Padrejtësitë në botë: mos u ankoni aq shumë

Padrejtësitë në botëPadrejtësitë në botë Ata janë të shumtë, por është gjithashtu një padrejtësi shumë e madhe që shumë njerëz nuk ndiejnë asgjë në zemrat e tyre dhe thjesht vazhdojnë jetën e tyre.

Një nga aspektet negative të shumë njerëzve është se ata nuk vlerësojnë atë që kanë. Ne ankohemi sepse nuk kemi para për të blerë ato pantallona me emër që na pëlqejnë aq shumë ose nuk kemi sa për të dalë për darkë në një restorant të mirë me partnerin tonë. Sasi të mëdha ushqimi hidhen në mbeturina, ne hapim rubinetin e ujit plotësisht pa marrë parasysh sa ujë përdorim, ...

Sidoqoftë, këto gjëra janë qesharake dhe të turpshme kur krahasohen mangësi serioze që kanë shumë njerëz në këtë planet: Në shekullin XXI ka njerëz që vdesin nga uria, njerëz që vdesin nga sëmundjet sepse nuk kanë qasje në ilaçe adekuate, njerëz që vdesin sepse u nënshtrohen luftrave mizore dhe të padrejta ...

Ju mund të vazhdoni të shtoni padrejtësi në këtë listë, por ju lutem mos u ankoni sepse nuk keni mundësi të blini rroba. Shikoni videon (shumë njerëz vdesin nga mungesa e ujit të pastër):


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Regina Diaz dijo

  Kjo është kaq e vërtetë dhe aq e mençur. Ne shpenzojmë për gjëra për të mbuluar paraqitjet ose për të mbushur boshllëqet tona të brendshme. Unë duhet të mësoj të ankohem më pak çdo ditë. Çdo ditë ngrihem dhe falënderoj për diellin, trupin tim që mund të lëviz, sytë, për gjithçka, por ankohem shumë për njerëzit, si vozisin, janë shumë agresivë, nuk lëshojnë rrugë, me pak fjalë , mungesa e arsimit dhe qytetarisë në Meksikë. Por ky artikull me të vërtetë më bën të mendoj të ankohem më pak dhe ta bëj zakon në jetën time si mirënjohje për gjithçka që kam dhe kaq shumë njerëz nuk kanë asgjë. Faleminderit shumë për gjithçka që më jepni në këtë blog. Çfarë
  Zoti ju bekoftë gjithmonë. Përshëndetje nga Qyteti i Meksikës