65 pyetje interesante për të njohur një person

Bëni miq falë pyetjeve

Ka raste kur ne mendojmë se i njohim njerëzit, por asgjë nuk mund të jetë më larg nga e vërteta. Papritur kuptojmë se ky nuk është rasti kur ai i përgjigjet një pyetjeje që ne i kemi bërë atij në një mënyrë që nuk e prisnim. Prandaj, ne do t'ju japim disa pyetje interesante për të takuar një person.

Mënyra më e mirë për të njohur dikë nuk është vetëm në veprimet e tij, por edhe në fjalët e tij. Prandaj, duhet të keni biseda të sinqerta në mënyrë që të merrni informacionin që dëshironi. Sigurisht, duhet të jetë një bisedë e dyanshme, dhe jini të gatshëm të ofroni informacionin që personi tjetër dëshiron të dijë për ne.

Për të njohur më mirë një person tjetër, pyetjet tipike nuk ia vlen, duhet të jesh pak origjinal dhe në këtë mënyrë të na informosh jo vetëm për aspektet themelore të jetës tënde, por edhe për ndjenjat, frikën, ëndrrat e tua .. dhe gjithashtu për mënyrën e tij të të qenit dhe mënyrën në të cilën ai e percepton botën.

Pyetje interesante për të takuar një person më të mirë

Falë pyetjeve që i bëni një personi, do të jeni në gjendje t'i njihni më mirë në mënyrën më të thellë që mund ta imagjinoni. Sigurisht, ato duhet të jenë pyetjet e duhura në një moment të përshtatshëm të dialogut. Do të krijohet një komunikim i besueshëm dhe një marrëdhënie e ngushtë. Bërja e pyetjeve të duhura do të jeni në gjendje të lidheni në një mënyrë më të lehtë me njerëzit e tjerë.

Pyetje për t'u lidhur me njerëzit e tjerë

Duhet ta dini se këto pyetje shërbejnë për të njohur mirë një person, por ato nuk janë një mjet psikologjik, larg tij. Do të jetë intuita dhe zemra juaj që nxjerrin përfundimet përkatëseMe Ju mund të përdorni pyetjet që i konsideroni të përshtatshme duke marrë parasysh personin para jush. Ndoshta disa do të punojnë për ju dhe të tjerët jo, Thjesht zgjidhni ato që ju përshtaten më shumë për të njohur më mirë atë person që keni në mendje.

Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme që ju të shkoni pak nga pak për të njohur atë person dhe të bëni pyetje. Ju nuk doni të dini gjithçka në një ulur ose në një pasdite. Mund të filloni nga ato më të cekëtat në më të rëndësishmet. Të gjitha pyetjet kanë përgjigje, por duhet të bëhen në mënyrë korrekte. Ata nuk kanë një rregull të vendosur ... por është thelbësore të ruhet një hapje djallëzore me personin tjetër ... gjithmonë me respektin më të madh për tjetrin.

 • Ku do të dëshironit të jetonit?
 • A i doni kafshët?
 • Keni kafshë shtëpiake?
 • Cili është filmi juaj i preferuar?
 • Përshkruani se kush jeni me tre fjalë
 • Çfarë bëni kur të gjithë sytë janë drejtuar tek ju? Dhe kur askush nuk ju shikon?
 • Ku do të ndodhnin pushimet tuaja perfekte?
 • A mund të ma përshkruani dhomën tuaj të gjumit?
 • Cila do të ishte frika juaj më e madhe?
 • Çfarë ju shqetëson më shumë tek dikush?
 • Çfarë ju pëlqen më shumë tek dikush?
 • A jeni të kënaqur me fizikun tuaj? Nëse do të mund të ndryshonit një pjesë të trupit tuaj, vetëm një: çfarë do të ndryshonit?
 • Si ju përcaktojnë njerëzit e tjerë, miqtë tuaj?
 • Cili është vendimi, projekti apo gjëja me të cilën jeni më shumë krenarë?
 • Çfarë do të donit të bënit që nuk po e bëni tani? Çfarë do të bënit më pas? Dhe çfarë bëni për ta bërë atë të ndodhë?

Bëni pyetje për t'u lidhur me të tjerët

 • Çfarë lloj rrobash nuk do të vishit në asnjë rast?
 • Çfarë është liria për ju?
 • Cili eshte libri yt i preferuar?
 • A mendoni shpesh për atë që po ju ndodh dhe çfarë ndjeni?
 • Cila është loja apo sporti juaj i preferuar?
 • Çfarë ju pëlqen të bëni në kohën tuaj të lirë?
 • Çfarë super fuqie do të kishit?
 • Cilat janë tre gjërat që vlerësoni më shumë tek një person?
 • Po të ishe kafshë, çfarë do të ishe?
 • Si do të donit të ishit në të ardhmen?
 • Nëse do të mund të haje vetëm një vakt për pjesën tjetër të jetës tënde, çfarë do të ishte?
 • A keni pasur ndonjëherë apo keni një pseudonim? Cila
 • A pini alkool apo pini duhan?
 • A keni ndonjë varësi?
 • Si do të donit që të kujtoheshit nga njerëzit kur nuk jeni më këtu? Çfarë do të donit që ata të thoshin për ju?
 • Nëse do të mund të zhdukeshit nga mjedisi juaj dhe të filloni një jetë të re nga e para, do ta bënit?
 • Cilin person preferoni të kërkoni këshilla?
 • Cila është gjendja juaj shpirtërore më pak e preferuar?
 • Cilat janë tre llojet e tregtisë që do të dëshironit të praktikonit?
 • Çfarë aftësie do të dëshironit të përsosët për t'u bërë plotësisht të aftë?
 • Nëse do të mund të mbanit vetëm pesë numra telefoni për njerëzit jashtë familjes suaj, cilët do të ishin ata?
 • Nëse mund të hani darkë me këdo në botë, kë do të zgjidhnit?
 • Nëse do ta dinit se do të vdisni brenda një viti, çfarë ndryshimesh do të bënit në mënyrën tuaj të jetesës?
 • Nëse do të mund të jetonit përgjithmonë, do ta bënit?
 • Çfarë do të thotë për ty të jesh i lirë? Çfarë nënkupton?
 • Nga cili person do të kishit frikë?
 • Cila është gjëja më e çmendur që keni bërë ndonjëherë?
 • Cili do të ishte një titull i mirë për autobiografinë tuaj?

Takoni njerëz me pyetje

 • Çfarë mendojnë shumica e njerëzve për ju që nuk është e vërtetë?
 • Nëse ju shfaqet xhindi me llambën e mrekullueshme, cilat tri dëshira do t'i kërkoni atij?
 • Nëse mund të zgjidhni moshën tuaj aktuale, cilën do të zgjidhnit?
 • A mendoni shpesh se si ndiheni emocionalisht?
 • Çfarë nuk do të bënit për të gjithë arin në botë?
 • Nëse do të ishit një ngjyrë, cila do t'ju identifikonte?
 • Cilat lloje njerëzish ju duken veçanërisht tërheqëse?
 • Cilat karakteristika ju pëlqejnë që janë të pranishme te njerëzit e tjerë, por jo te vetja juaj?
 • Për cilën temë do të donit të pyeteshit për t'ju njohur më mirë?
 • Për çfarë duhet të falënderoni në jetën tuaj?
 • Cila ishte gënjeshtra e fundit që thatë?
 • Nëse mund të flisni me djalin që ishit, çfarë këshille do t'i jepnit?
 • Kur keni qarë për herë të fundit?
 • Preferoni një jetë të shkurtër dhe intensive apo një jetë më të gjatë dhe të qetë?
 • Çfarë lloj muzike ju pëlqen të kërceni?
 • Në cilat situata do të ishit të gatshëm ose të gatshëm të gënjenit?
 • Nëse do të shihni një mace ose qen, putra e të cilit ishte kapur në një gardh, çfarë do të bënit? Po sikur në vend të qenit të ishte një hardhucë?
 • Në çfarë mënyre preferoni të lidheni me njerëzit?
 • Si janë marrëdhëniet tuaja me familjen tuaj?
 • Nëse do të zgjidhnit të jetonit pa asnjë nga pesë shqisat tuaja, cilën do të hiqnit dorë?
 • Nëse do të kishit 100 milionë euro, për çfarë do t’i shpenzonit?
 • Çfarë fraze do t'i thonit ish -partnerit tuaj nëse do ta kishit para jush?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.