Përgatituni më mirë se atletët [KONFERENC]]

Sot ju sjell një ekstrakt nga konferenca e mbajtur nga Dr. Mario Alonso Puig në WOBI.

Në fillim të konferencës, Dr. Mario Alonso Puig na tregon një fakt mjaft befasues: Nëse kemi një ide dhe besojmë në të, pa ndjenja jonë komploton ose bashkëpunon për ta bërë atë të vërtetë. Ky koncept më kujton idenë që sillet rreth librit Sekret por me një përjashtim ose ndryshim të madh: në rastin kur flet mjeku, ne jemi ata që bëjmë të mundur që ajo ide apo besim i yni të realizohet ... nuk është universi.

Nëse vërtet është kështu, ky besim na jep fuqi të pabesueshme, ne mund të marrim atë që propozojmë, por për këtë duhet të kemi një nivel më të mirë të përgatitjes se sa që kërkohet nga atletët. Dr. Mario Alonso na tregon nevojën që duhet të trajnojmë 5 dimensione që ka çdo qenie njerëzore:

1) Fizika: ne duhet të jemi në gjendje të mirë fizike, që do të thotë të ushtrohemi, të ushqehemi mirë dhe të kujdesemi për pushimin tonë të natës

2) Mendor: kontrollojmë mendimet tona për të shmangur ato negative dhe i zëvendësojmë me mendime fuqie.

3) Emocionale: kontrolloni dhe menaxhoni emocionet tona.

4) Shoqërore: krijoni lidhje me njerëz pozitivë që na bëjnë të rritemi si njerëz.

5) Transcendental: duke e kuptuar këtë si nevojë për të gjetur një mision në jetë, një qëllim në gjithçka që bëjmë që shkon përtej asaj që jemi.

Si gjithmonë, Dr. Mario Alonso Puig lë një nivel shumë të lartë në të gjitha ngjarjet në të cilat merr pjesë. Gjykojeni vetë:


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.