Një vajzë me depresion dhe çrregullim ankthi vendos të shkojë në "America's Got Talent"

Ajo që do të shihni është një akt i frikshëm trimërie. Starshtë interpretuar nga një vajzë e cila deri shumë vonë Ajo jetoi e mbyllur në shtëpinë e saj, pre e depresionit dhe ankthit.

Falë prindërve të tij (ai e thotë atë në fund të videos) ai mblodhi forcën e nevojshme për t'i treguar botës cilësitë e tij si këngëtar.

Nëse e dini se çfarë është depresioni dhe çrregullimi i ankthit, e dini se ajo që bëri kjo vajzë është mjaft e rëndësishme. Ai meriton gjithë admirimin tonë:

Nëse ju pëlqeu kjo video, merrni parasysh ta ndani me ata që janë afër jush. Ju falënderoj shumë për mbështetjen.[shpërndarje mash]

Fakte dhe Statistika mbi Çrregullimet e Ankthit.

1) Çrregullimet e ankthit janë sëmundja më e zakonshme mendore në Shtetet e Bashkuara. Ato prekin 40 milion të rritur, 18% të popullsisë. Burim.

2) Çrregullimet e ankthit janë shumë të shërueshme, Por vetëm rreth një e treta e njerëzve me këto çrregullime marrin trajtim.

3) Njerëzit me një çrregullim ankthi kanë tre deri në pesë herë më shumë gjasa të shkojnë te mjeku, dhe gjashtë herë më shumë të ngjarë të shtrohen në spital për çrregullime psikiatrike.

4) Çrregullimet e ankthit zhvillohen nga një grup kompleks faktorësh rreziku, përfshirë gjenetikën, kiminë e trurit, personalitetin dhe ngjarjet e jetës.

5) Nuk është e pazakontë që një person me një çrregullim ankthi të vuajë gjithashtu nga depresioni ose anasjelltas. Pothuajse gjysma e atyre që diagnostikohen me depresion diagnostikohen gjithashtu me një çrregullim ankthi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel dijo

  Unë e kuptoj atë, sepse mendoj, duke e vuajtur për një kohë tani, e them shumë, por mendoj se askush nuk më kupton? "

  1.    John dijo

   Jeta është shumë komplekse ... ndonjëherë gjërat nuk janë siç duam ne dhe ka gjëra ose njerëz që nuk mund t'i ndryshojmë ... por gjithmonë ka diçka të bukur që mund të bëjmë ... Këtu nga interneti është e vështirë për njerëzit që të di dhe të ju ndihmojë. dhe bëni diçka që ju pëlqen
   !