17 momente të bukura të rrethuara nga dhuna. 11 është e mrekullueshme

Ka shumë konflikte në të gjithë botën dhe programet e lajmeve janë përgjegjëse për shfaqjen e tyre. Kështu që këto 17 foto janë më të vlefshme se kurrë: Ato na bëjnë të shohim se edhe në mes të dhunës mund të shfaqet shkëndija e pajtimit.

1) Një burrë fillon të luajë në piano para policisë ukrainase të trazirave.
moment i çmuar

2) Ky student i jep dy puthje kësaj policie kolumbiane të trazirave. Kjo ndodhi në protestat kundër reformës arsimore.
moment i çmuar

3) Një protestues i jep disa trëndafila një ushtaraku në Tajlandë.
moment i çmuar

4) Një protestues shpëton një polic gjatë protestave në Sao Paulo.
moment i çmuar

5) Një student kolumbian që mori pjesë në protestat kundër reformës arsimore përqafon një polici të trazirave.
moment i çmuar

6) Një djalë, djali i një anëtari të Ku Klux Klan, i afrohet një polici zezak dhe është i interesuar për stemën e tij (Georgia, 1992).
moment i çmuar

7) Një protestues i ofron një lule një polici ushtarak gjatë protestave kundër Luftës së Vietnamit (1967).
moment i çmuar

8) Një djalë i ofron një tullumbace në formë zemre një policie trazirash në Bukuresht. Fotoja e policisë me dhuratën e djalit është e mrekullueshme.
moment i çmuar

moment i çmuar

9) Një protestues qan para një polici trazirash përpara shikimit të tij empatik (Sofje, Bullgari).
moment i çmuar

10) Dy qytetarë i ofrojnë çaj një gruaje police (Londër).
moment i çmuar

11) Një grua egjiptiane i jep një puthje emocionale një polici. Ai duket se e pret me emocione.
moment i çmuar

12) Protestuesi dhe policia e trazirave së bashku në një moment relaksi (Athinë, Greqi).
moment i çmuar

13) Një moment dashurie mes dhunës (Vancouver, Kanada).
moment i çmuar

14) Tre policë turq të turizmit hedhin ujë në sytë e një gruaje për të minimizuar efektet e gazit lotësjellës.
moment i çmuar

15) Një grua përqafon një polic të trazirave gjatë një demonstrate.
moment i çmuar

16) Një protestues brazilian i ofron një tortë një ushtari që kishte ditëlindjen. Ai bëhet emocional dhe fillon të qajë.
moment i çmuar

moment i çmuar

17) Një protestues egjiptian shtrëngon duart me një ushtarak pasi ai nuk pranoi të hapte zjarr.
moment i çmuar

Nëse ju pëlqejnë këto foto, ndani ato me miqtë tuaj!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Rodolfo Alvarado Carrillo dijo

    Mund të ketë një botë më të mirë.