Ne jemi unike

Ne jemi unike

Individualiteti i secilit person

Përfitoni nga koha juaj në gjëra që vlejnë. Investoni gjithë kohën që është e nevojshme në edukimin e fëmijëve tuaj, nuk do të jetë kurrë e mjaftueshme. Flisni me ta për gjërat e rëndësishme në jetë dhe bëjini të kuptojnë se ato janë qenie unike dhe të papërsëritshme.

Çdo moment që jetojmë në jetë është një moment unik që nuk do të përsëritet më. Si e kalojmë kohën me fëmijët tanë? Epo, ne e përdorim atë për t'i treguar atyre se si të flasin saktë, se Madridi është kryeqyteti i Spanjës. Çfarë po presim për t'u treguar atyre se çfarë janë në të vërtetë?

Merrni fëmijën tuaj dhe thoni: a e dini kush jeni? ju jeni një person unik në botë, me talentet tuaja, fytyrën tuaj, flokët tuaj ... Ju keni fuqinë të bëheni një Ajnshtajn, një Jezu Krisht, një Gandi ... Ju keni potencialin për të arritur atë që arritën këta njerëz. Ju jeni magjepsëse.

Kur të jeni më të vjetër do të guxoni të lëndoni një person tjetër që është si ju, magjepsës? Ju duhet të punoni si të gjithë ne për ta bërë tokën atë që meritojnë fëmijët tanë.

Rri me mua. Jetoni me mua një ditë dhe një natë dhe unë do t'ju tregoj origjinën e të gjitha poezive. Atëherë do të keni gjithçka që është e mrekullueshme në tokë dhe diell dhe nuk do të merrni asgjë të dorës së dytë ose të tretë, as nuk do të shikoni me sytë e të vdekurve, as nuk do të ushqeheni me spektrin e librave. As nuk do ta shihni botën me sytë e mi ose do të merrni gjëra nga duart e mia.
Ju do të mësoni të dëgjoni në të gjitha drejtimet dhe do të lejoni që thelbi i universit të depërtojë në qenien tuaj.
Paul kasale.

Titull
Titull


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)