Motivimi për punë ekipore

Fraza që shërbejnë si motivim për punën në ekipKëtu janë disa Dating që vijnë në ndihmë si motivimi për punë ekipore:

Stephan Covey: "Fuqia qëndron në ndryshimet, jo në ngjashmëritë".

Andrew Carnegie: “Puna në ekip është aftësia për të punuar së bashku drejt një vizioni të përbashkët. Aftësia për të drejtuar arritjet individuale drejt qëllimeve organizative ".

Vincent Lombardi: "Arritjet e një organizate janë rezultat i përpjekjes së kombinuar të secilit individ."

Theodore Roosevelt: "Ekzekutivi më i mirë është ai që ka mendje të mjaftueshme për të zgjedhur burra të mirë për të bërë atë që dëshiron të bëjë dhe vetëkontroll për të mos u përzier me ta ndërsa ata e bëjnë atë."

Harry S. Truman: "Amazingshtë e mahnitshme se çfarë mund të arrihet nëse nuk të intereson kush e merr kredinë."

John Steinbeck: Idetë janë si lepujt. Ju merrni një shok, mësoni të kujdeseni për ta dhe shumë shpejt do të keni një duzinë ".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.