Pranimi shoqëror në adoleshencë

Vetëvlerësim i lartë = Pranim i lartë shoqëror

Pranimi shoqëror në adoleshencë7 konsiderata në lidhje me pranimin shoqëror:

1) Të gjithëve na pëlqen të na njohin, vlerësojnë dhe të pranohen shoqërisht. Sidoqoftë, kjo Rëndësia e pranimit shoqëror zë një vend shumë të rëndësishëm në adoleshencë.

2) Ju mund të mos ndiheni të kuptuar nga të tjerët. Secili ka një mënyrë për të qenë dhe, megjithëse mund të zbutet, mendoj se është shumë e vështirë të ndalosh së qeni ai që jeni në të vërtetë.

3) Ekziston një këshillë universale e përsëritur gjerësisht: Bëhu vetvetja. Ju mund të zgjidhni të bëni një sharadë, të shtireni se kush nuk jeni në të vërtetë, por sa kohë mund ta duroni atë teatër? Herët ose vonë del natyra juaj e vërtetë.

4) Ju vetëm mundohu të mos lëndosh askënd, të mos marrë kritika personalisht.

5) difficultshtë e vështirë por jeta është e tillë. Disa kanë lindur ekstrovertë, me lehtësi të shkëlqyera për të lidhur dhe shijuar njerëzit e tjerë. Të tjerët, megjithatë, kanë më shumë vështirësi, por për këtë arsye nuk janë inferiorë ndaj të tjerëve.

6) Ju duhet ta pranoni veten ashtu siç jeni. Natyra juaj është e tillë dhe nuk mund të luftohet kundër. Duajeni veten ashtu siç jeni. Mos e humbni shpresën sepse do të vijë dita kur ju mund të merrni disa fruta nga mënyra juaj e të qenit, do të gjeni diçka për të cilën jeni vërtet të mirë.

7) Shkoni në rrugën tuaj dhe jini të durueshëm. Dikur do të gjesh diçka që të kënaq dhe integron në harmoni me mënyrën tënde të të qenit.

Shihni videon, «Era»:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sofia Carolina Perez Aguilar dijo

    Okis