30 frazat më të mira të Pxndx

grupi pxndx Ne nuk mund ta mohojmë që emri i këtij grupi pop-rock meksikan është disi i veçantë "PXNDX". Kushton pak për të shqiptuar por jo aq shumë për të lexuar, por sapo ta dini (nëse nuk i dini akoma), ia vlen të zbulohet. Grupi u formua nga José Madero Vizcaíno, Ricardo Treviño Chapa, Arturo Arredondo Treviño dhe Jorge Vázquez Martínez "Kross".

Emri i grupit njihet gjithashtu si "Panda". Sipas Wikipedia, ajo u formua në 1996, por më 10 Dhjetor 2015, ata raportuan përmes një konference për shtyp se grupi do të shkonte në një pauzë të pacaktuar pasi ofroi një turne të vogël lamtumire të quajtur "Hasta el Final", i cili, në pesë pas tregon, kulmoi me koncertin e tij të fundit më 28 shkurt 2016, në Arena Ciudad de México.

Fraza Pxndx

Që ata nuk janë ende në botën e muzikës nuk do të thotë që adhuruesit e tyre të mos vazhdojnë të dëgjojnë këngët e tyre ose që nëse nuk i njeh, nuk mund të zbulosh muzikën që ata i dhanë botës ndërsa ishin aktivë. Tjetra do t'ju lëmë disa nga frazat e tij më të mira, të nxjerra nga këngët e tij. Ne jemi të sigurt që do t'ju pëlqejnë dhe që tani do të dëshironi të dëgjoni muzikën e tyre!

grupi pxndx

 1. Por unë nuk e mendoja më për këtë. Më dhemb shumë ta thuash, por nuk ndodhi. Unë tashmë e kam menduar, dinjiteti im është i pari. "Kur nuk është se si duhet të jetë".
 2. Buzëqeshje të lutem, buzëqesh vajza unë do të qëndroj. Betohem se do të qëndroj, nëse dëshiron të qash. Nëse qan do të iki në agim, do të largohem në agim. "Sepse ne akoma mund të themi edhe një herë."
 3. Më besoni se kam mësuar të mos fal më, më besoni sepse i keni mbaruar të gjitha, gjithë mirësinë time. Tani shpresoj të të shoh me dikë tjetër, për të filluar. "Ju nuk keni asnjë shans kundër imagjinatës sime të pakëndshme".
 4. Ne kemi një takim në sallën e operacionit, mjeku do të vijë, ai do të kryejë operacionin. Do të heq zemrën time, transplantin e zemrës, atje shkon dhimbja ime. -Emërimi në quirofano.
 5. Kur më shikon ashtu, ajo ringjall atë që ka vdekur për mua. Kur të dalë se ti më do tani, unë nuk jam këtu. –Kullotje falas.
 6. Urrej mua Ndoshta kjo është më mirë. Mos harroni se sa e lehtë është. Ndoshta kjo është më mirë. Më urre, sepse tani jam e qetë. "Kur nuk është se si duhet të jetë".
 7. Sepse tani nuk kam ku ta fsheh frikën, dhe frika është akoma e gjallë, ajo jetohet këtu me mua. -Narcik nga përsosmëria.
 8. Dhe megjithëse nuk më largoje kurrë, gjithnjë kishte frikë se do të bëje mashtrim ndaj dashurisë sime. Dhe tani e kuptoj që zemra ime meriton një shpjegim. Ejani të shpjegoni! –Vetëm tek palët e treta. grupi pxndx
 9. Ju nuk keni një ide të vetmisë, sepse tashmë jeni me dikë tjetër. Koha do t'ju mësojë, unë kam qenë gjithmonë më e mira për të falur. -Deri ne fund.
 10. Unë do të pushoj së qeni një barrë. Epo, nuk duroj dot më farsa, nuk mund ta ndihmoj të ndiej se flaka ime vdes kur nuk je aty. "Vuajtja jonë".
 11. Keni absolutisht të drejtë, kjo ishte dashuri. E kuptove vonë, çfarë na ka munguar. –Xhaketa sportive dhe karafila e bardhë.
 12. Asgjë, asgjë nga ato nuk më intereson. Dua ta njoh veten më shumë, sepse nuk e di më se cili është qëllimi im. –Bisedë e rastit.
 13. Ju lutem ju lutem, mbani mend gjithmonë dashurinë, se unë do të jem këtu kur të doni. Ajo që do të duhet të bësh, thjesht ringjall, sepse unë gjithmonë të eleminoj që të kujtohet. -Deri ne fund.
 14. Do t’i harrojmë të gjitha ato momente që kemi kaluar së bashku. Betohem se nuk do të mund të harroj, sepse hakmarrja është një përparësi. -Me vjen keq për mendimet e këqija.
 15. Ne serenatë së bashku, së bashku deri në atë ballkon. Ju kitara dhe unë maracas, ajo pesëmbëdhjetë dhe ne gjashtëmbëdhjetë. -Maracas.
 16. Në të kuqe dukeni mirë, përputhet me sytë dhe lëkurën tuaj. Ju dukeni mirë në të kuqe, të kuqe në gjak. -Me vjen keq për mendimet e këqija.
 17. Jam i lumtur që jam, nuk dua të mësoj, ai proces është i dhimbshëm, por nëse nuk jeni atje, nuk do të jem në gjendje të bëj asgjë. - Ekuipazhi, ndërto diapozitivë.
 18. Si është ndier të prekësh dikë tjetër përveç meje? Ndërsa i lanit çarçafët me dikë tjetër, e di që keni menduar për mua. Shpresoj se ju ka shijuar! –Vetëm tek palët e treta.
 19. Unë duhet ta kisha urryer atë që më la këtu, por ajo nuk zgjodhi. Unë jam një dashnor i thjeshtë i çmendur, kam mësuar mësimin tim. –Të pafat nuk qajnë.
 20. Unë nuk jam kompetent për ju, unë dua të di se çfarë është se dikush ka që unë nuk e kam. Eja më thuaj që nuk jam i përshtatshëm për ty. -Pothuajse zero vetëvlerësim.
 21. Duke supozuar se te njerëzit bukuria është e natyrshme, sepse bukuria është fjala që unë ende nuk kam qenë në gjendje ta specifikoj. Maskim, maskim, narcisist artificial. Maskoni, maskoni, gjithçka është mendore - Narcisist par excellence.
 22. Dhe të them gjithçka është më keq, se si ajo, edhe vullneti im vdiq. Dua t’i them se gjithçka shkon keq, se do ta arrija nëse do të kisha mundësi. –Të pafat nuk qajnë.
 23. Ju keni shkuar me një tjetër, keni preferuar një tjetër, keni shkuar me të sepse ai kishte shumë ar, por unë nuk e kuptoj atë që shihni për të: i trashë, i shkurtër dhe i shëmtuar, nuk ka asgjë si ai. "Më prit me gërshërë". grupi pxndx
 24. Jam shumë i bindur që është zgjidhja, të jesh intensiv me diskrecion. Unë jam shumë i bindur se kjo do t'ju ndëshkojë, duke qenë dhe duke mos qenë i barabartë me intensivin ose rastësorin. -Të famshmit "të jesh dhe të mos jesh".
 25. Dua të jem atje, nuk do të arrij, sepse nuk të meritoj, nuk jam ai që mendon, nuk të bëj mirë. Unë duhet t'ju tregoj për ju, nëse duhet ta meritoni. -Ti.
 26. Shoku eja, ju ftoj të pini (nuk pi falënderime). Ju nuk pini, mirë, unë ju ftoj në një kafe (mirë). Se dua të kujtoj kohën e çmendur, dje kur ishim gjashtëmbëdhjetë. -Maracas.
 27. Më besoni se kam mësuar të mos fal më, më besoni sepse i keni mbaruar të gjitha, gjithë mirësinë time. Tani shpresoj të të shoh me dikë tjetër, për të filluar. "Ju nuk keni asnjë shans kundër imagjinatës sime të pakëndshme".
 28. Ne kemi një takim në sallën e operacionit, mjeku do të vijë, ai do të kryejë operacionin. Do të heq zemrën time, transplantin e zemrës, atje shkon dhimbja ime. -Emërimi në quirofano.
 29. Keni absolutisht të drejtë, kjo ishte dashuri. E kuptove vonë, çfarë na ka munguar. –Xhaketa sportive dhe karafila e bardhë.
 30. Unë kurrë nuk do ta thyeja zemrën tënde, nëse nuk më jep një arsye. Ju jeni një karusel, hidhni më shumë, pothuajse ndihet mirë. -10 AM.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.