50 mesazhe inkurajimi për t'ju ndihmuar nëse keni kaluar një ditë të keqe

kanë virtyte

Të gjithë e dimë se çfarë do të thotë të kesh një ditë të keqe dhe si është të kesh nevojë për fjalë inkurajuese që na bëjnë të ndihemi mirë kur kemi më shumë nevojë. Nuk është e lehtë të ndjesh se gjërat nuk po shkojnë mirë ose të duash të futesh në shtrat dhe të mos dalësh deri ditën tjetër. Prandaj, nëse njihni dikë që po kalon një ditë të keqe ose jeni ai që vuani nga ajo, atëherë shijimi i këtyre mesazheve inkurajuese do t'ju ndihmojë.

Gjithashtu, ato janë mesazhe që mund t’i lexoni sa herë që dëshironi pak motivim ditor, nëse jeni zgjuar me humor të ulët Ju dëshironi që ajo ditë të mos kthehet në një ditë të keqe. Në atë rast, është gjithashtu një mundësi për ju. Ose nëse doni t’i përmirësoni ditën dikujt, mund t’i shkruani këto mesazhe në një shënim ose t’ia tregoni drejtpërdrejt.

Mesazhe inkurajuese për të përmirësuar ditën tuaj

Pra, nëse keni pasur një ditë të keqe ose thjesht doni ta bëni atë më mirë, atëherë këto mesazhe inkurajuese nuk duhen humbur. Ne ju këshillojmë që t’i shkruani për t’i pasur diku të drejtuara dhe se në këtë mënyrë, ju mund t'i lexoni ato kur të keni nevojë.

fraza të shkurtra dhe të bukura

Mund të shkruani të gjitha mesazhet ose vetëm ato që ju pëlqejnë më shumë. Ju madje mund të zgjidhni ato që i përshtaten më mirë situatës tuaj ose dikujt në mjedisin tuaj për t'i bërë ata edhe më të personalizuar. Në çdo rast, mos i humb detajet sepse do të të pëlqejnë.

 1. Le të rrjedhë gjithçka, mos lejo që asgjë të ndikojë.
 2. E gjitha varet nga prizmi me të cilin e shikoni.
 3. Unë jam shumë më i fortë sesa mendoj ose çfarë mendojnë të tjerët.
 4. Unë kurrë nuk jam vetëm, jam gjithmonë me mua.
 5. Tallja është mjeti i përdorur nga injoranti i vetëdijshëm për t’u ndjerë i mençur.
 6. Ju nuk jeni të dobët, ka lule që thyejnë asfaltin.
 7. Qesh kur je i trishtuar, të qash është shumë e lehtë.
 8. Jetoni në të tashmen dhe shfrytëzojeni sa më shumë, sepse është gjithçka që keni.
 9. Besoj se e qeshura është mënyra më e mirë për të djegur kalori. Besoj te puthja shume. Besoj të jem i fortë kur gjithçka shkon keq. Unë mendoj se vajzat më të lumtura janë më të bukurat. Besoj se nesër do të jetë një ditë tjetër dhe besoj në mrekulli.
 10. Mos ndaloni duke bërë atë që dëshironi. Aty ku ka dashuri dhe frymëzim, nuk mund të gaboni.
 11. E pamundur thjesht do të thotë që nuk e keni gjetur ende zgjidhjen.
 12. Akti më i guximshëm është të mendosh vetë. Me zë të lartë
 13. Gjithçka duket e pamundur derisa të arrihet.
 14. Ata që pretendojnë se është e pamundur nuk duhet të ndërpresin ata që po përpiqen.
 15. Fjala e pamundur nuk është në fjalorin tim.
 16. Për të arritur të pamundurën, së pari duhet të synosh absurdin.
 17. Nëse mendoni se diçka është e pamundur, do ta bëni të pamundur.
 18. Pyetja nuk është kush do të më lërë, por kush do të më ndalojë.
 19. Pas ferrave të caktuara, jo vetëm çdo demon ju djeg.
 20. Të heqësh dorë nuk ishte kurrë një mundësi.
 21. Nëse nuk mund të fluturosh, atëherë vrapo. Nëse nuk mund të vraponi, atëherë ecni. Nëse nuk mund të ecni, atëherë zvarrituni. Por çfarëdo që të bëjë, vazhdoni të ecni përpara.
 22. Unë nuk jam duke shkuar në betejë i përgatitur, e di që do ta fitoj.
 23. Jeta është si të ngasësh biçikletë. Nëse doni të mbani ekuilibrin tuaj, duhet të vazhdoni të ecni përpara.
 24. Ai që dëshiron të kapërcejë nuk sheh pengesa, sheh ëndrra.
 25. Nëse tashmë e dini se çfarë të bëni dhe nuk e bëni, atëherë jeni më keq se më parë.
 26. Pyete veten nëse kjo që po bën sot të afron atje ku dëshiron të jesh nesër.
 27. Koncepti juaj për mua nuk do të ndryshojë kush jam, por mund të ndryshojë konceptin tim për ju.
 28. Besoni, ju jeni të përgatitur për gjithçka që vjen në rrugën tuaj në jetë.
 29. Ato që na duken si sprova të hidhura janë shpesh bekime të maskuara.
 30. Njerëzit nuk harrohen, ju mësoni të jetoni pa ta, ndërsa ata janë akoma të gjallë në zemrën tuaj.
 31. Ne tashmë kemi mësuar të jemi të fortë, ne vetëm mund të mësojmë të jemi të lumtur.
 32. E kaluara nuk mund të ndryshohet. Fokusoni energjinë tuaj në të tashmen për të krijuar një të ardhme më të mirë.
 33. Ne të gjithë duhet të kemi tre tipe miqsh në jetën tonë: ai që ecën para nesh për të admiruar dhe ndjekur; një tjetër që shkon pranë nesh për të na shoqëruar në çdo hap të udhëtimit dhe një tjetër që vjen menjëherë pas nesh dhe për të cilin ne kemi hapur rrugën.
 34. Mendoni për të gjithë bukurinë që është ende rreth jush dhe jini të lumtur.
 35. Frika nga pasiguria dhe dështimi është ajo që ju pengon të vazhdoni me jetën tuaj.
 36. Ndonjëherë filloni diçka dhe nuk funksionon. Fakti që nuk funksionon do të thotë që ju jeni duke bërë shumë mirë, gjë për të cilën shumë të tjerë janë të tmerruar.
 37. Jeta gjithmonë ka ulje dhe ngritje. Lartësitë na mbushin me lumturi dhe nga të ultat vijnë mësimet më të mira.
 38. Në fund gjithçka do të funksionojë. Dhe nëse nuk shkon mirë, nuk keni arritur ende në fund.
 39. Reallyshtë vërtet çliruese të thuash jo për gjërat që urren.Zbulimi më i madh i të gjitha kohërave është që një person mund të ndryshojë të ardhmen e tij thjesht duke ndryshuar qëndrimin e tij.
 40. Secili prej nesh fiton vetëm një gjë nga lëvizja feministe: njerëzimin tonë absolut.
 41. Ne jemi të plotë me ose pa partner, me ose pa fëmijë. Ne vendosim se çfarë është e bukur kur bëhet fjalë për trupat dhe jetën tonë.
 42. Të jetosh thjeshtë është të kujtosh atë që ka vërtet rëndësi në jetë: për çfarë jetojmë?
 43. Ju jeni 5 herë më të guximshëm se sa mendoni, 4 herë më të fortë se sa dukeni, 3 herë më të zgjuar se sa mendoni dhe dy herë më të bukur se sa imagjinoni.
 44. Kur jemi në rrugën e duhur, gjërat punojnë vetë.
 45. Kur diçka e keqe ju ndodh ju keni 3 mundësi: lëreni t'ju shënojë, t'ju shkatërrojë ose le ta forcojë.
 46. Nuk ka një pemë shekullore që era të mos jetë tronditur.
 47. Në jetë duhet të vuash, të qash dhe të bjerë. Kur të ngriheni përsëri, do të shihni se gjithçka ia ka vlejtur.
 48. Krizat shërbejnë për të anuluar një epokë dhe përuruar një tjetër.
 49. Jeta është një varg mësimesh që duhet të jetohen për t'u kuptuar.
 50. Nëse dëshironi të jeni pronari i jetës tuaj, filloni duke pasur vullnetin për të menduar pozitivisht.

fraza të shkurtra dhe të bukura

Tani që i keni njohur të gjitha këto mesazhe, cilat ju pëlqyen më shumë?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pedro Leal dijo

  Më pëlqyen mesazhe të shkëlqyera për ndihmë vetjake dhe jam shumë mirënjohës për atë dhuratë që më dërgove,

 2.   Zenaida Lejed dijo

  Faleminderit për këto mesazhe, ato na ndihmojnë shumë. Zoti e bekoftë kush e bën këtë për zonjat. Qofshin ata gjithnjë të mbështetur nga Zoti dhe mos u ndal kurrë më duke e bërë atë. Wonderfulshtë e mrekullueshme të lexosh këto fraza kur ato janë vërtet të nevojshme dhe shumë njerëz për arsye të ndryshme kërkojnë t'i lexojnë ato për të luftuar dhe fituar në situata të vështira. Shpresoj që gjithmonë të mendoni për të tjerët dhe që ata të bëhen pjesë e jetës tuaj dhe të komunikojnë me ju nga këto mësime të mëdha.