"Nuk është një krizë, është një ndryshim strukturor", libër i rekomanduar për fundjavën

nuk eshte krize Autori: Fernando Sánchez Salinero

Ed. Utopia Libris 16 € (Përfshihet libri audio me të gjithë përmbajtjen)

"Nuk është një krizë, është një ndryshim strukturor" Oneshtë një nga ata libra që ju prekin në shumë pjesë të besimeve tuaja, gjë që nuk ju lë indiferentë. Mesazhi ju ndihmon të dilni shpejt nga zona juaj e rehatisë, duke harruar konceptin e krizës, duke e kthyer tërë vëmendjen tuaj në ndryshimin e civilizimit tonë.

Ndjenja e të qenit në një krizë është një qasje që na kufizon dhe kjo na siguron justifikime për të mos vazhduar të provojmë gjërat përballë situatës.

Shpjegoni me metafora të kuptueshme për këdo çfarë është një krizë dhe cilat janë zgjidhjet e mundshme, çfarë është një ndryshim strukturor dhe pasojat e tij, reagimet e mundshme që njerëzit kanë në këto situata dhe 12 këshilla për t'u përshtatur shpejt me paradigmën e re.

Thjeshtësia e shkrimit të tij, së bashku me përdorimin e tij të sensi i humorit për të de-dramatizuar situatat komplekse që përshkruan e bën thelbësore të kuptojmë se çfarë na ndodh dhe të kalojmë nga viktima në zbulues të mundësive.

Pasi të filloni ta lexoni ju merr, duke dashur të dimë opsionet për t'u pozicionuar në skenarin e ri.

Stili i tij i veçantë pasqyrohet në video provokuese dhe qesharake http://www.youtube.com/watch?v=YYjKa_nywYo në të cilën adresimi i studentëve të rinj të universiteteve u kujton atyre nevojën për të qenë superheronj të vërtetë të qëndrimit për kohë të reja.

Komercializimi i tij bëhet përmes internetit http://www.idpyme.com/libros.html#crisis dhe me një çmim shumë interesant, nëse marrim parasysh se ai përfshin një libër dhe një libër audio.

Ju lë me një video të autorit që prezanton librin e tij


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Myriam ortiz dijo

    një mënyrë për të parë negativin në pozitiv.