Pyetja nr. 1: Çfarë do të bënit nëse nuk do të kishit frikë?

Para se të shpjegoj propozimin tim dua të shpresoj që ju të keni një gezuar Vitin e Ri, Sot është 1 janar 2012 ... Mund të mos ju mungojë kurrë forca për të luftuar në kohë të këqija dhe që së bashku të luftojmë për ta bërë çdo ditë një kujtim të këndshëm dhe të paharrueshëm.

Thënë kjo, unë propozoj sa më poshtë për çdo ditë të këtij 2012. Unë do të hap një seksion të ri që e kam titulluar Pyetje për të medituar.

Çdo ditë do të bëj një pyetje qëllimi i së cilës është t'ju bëjë të reflektoni dhe të zgjoni ndërgjegjen tuaj. Ju ftoj të përgjigjeni në secilën nga pyetjet Më lejoni t'ju kërkoj të lini dëshmi për mendimet tuaja dhe në një mënyrë të caktuar të shërbej si një angazhim për të provuar të zbatoni atë që ju përgjigjeni. Ju mund të përdorni pjesën e komenteve për të lënë përgjigjen tuaj.

Unë ju ftoj të ndani këto pyetje me miqtë tuaj në Facebook pasi është një ushtrim i shkëlqyeshëm në reflektim që ju ndihmon të gjithëve.

Përgjigjet duhet të jenë realiste dhe produkt i një reflektimi të shkurtër të mëparshëm nga ana juaj.

Kjo tha, unë ju lë me pyetjen e parë:

Pyetje për të medituar: Çfarë do të bënit nëse nuk do të kishit frikë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Malter Andres Hidalgo Atehortua dijo

  Nëse nuk do të kisha frikë, do të doja pa kufij, sepse nuk dilja në refuzim ose tradhti. Nëse nuk do të kisha frikë, do të tregoja sekretet e mia më intime. Nëse nuk do të kisha frikë, nuk do të kisha kaq shumë miq në Faccebook me të cilin nuk kam folur kurrë dhe që janë vetëm atje në mënyrë që lista ime të mos jetë vasia, sepse pretendimi është normë ……… ..

 2.   Angela Bret Bermudez dijo

  Unë do të shkoja jashtë Spanjës

  1.    Miguel Angel dijo

   Unë do të shkoja për të parë Muzg ... por çfarë nëse dikush që e njoh më sheh mua ???

 3.   Karina e ruajtur dijo

  Epo, unë do të luftoja për të njohur Spanjën ... edhe nëse do të lëndonte të largohesha nga njerëzit që dua.

 4.   Ramiro Isak dijo

  Do të përballesha me gjithçka që unë nuk e brohoris!

 5.   dita soria dijo

  Asgjë nuk do të kishte rëndësi për mua ... Unë do të bëja gjithçka nga e cila kam shumë frikë ... Unë mendoj se do të ishte baza për suksesin tim

 6.   Ana marroquin dijo

  Nëse nuk do të kisha frikë, nuk do të isha as gjallë për t'iu përgjigjur kësaj pyetjeje.
  E di që ata nuk janë të interesuar, por unë rendis vetëm disa herë kur frika më ka shpëtuar jetën.
  1- Disa muaj pasi lindi, kur pa një tarantulë.
  2- Në moshën pesë vjeç, pasi shikova nga çatia e një shtëpie trekatëshe.
  3- Në moshën tetë vjeç, kur sheh një qen në rrugë.
  Në moshën nëntë vjeç, kur pa disa burra të armatosur në një cep të rrugës.
  5- Në 11, kur përpiqesh të bëj vetëvrasje.

  Na vjen keq për drejtshkrimin, por po nxitoj