Vitaliteti i pabesueshëm i këtij parashutori 81-vjeçar

Montse Mecha

Ajo quhet Montse Mechado dhe aktualisht është 81 vjeç. Rezulton se kjo grua bëri kërcimin e saj të parë kur ishte 49 vjeç. Sot qëllimi i tij është të arrijë dhe tejkalojë 1000 kërcime.

Ndërsa gratë e tjera të së njëjtës moshë preferojnë të qëndrojnë në shtëpi duke parë "Më shpëto", kjo grua preferon të shkojë not, ski ose parashutë.

Ai filloi në këtë hobi në duart e djalit të tij. Një ditë ai e mori me vela dhe pas kësaj për të hedhur me parashutë me këmbënguljen e saj. Atë ditë përmbushi një ëndërr të vjetër që ai e kishte që nga viti 1952 kur pa një parashutist që hidhej nga një avion në një ekspozitë në El Prat.

Unë kam qenë i befasuar me lehtësia dhe qetësia që i bën piruetat në ajër:

Nëse ju pëlqeu kjo video, ndani atë me miqtë tuaj!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Prej asaj dite ai ka përsosur kërcimet e tij dhe ai e do stilin e lirë. Në fakt, gjykatësit e një konkursi në stilin e lirë ishin të frikësuar ndaj saj dhe e ftuan atë të vinte në Arizona për një konkurs tjetër.

Jeta e tij nuk ka qenë e lehtë: Në moshën 41 vjeç, ajo shkatërroi hipin e saj në një aksident automobilistik, burri i saj e la atë për një tjetër dhe djali i saj Eduard (ai që e nisi atë në parashutë) vdiq pasi u mbyt ndërsa po praktikonte zhytjen. Sidoqoftë, ajo gjithmonë është ndier e mbështetur nga fëmijët e saj dhe falë karakterit të saj gazmor dhe optimist ai ka arritur të bëjë një lëng limoni me limonët që jeta po i jepte.

[Mund të të interesojë: Një gjimnast 87-vjeçar]

Tetë vjet më parë ata vendosën një protezë hip, e cila nuk e ka penguar atë të vazhdojë të shijojë aktiviteti i tij i preferuar: fluturimi.

Nëse e pëlqeni këtë artikull, ndani atë me miqtë tuaj!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Marrack dijo

  Vullneti i pabesueshëm i Montse për të jetuar, nuk do të isha në gjendje të hidhem me parashutë dhe ajo në moshën 81 vjeç ... mirë. Çdokush duhet të përpiqet të vazhdojë të bëjë atë që i pëlqen pa marrë parasysh sa vjeç janë, problemi i vërtetë vjen kur, siç thotë Daniel, jeta e përditshme bëhet ulur para televizionit

 2.   Miriam dijo

  Rasti mbresëlënës. Duke parë këto lloj gjërash ju jep shpresë dhe ju motivon të vazhdoni të luftoni për ëndrrat tuaja. Faleminderit shumë Daniel për ndarjen e saj.

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit Miriam për komentin tuaj.