Le të kujtojmë fëmijërinë tonë me këtë video

Jeta përbëhet nga 3 momente kohore: e kaluara juaj, e tashmja juaj dhe e ardhmja juaj.

Shtë e vërtetë që i 3-ti as nuk ekziston e as nuk ka ekzistuar kurrë por do të ekzistojë (mos harroni se duhet të jeni optimist). Unë nuk jam një mbështetës i parullës të jetoj në maksimum në të tashmen dhe mos u shqetëso për të ardhmen. Vshtë jetike të jetosh me intensitet dhe vetëdije të plotë momentin tënd të tanishëm, tani për tani, me gëzim, gjallëri, pa frikë dhe ankth, por Nuk dëmton të planifikosh pak të ardhmen tënde: kursimi është një zakon i mirë, për shembull. Nuk është se ju bëheni një ndjekës i zjarrtë i La Virgen del Puño por është një zakon i jashtëzakonshëm të kurseni 10% të të ardhurave tuaja.

Sa për të kaluarën, ne nuk mund të bëjmë asgjë për ta ndryshuar atë. Ajo që mund të bësh është jetoni të tashmen tuaj me gëzim, pasion dhe mirënjohje në mënyrë që më vonë të bëhet pjesë e një të kaluare të gëzueshme.

Unë, për fat të mirë, dhe shpresoj që edhe ju ta keni kujtime të mira të fëmijërisë suaj.

Unë ju lë një video që më kthen përsëri fëmijëria ime në vitet '80, të gjitha ato seri dhe vizatime që pashë kur isha fëmijë, faza e dytë më e lumtur e jetës sime sepse e para është ende për të ardhur


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.