Vetëpranimi

Unë shkruaj një pyetje:

«Ata thonë se njerëzit që janë të shëmtuar duhet ta duan veten në mënyrë që të tjerët t'i shohin ata bukur, por e kam të vështirë ta besoj atë.

Ajo që ndodh është që unë jam e shëmtuar dhe nuk kam guxuar kurrë të përballem me një vajzë nga frika e refuzimit, dhe unë tashmë jam 21 vjeç. Pikërisht për këtë arsye, Jam shumë i pasigurt dhe i ndrojtur.

Sidoqoftë, një mik më tha se fiziku nuk ka rëndësi, vetëm personaliteti, dhe gjithashtu, Së pari duhet të më pëlqen vetja që të pëlqej vajzat, A eshte e vertete?

Nëse po, si mund të ndihem bukur dhe të harroj që jam e shëmtuar, a ka disa teknika për ta arritur atë? Disa prej jush e kanë bërë atë dhe ka funksionuar për ju. "

Bukuria dhe shëmtia është diçka kaq subjektive ... Një gjë është që gratë ju gjejnë të shëmtuar dhe një tjetër gjë është se ju e shihni veten të shëmtuar.

Ju nuk duhet të ndryshoni për askënd, duhet të jeni vetëm vetvetja, ka gjithmonë dikë që dashurohet me atë që jeni në të vërtetë.

Që dikush të vlerësojë vetveten dhe të mos e konsiderojë veten person jo tërheqës, duhet ta dojë veten dhe ta konsiderojë veten të rëndësishëm në të gjitha format e tij. Unë mendoj se ju keni për të punoni për vetëvlerësimin tuaj. Unë ju lë një artikull që do t'ju ndihmojë: Forconi vetëvlerësimin.

Më në fund, ju lë me videon e një psikologu që na tregon një histori didaktike rreth vetëvlerësimit:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i vendit mbajtës të Miguel Gonzalez dijo

    Më pëlqejnë burimet e vetë-ndihmës

bool (e vërtetë)