29 fraza të famshme të Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota të tij

mbreti patrick

Patricio Rey y sus Redonditos de Ricota ishte një grup rock alternativ argjentinas që pati suksesin e tij gjatë 1974 dhe 2001. Anëtarët kryesorë të tij ishin Indio Solari, Skay Beilinson, Semilla Bucciarelli, Sergio Dawi, Walter Sidotti, si dhe ish-anëtarë të tjerë që ishin në fillim të udhëtimit muzikor të bendit.

Gjatë periudhës së tyre të aktivitetit muzikor ata patën shumë ndjekës dhe shumë sukses për shkak të stilit të tyre muzikor, si dhe teksteve të këngëve të tyre. Sot ne duam t'i bëjmë një haraç të caktuar kësaj bande në mënyrë që, nëse jeni një nga ata që e ndoqën atë, të mund të kujtoni tekstet e tij. Nëse nuk i keni takuar kurrë më parë, Pasi të lexoni fjalitë e tij, mund të merrni problemin që dëshironi të dini se si ishte muzika e tij.

Citate të Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota të tij

Mos humbni përpilimin e frazave nga shumë këngë të tij. Ju mund ta kuptoni se si ishte stili i tij muzikor duke lexuar frazat e tij dhe ndoshta dëshironi të mësoni më shumë rreth kësaj bande muzikore.

mbreti patrick

 1. Gualicho për të harruar, i shtrënguar në duar. Lamtumirë janë ato dhimbje të ëmbla. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Gualicho.
 2. Ka shkaba në TV që duan të vrasin me karrem të imët, ata do të të vrasin, jepi një të mirë. Je skuqur, engjëll i vogël! –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, Je skuqur, engjëll i vogël.
 3. Dhimbjet e zemrës që zgjasin, gjithnjë, më pak se ato të burgut. Sneak! –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Murga purga e tij.
 4. Nëse rreziqet tuaja janë kaq të ndjeshme, pothuajse pa shpërthime, dhe ju jeni të matur në errësirë ​​dhe me macet. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, Një Pak Mendje e Rrezikshme.
 5. Me këmbët më të bukura, këmbët më të bukura që pashë, dhe një lojë të pasur dashurie, rënie të lirë për dy. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Tarea fina e tij.
 6. Të shohësh të lumtur nuk është asgjë, është gjithçka që bëjmë për ty. Unë e kisha biletën time në duart e mia herët dhe dëgjova se në provë ata tashmë po na ndanin valën dhe mendova: me bufin që qarkullon, nuk ka më për ta shpenzuar. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Country Rock.
 7. Qëndro me ndryshimin, mushka e sëmundjes, gjë e dobët që je një trup i spangos dhe shimpanzesë, mbaje atë balonë me pështymë dhe asgjë tjetër, duke kafshuar gjuhën gati më mashtron. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricotta, Djathë Rus.
 8. I bekuar qoftë marrja e tij e vjetër, ai e dëboi atë nga kabina dhe u shmang. Ai e pështyu dhe e nxorri jashtë, dhe e la në buzë të humnerës. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Pool, Averna dhe Papusa. mbreti patrick
 9. Alien dekoron skllavërinë tuaj dhe ju magjeps në një ndërtesë që digjet. Duke notuar në atë minestron, Porco Rex shkon në Porno Rock! –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Alien Duce.
 10. Unë di për dikë që zhyt ndjenjat e tij për të marrë vend në ekuilibër, për hemorragjitë e qeshura brutale, për marrëzitë qiellore të ortekut. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, dreqi do të jetë një ditë e bukur.
 11. Për sa kohë do të skllavërohesh kështu, i strehuar në vetminë tënde? Ju jeni zhytur thellë, thellë, ndërsa jeta po shkon. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Lumturia nuk është diçka e lumtur.
 12. Ajo duhet të jetë kaq e bukur !, Zbulimi i sekretit tim, me sytë e saj të errët që japin. Unë dua të kafshoj trungun e trëndafilit të tij, edhe nëse ai gozhdon thonjtë me gjemba. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, Ajo duhet të jetë kaq e bukur.
 13. Por ... a përshtatet gjithçka e juaja në një valixhe të mallkuar? Tregtar udhëheqës pa frenim? Nëse fliste monedha juaj, nëse ajo monedhë fliste më shumë se sa duhej ... –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Artillery Blues.
 14. Kur nata është më e errët, dita vjen në zemrën tënde. Pa atë djall që shkumon kudo dhe askund nuk shkumon. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Lost Toys.
 15. Toksi-taksi vjen dhe shkon, dhe hija jote shkon prapa një luzmë të shquar, me sekretet për të bërë një biznes aq të vogël dhe të thjeshtë sa ti. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Toxi-Taxi.
 16. Mrekulli shkëmbore për të gjithë, shijoni minjtë. Bandat e Dervishëve, turshi vdekjeprurëse që tregojnë hilet e tyre. Lajmet e djeshëm, Extra!, Extra! -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, lajmet e djeshme.
 17. Një djalë i veçantë ky Supermouth, një ekspert i ri-botës aktuale. Ai donte të shkonte në New York, ai donte të shkonte në seri, ai donte të rrëshqiste patet. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, Askush nuk është perfekt.
 18. Unë do të kujdesem për ëmbëlsirën time, e cila kafshoi shumë gotën përsëri, ai më quan fëmijë, sifon. Kur më kafshon çmendur. Yum fri frufi fali fru! -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, fam fri frufi fali fru.
 19. Foshnjë, ka gëzime dhe gëzime, ka shumë verë dashakeqe dhe pak verë më të mirë. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, unë nuk rashë nga qielli.
 20. Zotëria ynë luan skllavin e kësaj toke që është një plagë, që hapet çdo ditë për vdekjen e pastër, në çdo gram. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, zotëria ynë luan skllav.
 21. Fëmija i kantierit detar nuk u dorëzua kurrë, ai kishte një rezidencë për dy ditë. Ai plaçkiti i montuar në kontejnerë, dashuria e mallkuar që është kaq e frikshme. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, Djali nga kantjerët.
 22. I verbër nga lumturia, truri juaj është një sapun, me lulen tuaj të shpatave në planin e një drejtuesi vetëvrasjeje dhe një kurabihero on-line. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, duke menduar si dardhë.
 23. Ora kalon dy, duke e dhënë atë, mezi dy, duke e dhënë atë në dy në pasdite, dhe disa fluturojnë gumëzhijnë shëmtuar. Po më rrjedh gjak, Limon! Babai i vogël i tyre ma dhanë, Limon!. Të varfrit tanë që rrjedhin gjak nga pllaka si ti, Limon. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, Ata më vrasin, limon! mbreti patrick
 24. Një palë sy të mirë qelqi dhe shikimi juaj ka tendencë për të rritur bestytnitë e reja, budallallëkun e pac-manit të ri. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, La pac-man en el Savoy.
 25. Një ditë varka u përmbys dhe çmimi u ul. Të gjithë ju lanë për të vdekur, dhe ju atje në rimorkion time pa dritë, si një rrugëdalje. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, duke kripur plagët.
 26. Sot ne të gjithë jemi njerëz nga e kaluara, dhe haluçinatori është se askush nuk dëshiron të kthehet në të qenurit si më parë, jo! Scaramanzia, kabale dashurie virtuale. Scaramanzia për një samurai sony. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Skaramanzia.
 27. Një liker i ëmbël rozmarine ishte ideja e çmendur e keqe, do ta mësoni nga kjo këngë për kariokën! –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, e dashura e vogël e Carioca.
 28. Ai pagoi për pesëmbëdhjetë vjet dje me tre zona politike, të gjithë duke e shmangur atë, politikanë të frikësuar. -Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota e tij, Çdo i burgosur është politik.
 29. Princesha e tij e vogël, mjerisht !, U shndërrua në një bretkocë dhe minutat e saj të lavdisë nuk duken. Kështu, mbreti garues Garufa udhëton vetëm dhe endet me zemrën në duar. –Patricio Rey dhe Redonditos de Ricota, Aventurat e pabesueshme të Kapiten Buscapina.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Melina dijo

  «Dhe kapni thërrime mrekullinë shkëmbore për këtë botë dhe gëlltisni ato thërrime të papërshkrueshme. Truket e kënaqësisë ».
  «Ju po ndryshoni më shumë se unë .. ashtë paksa e frikshme të të shoh kështu .. Sa më lart që të ngjitet. Monito kjo është jeta sa më shumë gomar shikon .. »
  Pa dyshim që të dua Indio compos Kompozitori më i mirë argjentinas.melina .. De baires en Galicia sot ..