Kjo është e vërtetë ... një nga gjërat më të bukura që kam parë ndonjëherë.

Artisti britanik Sue Austin ka qenë në një karrocë që nga viti 1996 për shkak të sëmundjes së trurit. Në vitin 2012, ajo u ftua të ishte pjesë e Olimpiadës Kulturore në Britaninë e Madhe, një festë artistike që çoi deri në Lojërat Olimpike dhe Para Olimpike 2012 që u mbajtën në Londër.

Sue dhe një ekip zhytësish ekspertë krijoi karrigen e parë me veturë bota që do të përdoret në një seri shfaqjesh mahnitëse të zhytjes nënujore që ajo i quajti Krijimi i Spektaklit! ('Krijimi i shfaqjes!').

[Shkoni poshtë për të parë VIDEO]

Krijimi i Spektaklit! ofron një shfaqje inovative që konsiston në zhytje me karrocë. Të gjitha një demonstrim gëzimi dhe lirie.
Padisë austin

Kjo shfaqje ishte objekt i vëmendjes së madhe në të gjithë botën. Sue kreu një seri të shkëlqyeshme marifetesh koreografike.
Padisë austin

Karrigia ishte e pajisur me notues, pendë dhe dy avionë shtytës.
Padisë austin

Shfaqja ishte e mrekullueshme. Shikoni disa nga fotot e Sue më poshtë:
Padisë austin

Padisë austin

Padisë austin

Padisë austin

Padisë austin

Ja se çfarë kishte për të thënë Sue Austin në lidhje me projektin e saj artistik:

Jam i kënaqur që shumë njerëz janë frymëzuar nga ky projekt. Ne kemi krijuar diçka të re dhe emocionuese.

Punë e mirë Sue.

Vizitoni faqen e tyre të internetit këtu. Këtu është video e një pjese të performancës së tij, është shumë relaksuese:

Unë ju lë me leksionin e tij TED:

Nëse e pëlqeni këtë artikull, ndani atë me miqtë tuaj!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.