Një aplikacion në Facebook për të dhënë dhe marrë këshilla

mesazh në një shisheHi all,

Emri im është Jaime Sempere dhe sot, me lejen e Danielit (faleminderit!), Hyj pak në shtëpinë e tij për t'ju prezantuar me një aplikacion që unë kam krijuar për Facebook. Kërkesa quhet «Plazhi Naúfrago»

Për ata që nuk e dinë se çfarë është një aplikacion për Facebook, unë do t'ju tregoj se është si një lloj loje argëtuese që ne mund ta shijojmë ndërsa jemi brenda Facebook.

Për çfarë bën fjalë ky aplikacion?

Aplikacioni imiton nisjen e një mesazhi në një shishe në det (Kur krijova aplikacionin kam mbajtur mend se si fëmijë isha i hipnotizuar nga fakti që isha në gjendje të lëshoja një mesazh në një shishe dhe të mos dija ku do të mbërrinte apo kush mund ta lexonte atë). Në këtë mesazh, përdoruesit shkruajnë një problem personal që mund të kenë, kërkojnë këshilla ose bëjnë një pyetje për të marrë një vendim.

Ekzistojnë disa kategori mesazhesh:

1) "Rendrrat vs Frika".

2) "Marrëdhëniet njerëzore dhe zhvillimi".

3) "Trupi-Mendja-Shëndeti".

4) "Marrëdhëniet dhe dashuria".

5) "Puna / Studimet".

I gjithë procesi është bërë plotësisht anonime, dhe aplikacioni gjithashtu kurrë nuk publikon asgjë në murin tuaj automatikisht dhe pa lejen tuaj.

Mesazhet e nisura zbulohen rastësisht nga përdoruesit: me çdo klikim që bëni në det zbuloni një mesazh. Në këtë mënyrë ju kurrë nuk e dini se kush ose kur ata mund t'ju përgjigjen, por sapo të të përgjigjen, ju do të merrni një njoftim përmes Facebook.

Ky aplikacion nuk ka për qëllim të ndryshojë jetën e askujt duke gjetur këshillat e përsosura, por më tepër të jetë një hapësirë ​​e vogël e hapur që shërben si një valvul shpëtimi për kërkoni këshilla, tregoni për një problem të veçantë, kërkoni mendime ... të gjitha në një mënyrë pak a shumë argëtuese. Unë gjithashtu mendoj se një hapësirë ​​e tillë mund të tregojë se si në fund të gjithë ne ndajmë pak a shumë të njëjtat probleme dhe na tregon se në realitet ne jemi shumë më shumë sesa besojmë zakonisht.

Nëse ju pëlqen, e dini, ndani atë, pasi ajo është një mënyrë për të bërë mesazhe që mund të marrin më shumë përgjigje dhe të ndihmojnë njerëzit që i kanë postuar ato. Megjithëse nuk përjashtoj mundësinë e vendosjes së disa reklamave më vonë tani ajo është në veprim jofitimprurëse

Ju mund të përdorni aplikacionin duke klikuar në këtë lidhje: Ishulli i mbytjeve të anijeve


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ulliri dijo

  Më pëlqeu më shumë aplikimi dhe ideja juaj. Lidhur me idenë e shishes, jam kurioz se kush do ta lexojë. Ju e keni hedhur atë. Përshëndetje nga San Luis Rio Colorado SONORA

 2.   Juan Peres da cunha dijo

  Aplikim i shkëlqyeshëm dhe i dobishëm. Duke qenë e bazuar në anonimitetin dhe vullnetin e mirë të njerëzve, kjo na jep mundësinë të ndihmojmë dhe të ndihmohemi, gjithmonë me prekjen e fatit që na duhet në jetë. Shijoje !!!

bool (e vërtetë)