"Një çantë shpine për universin", libri i rekomanduar i javës

Një çantë shpine në Univers

Autori: Elsa Punset * 300 faqe

Ed. Destinacioni * 2012 * 17.95 euro

Një çantë shpine për universin është e reja libri i Elsa punset i cili doli në shitje në 22 maj dhe tani është në edicionin e tij të 2-të.

Elsa Punset na mëson të bëj një jetë të thjeshtë dhe për të parë gjërat thelbësore që do të na çojnë drejt përmbushja personale. Na ndihmon të braktisim ngarkesën e rëndë të çantës së shpinës dhe të mbajmë vetëm atë që ia vlen.

A ndihmon e qara? A ka fat apo krijojmë rrethanat e duhura që "fat" të shfaqet në jetën tonë, duke na mbushur me suksese? Si mund ta trajtojmë thyerjen e zemrës? Si mund ta trajtojmë frikën? Në cilën pikë në jetën tonë ne e përfshijmë gënjeshtrën si një valvul shpëtimi në marrëdhëniet shoqërore? Si e ka zanafillën zilia? A është miqësia diçka e nevojshme për të qenë i lumtur në jetë? A është e mundur një jetë pa stres, si mund ta arrijmë atë? Pse burrat janë kaq të ndryshëm nga gratë? A mund t’i harrojmë dietat mrekulli për të humbur peshë dhe për të arritur qëllimin tonë me ndihmën e mendjes sonë?

Këto janë pyetjet që Elsa Punset i bën vetes dhe na udhëzon në labirintin e emocioneve njerëzore në mënyrë që të arrijmë qetësinë në vetvete dhe të përmirësojmë marrëdhëniet tona me të tjerët. Na ndihmon të heqim qafe natyrën tonë të frikshme dhe na tregon mënyrën për të jetuar në paqe.

Një libër thelbësor për të kuptuar emocionet njerëzore, veten dhe marrëdhëniet tona me të tjerët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.