45 citate milionerësh që do t'ju bëjnë të mendoni për paratë

kurseni para

Ka njerëz në botë që kanë shumë para, aq sa ata konsiderohen njerëz milionerë sepse kanë miliona të monedhës përkatëse të vendit të tyre të origjinës në llogarinë e tyre bankare. Por të jesh milioner dhe të kesh një stil jetese për t’u patur zili është më shumë rezultat i mënyrës sesi jeton të asaj që keni në llogarinë tuaj bankare.

Ata thonë se paraja nuk jep lumturi ... por ndihmon për ta arritur atë, megjithëse në të vërtetë mënyra se si jetohet ka të bëjë shumë më tepër me përgjigjen që jepni sipas mendimeve që keni në mendjen tuaj. Ju mund të keni shumë para dhe të jeni në depresion ose duke pasur shumë pak para, por duke shijuar momentin sikur të ishte fryma juaj e fundit.

Fraza milioner

Nëse nuk keni një trashëgimi të shkëlqyer dhe nuk dini të menaxhoni shumë mirë paratë, suksesi arrihet vetëm me shumë përpjekje. Nëse doni të bëheni milionerë, do të duhet të kuptoni mentalitetin e njërit prej tyre, dhe për këtë, nuk ka mënyrë më të mirë për ta arritur atë sesa duke lexuar këto fraza të thënë nga njerëz milionerë. Këto fraza Ato do t'ju ndihmojnë të frymëzoheni dhe të kuptoni se jeta e një milioneri nuk është çështje fatkeqësie, por e mënyrës së të menduarit.

frazat e milionerëve

 1. Nuk ka të bëjë me sa para fitoni, por sa kurseni, sa funksionon për ju dhe për sa breza do të kujdeseni për to. - Robert Kiyasoki
 2. Nuk ka rëndësi se si jetoni, çfarë makine vozitni ose çfarë rrobash vishni. Sa më shumë të stresoheni për borxhin, aq më e vështirë do të jetë të përqendroheni në qëllimet tuaja. Sa më lirë të jetoni, aq më të mëdha janë mundësitë tuaja. - Mark Kuban
 3. Asnjëherë mos varet nga të ardhurat e vetme. Anasjellë për të krijuar një font të dytë. Shuplakë Warren
 4. Jini mirënjohës për atë që keni dhe do të përfundoni duke marrë më shumë. Nëse përqendroheni në ato që nuk keni, nuk do të keni kurrë aq sa duhet. Oprah Winfrey
 5. Asnjëherë mos merrni përsipër të fitoni para thjesht. Nëse ky është motivi juaj, më mirë mos ta bëni. - Richard Branson
 6. Nuk ka të bëjë me atë se sa para fitoni, por sa keni mbetur, sa e vështirë punon për ju dhe për sa breza do t'ju mbetet. - Robert Kiyosaki
 7. Mos më tregoni sa vleni, më tregoni buxhetin tuaj dhe unë do t'ju tregoj sa është vlera juaj. - Joe Biden
 8. Shpërblimi më i mirë për t’u bërë milioner nuk është shuma e parave që bëni. Ky është lloji i personit që duhet të bëhesh për tu bërë një. - Jim Rohn
 9. Për të fituar të mëdha, ndonjëherë do të duhet të ndërmarrësh rreziqe të mëdha. - Bill Gates
 10. Nëse do të motivoheshim nga paratë, do të kishim shitur Google dhe do të ishim në plazh. - Larry Page
 11. Asnjëherë mos merrni përsipër të fitoni para thjesht. Nëse ky është motivi juaj, më mirë mos ta bëni.- Richard Branson
 12. Argëtohuni Bixhozi është shumë më argëtues kur përpiqeni të bëni më shumë sesa të fitoni para. - Tony Hsieh fitoj para
 13. Mos mendoni në drejtim të ndërmarrjes së rreziqeve të mëdha për të marrë rezultate të mëdha. Mendoni për sasinë më të vogël të rrezikut për atë rezultat të shkëlqyeshëm dhe jini të disiplinuar për këtë. - Tony Robbins
 14. Di çfarë ke, dhe kupto pse e ke. - Peter Lynch
 15. Ndaloni të blini gjëra që nuk keni nevojë për të bërë përshtypje tek njerëzit që nuk ju interesojnë. - Suze Orman
 16. Qetësia financiare nuk ka të bëjë me blerjen e shumë gjërave. Bëhet fjalë për të mësuar të jetosh me më pak se sa fiton; kështu që ju mund të ndihmoni të tjerët dhe do të duhet të investoni. Ju nuk do të jeni në gjendje të fitoni derisa ta bëni këtë. - Dejv Ramsey
 17. Unë mund ta shihja të ndodhte ose të isha pjesë e saj.-Elon Musk.
 18. Pengesat janë gjërat e tmerrshme që sheh kur heq sytë nga goli.-Henry Ford
 19. Të gjithë kemi nevojë që njerëzit të na japin komente. Kështu përmirësohemi.-Bill Gates
 20. Inovacioni diferencon një udhëheqës nga një ndjekës.-Steve Jobs
 21. Ekzistojnë dy lloje të ndërmarrjeve, ato që punojnë për të provuar të karikojnë më shumë dhe ato që punojnë për të ngarkuar më pak. Ne do të jemi të dytët.-Jeff Bezos
 22. Nëse punoni vetëm për para, nuk do t’i merrni kurrë, por nëse e doni atë që bëni dhe gjithmonë vendosni klientin në radhë të parë, suksesi do të jetë i juaji.-Ray Kroc
 23. Koha, këmbëngulja dhe dhjetë vjet përpjekje do t'ju bëjnë të dukeni si një sukses brenda një dite.-Biz Stone
 24. Një biznes duhet të jetë pjesëmarrës, argëtues dhe duhet të ushtrojë instinktet tuaja krijuese.-Richard Branson
 25. Çmimi është ai që paguan. Vlera është ajo që ju merrni.-Warren Buffett
 26. Mënyra për të filluar është të ndalosh së foluri dhe të fillosh të bësh.-Walt Disney
 27. Ndryshimet e tregut, ndryshimet e shijes, prandaj kompanitë dhe individët që zgjedhin të konkurrojnë në ato tregje duhet të ndryshojnë.-Një Wang
 28. Mundësitë e biznesit janë si autobusët; Ata janë gjithmonë duke ardhur.-Richard Branson.
 29. Nëse mund ta ëndërroni, mund ta bëni.-Walt Disney merrni sukses me para
 30. Unë do t'ju tregoj se si të jeni të pasur. Mbyllni dyert. Kini frikë kur të tjerët janë lakmitarë. Jini lakmitar kur të tjerët kanë frikë.-Warren Buffett
 31. Mos ki frikë të heqësh dorë nga e mira për të shkuar i madh.-John D. Rockefeller
 32. Ndërsa plakem, i kushtoj më pak vëmendje asaj që thonë burrat. Unë thjesht shoh se çfarë bëjnë ata.-Andrew Carnegie
 33. Kur ka një krizë është kur disa janë të interesuar të largohen dhe është kur ne jemi të interesuar të hyjmë.-Carlos Slim
 34. Okshtë në rregull të festosh suksesin, por është më e rëndësishme t'i kushtosh vëmendje mësimeve të dështimit. - Bill Gates
 35. Nëse nuk doni të kritikoheni, për hir të Zotit mos bëni asgjë të re.-Jeff Bezos
 36. Rregulla # 1: kurrë mos humbni para. Rregulla # 2: mos harroni kurrë rregullin # 1.-Warren Buffett
 37. Dobësia jonë më e madhe është heqja dorë. Mënyra më e sigurt për të pasur sukses është të provoni edhe një herë.-Thomas A. Edison
 38. Rreziku më i madh është mosmarrja e rreziqeve. Në një botë që ndryshon kaq shpejt, e vetmja strategji e garantuar se do të dështojë është të mos rrezikosh.-Mark Zuckerberg
 39. Ndonjëherë duke humbur një betejë ju gjeni një mënyrë të re për të fituar luftën.-Donald Trump.
 40. Unë mendoj se këshilla më e thjeshtë është: vazhdimisht mendoni se si mund t'i bëni gjërat më mirë dhe pyesni veten.-Elon Musk
 41. Helmi më i rrezikshëm është ndjenja e arritjes. Antidoti është të bëjmë çdo pasdite atë që mund të bëjmë më mirë nesër.-Ingvar Kamprad
 42. Vetëm ata që janë në gjumë nuk bëjnë gabime.-Ingvar Kamprad
 43. Kur doni diçka, i gjithë universi komploton për t'ju ndihmuar ta merrni atë.-Paulo Coelho
 44. Vendosja e qëllimeve është hapi i parë për ta kthyer të padukshmen në të dukshme.-Tony Robbins
 45. Shqetësohem për njerëzit që përqendrohen te paratë dhe jo te pasuria e tyre më e madhe, e cila është arsimimi i tyre.-Robert Kiyosak

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Dario Jose Lozada Ramirez dijo

  Më pëlqen mendimi i Jeff Bezzo, kërko më pak për të fituar më shumë