Tabletat më të mira për të studiuar

Kur afrohet koha e provimit duhet të jemi 100% në mënyrë që të marrim rezultatet më të mira të mundshme, por për këtë duhet të studiojmë shumë orë kështu që është e rëndësishme që të shtojmë disa nga pilulat më të mira për të studiuar, një seri aksesorësh me të cilët do të përmirësojmë performancën tonë dhe mbi të gjitha do ta shfrytëzojmë më mirë kohën.

Tabletat më të mira për të studiuar

Rreziqet e pilulave të studimit

Sidoqoftë, duhet të fillojmë duke vërejtur se sa e rëndësishme është të kemi kontroll adekuat të pushimit, dhe kjo është se ne po flasim për diçka që është thelbësore për shëndetin tonë, përveç që është thelbësore për të arritur një performancë optimale.

Nga ana tjetër, pilulat për të studiuar për të cilat do të flasim me këtë rast janë krijuar me qëllim që të shmangin dëmtimin, në mënyrë që të mos përmendim ato që mund të jenë të dëmshme ose të kenë një efekt të kthimit në shanset tona për të arritur një rezultat i mirë

Mos harroni se mënyra më e mirë për të marrë maksimumin nga vetja jonë është përmes ushqyerjes së mirë, ushtrimeve fizike dhe pushimit adekuat, përveç faktit se është e rëndësishme që ne të fillojmë të studiojmë shumë paraprakisht për të shmangur provimin e ditëve të fundit para provimit gjithashtu e vështirë

Sidoqoftë, ka shumë herë që ne i plotësojmë të gjitha këto kërkesa, dhe megjithatë provimet janë aq kërkuese saqë ato na shtyjnë t'i kushtojmë një kohë të madhe studimit, prandaj duhet të përdorim disa nga këto pilula për të studiuar atë ato numërohen me gjithçka të nevojshme për të arritur qëllimin tonë, duke na dhënë atë pak shtytje që na nevojitet. Se po, ne do të përpiqemi që të gjitha këto pilula të bazohen suplemente ushqimore që na ndihmojnë të përmirësojmë shëndetin tonë, duke shmangur sa më shumë të jetë e mundur konsumimin e atyre produkteve që mund të ndikojnë negativisht tek ne.

Në çdo rast, nëse kemi pyetje në lidhje me disa pilula ose kemi nevojë për diçka ndryshe, më e mira që mund të bëjmë është të kontaktojmë mjekun tonë të besuar dhe, në çdo rast, gjëja e fundit që do të bëjmë është të vetë-mjekojmë, meqenëse ekzistojnë një numër rreziqesh të rëndësishme që duhet të parandalojmë.

Tabletat më të rekomanduara të studimit

Tjetra do të tregojmë shtesat dhe pilulat më të përshtatshme për të përmirësuar performancën, të cilat në përgjithësi do të jemi në gjendje t'i blejmë drejtpërdrejt në farmaci dhe madje edhe tek herbalistët.

Kompletimet me pelte mbretërore

Pelte mbretëror është një nga përbërësit thelbësorë që duhet të përfshijmë në dietën tonë. Bestshtë më mirë ta konsumoni atë në mënyrën më natyrale të mundshme, megjithëse duhet të theksohet se ka disa shtesa që përfshijnë pelte mbretërore në mënyrë që të mund të shijojmë gjithashtu kontributin e ushqyesve të tjerë që nga ana tjetër do të jenë të dobishëm për shëndetin dhe aftësinë tonë për të studiuar.

Shtesa të acidit yndyror Omega 3

Këto acide yndyrore janë gjithashtu të nevojshme për shëndet të mirë, megjithëse duhet të theksohet se ato gjenden në peshq të ndryshëm, kështu që një ide e mirë është rritni konsumin e peshkut në këtë kohë, por nëse kemi nevojë për një kontribut të jashtëm, ka edhe suplemente që do të garantojnë që po konsumojmë sasinë e rekomanduar ditore të kësaj përbërjeje.

Ju kujtojmë se jo vetëm duhet të konsumojmë acide yndyrore gjatë periudhave të studimit, por që duhet t’i përfshijmë në dietën tonë të zakonshme, pasi është e nevojshme të shijojmë një kujtesë të mirë, të parandalojmë që ajo të humbet me kalimin e kohës dhe natyrisht të parandalojmë sëmundje si Alzheimer.

Shtesat Gingko biloba

Bëhet fjalë për një tjetër suplement natyral që përmirëson rrjedhën e gjakut në tru, në mënyrë që të favorizojë edhe funksionalitetet e tij, duke i ofruar studentit kapacitet më të madh.

Alsoshtë gjithashtu një përbërës shumë i dobishëm për parandalojnë Alzheimerin dhe degradimi i kujtesës me kalimin e viteve.

Shtesat e L-karnitinës

Në këtë rast po flasim për një aminoacid që do të na sigurojë energjinë e nevojshme dhe mbrojtjen e duhur për qelizat e trurit tonë.

Tabletat më të mira për të studiuar

Ju nuk duhet ta harroni këtë L karnitina është një antioksidant, kështu që ngadalëson plakjen e qelizave, e cila është fantastike, veçanërisht nëse do t'u japim atyre shumë punë në këto ditë studimi.

Berocca Boost Pickups

Nëse duam të përdorim konsumimin e disa llojeve të pilulave, kjo është një nga alternativat më të përdorura që japin rezultatet më të mira, përveç që konsumohen shumë lehtë pasi që janë tableta të shkumëzuara.

Duhet të theksohet se këto tableta përfshijnë vitamina të ndryshme të grupit B si dhe magnez dhe kalcium, duke arritur kështu të gjitha këto lëndë ushqyese në një mënyrë shumë të shpejtë dhe mbi të gjitha të rehatshme.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të merrni një tabletë rreth gjysmë ore para se të filloni të studioni, në mënyrë që të vërejmë një përmirësim të konsiderueshëm të përqendrimit dhe performancës. Në fakt, duke ofruar funksionalitetin në të njëjtin moment në të cilin e marrim, është një nga alternativat që tërheq më shumë shumicën e studentëve, pasi ato janë shumë efektive pasi nuk kërkon që ne të kemi konsumuar pilula për një farë koha. afati i fundit për të hyrë në fuqi.

Marrjet e Studio DeMemory

Ky është një tjetër opsion shumë i rekomanduar, megjithëse është disi më i fortë, por natyrisht po flasim edhe për një lloj pilule mjaft natyrale, që do të thotë se nuk do të ndikojë negativisht në shëndetin tonë.

Ai përfshin pelte mbretërore, fosfatildilserinë, fosfor, taurinë dhe vitamina, ndër të cilat vitamina C dhe disa vitamina të grupit B.

Këto pilula janë të destinuara për ata që do të shkojnë duke bërë përpjekje të zgjatur mendore për më shumë se një javë, dhe duhet të marrim vetëm një pilulë çdo 12 orë në mënyrë që efekti të ruhet gjatë gjithë ditës.

Marrje makinash Eye-Q

Një pilulë tjetër që shquhet për tu bërë me përbërës natyralë si omega 3 dhe acide yndyrore omega 6, vajra dhe lëndë të tjera ushqyese që ndihmojnë në forcimin e sistemit nervor.

Në atë kuptim, do të na sjellë dobi kur studiojmë dhe forcojmë sistemin imunitar, duke përmirësuar përqendrimin dhe kujtesën.

Duhet të theksohet se nuk ka ndonjë lloj përbërës kimik, por në thelb është një shtesë ushqyese, në mënyrë që të mund të konsumohet edhe nga fëmijët nga mosha pesë vjeç.

Tabletat Intelektum

Dhe për të përfunduar ne kemi këto pilula që ofrojnë një performancë fantastike falë faktit se ato përmbajnë 12 vitamina dhe 8 minerale. Alsoshtë gjithashtu shumë e lehtë për tu marrë pasi që duhet të merrni vetëm një konsum në ditë, duke arritur kështu zvogëlojnë lodhjen fizike dhe mendore.

Ashtu si me ato të mëparshmet, këto janë pilula pa efekte anësore që mund të merren nga një moshë e re, duke pasur nga ana e tyre një karakteristikë shumë pozitive që është fakti se çmimi i tyre në treg është një nga më të lirë, duke u përshtatur kështu pa probleme në ekonomia e studentit.

Këto janë pilulat kryesore për të studiuar dhe elementët ushqyes që ne rekomandojmë që të keni gjithmonë në krah në ato sezone studimi në të cilat duhet të bëni një përpjekje shtesë dhe trupi juaj ka nevojë të furnizojë vetveten me të gjitha burimet që ju lejojnë të përmirësoni rezultatet. në maksimum.

Dhe siç ju thamë në fillim të artikullit, në rast se keni ndonjë dyshim, gjëja më e mirë që mund të bëni është të konsultoheni drejtpërdrejt me mjekun tuaj të besuar.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.