi në fluks.

Le të merremi me biznesin.

Si e merrni rrjedhën?

Merrni rrjedhën

Burimi: http://www.flickr.com/photos/mpcsoden/3387002644/sizes/l/in/…

Kaloni kohë me veten tuaj.

Cila është veprimtaria që lidhet me veten tënde të Vërtetë? Mund të jetë meditimi, leximi i një libri ose dëgjimi i ndonjë muzike të veçantë. Çfarë ju bën të ndiheni të frymëzuar? Çfarë ju bën të dridheni? Çfarëdo që të jetë, do ta gjeni.

Bëni atë aktivitet rregullisht, pa marrë parasysh sa jeni i zënë. Mos harroni, nëse humbni lidhjen, asnjë punë nuk do t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Sidoqoftë, nëse qëndroni të lidhur do të hyni në rrjedhë. Shijoje. Ju do të ndjeheni të motivuar, të frymëzuar, do të keni shumë ide dhe do të shihni mundësi kudo që të shkoni.

Ju do të merrni rezultatet që dëshironi dhe, më e rëndësishmja, do të kënaqeni me udhëtimin. Whatshtë ajo që ka vërtet rëndësi. Mos harroni se lumturia është një proces, jo një destinacion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.