Një letër dashurie për veten time

Leter dashurie I dashur mua,

Ne e kemi njohur njëri-tjetrin pasi ju keni një ndërgjegje. Askush nuk e di më mirë se unë se si jeni dhe si ndiheni në çdo kohë: kur një person flet me ju, kur dikush ju lëndon ...

Ti je akoma i ri. Ju keni gjysmën e jetës suaj përpara, edhe pse ju dhe unë e dimë që duhet të ndaloni disa zakone të dëmshme për shëndetin tuaj. Harrojeni duhanin tani!

Unë gjithmonë kam qenë me ju në kohë të këqija, edhe pse ju më keni injoruar. Unë të kam shoqëruar kur ishe duke qarë në shtrat dhe brenda vendet ku preferojmë të fshihemi në skutat më të thella të mendjes sonë.

Unë gjithmonë kam qenë në krahun tënd, megjithëse kohët e fundit më ke lënë pas dore. Prandaj po ju shkruaj këtë letër; në mënyrë që rifilloni një marrëdhënie të humbur.

Mos harroni se gjithmonë keni marrë mendime të të tjerëve më shumë në konsideratë sesa timen. Ti nuk me degjove, me injorove ... thjesht nuk me kujtove nga ne.

Kur ishe fëmijë, gjithmonë më ke pasur pranë, por ka pasur një moment në jetën tënde të rritur kur unë ndalova së qeni i rëndësishëm për ty. Ju u përqendruat tek njerëzit e tjerë njerëz që nuk ju bënë mirë, por që morën parasysh mendimet e tyre për ju, për ne.

Ndonjëherë u përpoqa të flas me ty, por vështirë se më dëgjove. Ju më kushtuat pak vëmendje, por u përqëndruat shpejt tek ata njerëz. Isha unë që duhet të dëgjonit! Do të të kisha përqafuar, lavdëruar dhe vlerësuar për personin e mrekullueshëm që je.

Unë rrallë ju kam thënë se sa shumë ju dua. Sa ju admiroj. Sa e bukur, delikate, inteligjente dhe e fortë që jeni. Ti je heroi im.

Unë duhet të të kisha thënë që të injorosh uljet dhe fyerjet. Se nuk ka rëndësi se çfarë mendojnë ose thonë të tjerët për ty. Mos kini frikë të jeni ndryshe. Mos u turpëro kurrë nga veprimet që bën dhe beson se janë të sakta.

Ju kanë mbetur shumë gjëra për të depozituar, por kesaj here do te me degjosh. Vetëm atëherë jeta juaj do të përmirësohet në të gjitha aspektet: ju do të jeni një baba më i mirë, një mik më i mirë dhe një profesionist më i mirë në atë që bëni dhe që ju pëlqen aq shumë. Atëherë do të dua edhe më shumë.

Nëse qëndroni të sigurt dhe të fortë kur afrohet stuhia, askush nuk do të jetë në gjendje të jetë me ju dhe pastaj, i dashur mik, do të jemi gozhdë dhe mish.

Ju do të më ktheni pas kaq shumë vitesh sa më kishit harruar. Madje ndonjëherë më ke trajtuar keq. Por shoku Shtë ora e ribashkimit.

* Ju do të më lini të eci me ju në rrugët më të vështira dhe të errëta që mund të kemi ende për të udhëtuar.

* Ju do ta lini atë të kujdeset për ju.

* Ju do të më dëgjoni dhe do të merrni parasysh fjalën time dhe jo atë të të tjerëve.

* Unë do të mbroj, mbroj dhe kujdesem për ju.

Sot është një ditë e shkëlqyer mik i dashur. Më vjen keq që nuk kam bërë më shumë përpjekje për të qenë atje kur më duheshit më shumë, por tani ne do të kompensojmë gjithë kohën e humbur. Ne e meritojmë atë.

E di që po kaloni kohë të vështira tani. Ajo jetë nuk po përgjigjet ashtu siç e prisnit. E di që jeni i zhgënjyer dhe i trishtuar që jeta juaj është bërë e dështuar.

Do të të ndihmoj të rimarrësh atë anë optimiste dhe të lumtur që ke. Unë e di që ju jeni të fortë, të guximshëm dhe të ndershëm, dhe kjo është arsyeja pse ne do të fitojmë. Këmbëngulni dhe do të dilni më të fortë se kurrë.

Ne do të jemi një ekip i pandashëm. Ne do ta pushtojmë këtë të ardhme të re. Unë të kam ty dhe këtë herë nuk do të të lë të shkosh. Askush nuk do të na ndajë më kurrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

22 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   vanessa dijo

  Excelente!

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit

 2.   Koralët Deivis dijo

  Letër shumë e bukur. Ai më fton t'i shkruaj shokut tim më të mirë të betejës. Unë do të kopjoj idenë tuaj

 3.   Estela dijo

  E drejtë, do ta bëj!

 4.   Jezui shkopinj dijo

  Faleminderit për ndarjen e saj, unë do të shkruaj për veten time
  A

 5.   Felix dijo

  Unë dhe unë, jemi dakord me ju.

  1.    Daniel dijo

   🙂

 6.   Aida dijo

  Ide e shkëlqyeshme për të reflektuar me veten dhe të jesh i sinqertë me mendimin tënd.

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit Aida, gjëja e vështirë është të mbash mend letrën ndërsa ditët kalojnë, prandaj është mirë ta lexosh përsëri.

 7.   Yana dijo

  E çmuar !! Faleminderit. Pershendetje Yana

 8.   Miryam kardona dijo

  I gjithë admirimi im për ty Daniel, çfarë aftësie të jesh i sinqertë me veten tënde

 9.   Elisa dijo

  Letër e bukur, duke rikuperuar fëmijën e brendshëm, abuzuar dhe harruar në një cep.
  Unë do ta vë në praktikë.
  Ju faleminderit.

 10.   Çaro dijo

  Ky është realiteti i jetës: duke menduar për të tjerët ne harrojmë veten dhe kur e kuptojmë atë shohim që kemi ecur nëpër jetë pa e jetuar vërtet, duke u përpjekur gjithmonë t'i kënaqim të tjerët sikur lumturia jonë të varet prej tyre.
  Tani dua të jem egoiste dhe të mendoj vetëm për veten time.

 11.   Grace dijo

  Unë enantó!

 12.   Reyes Acosta dijo

  Faleminderit shumë për ndarjen,
  ,
  Letër e shkëlqyeshme, më ka lejuar të reflektoj dhe njoh shumë pak vëmendje që i kam kushtuar vetes, është koha të njoh vlerën tek unë dhe të luftoj për të jetuar jashtëzakonisht, të arrij qëllimet e mia, ëndrrat e mia, iluzionet e mia, qëllimet e mia, misionin tim , për të jetuar të lumtur.
  Zoti ju bekoftë!

 13.   Milton carlos dijo

  Dinamikë e shkëlqyeshme, ndonjëherë duhet të flisni me veten. Faleminderit Daniel.

 14.   Lovera Cristian Lazaro dijo

  i bukur

 15.   eva dijo

  Goodshtë mirë që ka njerëz si vizitorë që ju i bëni dhe i dërgoni këto tema për të ndihmuar njerëzit.
  une ju pergezoj ju

  Pershendetje te perzemerta
  eva

 16.   cris dijo

  Faleminderit për ndarjen, një letër të bukur dhe emocionuese, ju inkurajoj të më shkruani një të tillë dhe të shëroheni dhe shëroj vajzën time të vogël e cila kohë më parë ndaloi t'i kushtonte vëmendje

 17.   Lici dijo

  Thjesht e mrekullueshme I. Unë mendoj se është një ushtrim shumë i mirë për të rimarrë kontaktin me veten dhe prej andej për të rritur vetëvlerësimin am Unë jam një psikolog që do të punoj me pacientët e mi… .Faleminderit Daniel !!!

 18.   Armen Geraldo Wendelmeier dijo

  Jam i impresionuar nga një rrëfim i BE-së për të njëjtën gjë. Një thjeshtësi me një përmbajtje të thellë filozofike. Cara ... si është ajo diçka? Unë kam filluar të lëviz në jetën time. Parabene dhe urime. Vazhdoni të vlerësoni!

 19.   Julio dijo

  Letër e bukur. Më ka prekur shpirtin. Mos harroni se ne vetë jemi personi ynë më i vlefshëm në këtë botë. Dhe që gjithmonë mund të korrigjoni gabimet e jetës nëse këmbëngulni dhe qëndroni të vendosur në luftë.
  Faleminderit seriozisht. Zoti ju bekoftë. Urime