65 pyetje për tu njohur me partnerin tuaj

pyetje për çiftet

Kur filloni një marrëdhënie, është normale të keni dyshime të caktuara. Ju po takoni një person dhe dëshironi që gjithçka që ata kanë në personin e tyre dhe në jetën e tyre të jetë në përputhje me ju. Edhe pse është e vërtetë që të gjithë janë ashtu siç janë, dhe se toleranca është e rëndësishme në të gjitha marrëdhëniet, komunikimi i mirë është gjithashtu i nevojshëm në çdo kohë. Ne do t'ju ofrojmë një sërë pyetjesh për t'u njohur me partnerin tuaj.

Ju nuk keni pse t’i bëni këto pyetje si një marrje në pyetje sepse partneri juaj mund të ndihet keq për këtë. Gjëja më e mirë është që të shkruani pyetjet që ju interesojnë më shumë në mënyrë që ta njihni pak më mirë dhe në atë mënyrë, në biseda normale mund t'i përdorësh ato natyrshëm.

Pyetje për ta njohur më mirë partnerin tuaj

Tjetra do t'ju lëmë një listë pyetjesh për t'u njohur më shumë me partnerin tuaj dhe që ju të dini gjithçka që i shkon në mendje. Në mënyrë të ngjashme, nëse doni t'i bëni partnerit tuaj ndonjë nga këto pyetje, Ju gjithashtu duhet të jeni të gatshëm të jeni në gjendje të përgjigjeni në pyetjet që ju bëjnë me sinqeritet.

pyetje për çiftet

Në një çift, komunikimi dhe sinqeriteti janë thelbësore kështu që, nëse doni t'ju them gjëra sinqerisht, duhet të jeni edhe të sinqertë në ato gjëra që ju pyes. Kështu që, Nëse doni të mbani një marrëdhënie sinqeriteti të ndërsjellë, duhet të jeni të gatshëm të përgjigjeni me vërtetësi.

Mos harroni këtë listë pyetjesh për të bërë partnerin tuaj. Një ide është që të shtypni të gjitha pyetjet për t'i pasur gjithmonë pranë ose ndoshta, të shkruani ato që duken më interesante për ju që të jeni në gjendje të bëni. Ju madje mund të propozoni një takim me pyetje dhe nëse ai është dakord, ju mund të përdorni pyetjet që dëshironi, por angazhohuni në të njëjtën kohë për t'iu përgjigjur pyetjeve që partneri juaj ju pyet, Ndoshta ai do t'ju kthejë të njëjtën pyetje për të gjetur se çfarë do t'i përgjigjeshit të njëjtën pyetje që i keni bërë së pari!

 1. Nga jeni origjinalisht? Ku keni jetuar tjetër? Cili ishte vendi juaj i preferuar dhe pse?
 2. Si ishte / është marrëdhënia juaj me prindërit tuaj?
 3. A mendoni se prindërit tuaj sillen me ju dhe vëllezërit dhe motrat në të njëjtën mënyrë, apo kishte favorizim?
 4. Cilat janë disa nga kujtimet tuaja të preferuara të fëmijërisë?
 5. Çfarë lloj studenti ishit?
 6. Me cilin nga të afërmit tuaj shkoni më mirë?
 7. Çfarë vlerësoni më shumë tek një partner?
 8. Çfarë ju pëlqen të bëni kur keni kohë të lirë?
 9. A ka ndonjë problem shëndetësor në familjen tuaj?
 10. A jeni afër anëtarëve të familjes tuaj të gjerë?
 11. Cilat janë disa nga gjërat e dukshme që kanë ndodhur në të kaluarën tuaj dhe që mendoni se kanë kontribuar shumë në atë që jeni sot?
 12. Cilat janë besimet tuaja fetare?
 13. Cilat janë idetë tuaja politike? pyetje për çiftet
 14. Çfarë mendove herën e parë që më patë?
 15. Çfarë ishte ajo që të tërhoqi më shumë tek unë kur më patë për herë të parë?
 16. A ka erë apo tingull që të kujton mua dhe të bën të buzëqeshësh?
 17. A keni një aventurë të preferuar prej nesh së bashku? Cila ishte ajo që e bëri atë të preferuarin tuaj?
 18. Keni pasur shumë miq si fëmijë, apo keni pasur vetëm disa miq vërtet të mirë?
 19. Si dhe kur vendosët që donit të ishit me mua?
 20. Më trego për kafshën shtëpiake të preferuar të fëmijërisë.
 21. Kush ishte heroi juaj kur ishit i vogël?
 22. Kur ishte hera e fundit që keni ëndërruar për ne dhe marrëdhëniet tona? Për çfarë ishte ëndrra?
 23. Cili film ju bëri të ndiheni sikur keni harxhuar dy orë të jetës suaj?
 24. Nëse paratë nuk do të ishin çështje, për çfarë do ta kalonit kohën tuaj?
 25. Cili është mësimi më i madh që ju ka dhënë babai ose nëna juaj?
 26. Cilët tre mbiemra do të përdorni për të përshkruar fëmijërinë tuaj?
 27. Cili ishte ushqimi juaj i preferuar kur ishit fëmijë? A është ai akoma i rritur?
 28. Çfarë mendoni për vdekjen? Çfarë mendoni se ndodh pasi të vdisni?
 29. A ju pëlqen dhuratat?
 30. Cila ka qenë dhurata më e keqe që keni marrë ndonjëherë? Dhe më e mira?
 31. Nëse do të mund të udhëtonit në të kaluarën, cilin moment të jetës suaj do të vizitonit?
 32. A keni ndonjë talent të fshehur?
 33. Kë do të çonit në një ishull të shkretë?
 34. Nëse mund të flisni edhe një herë me dikë që është zhdukur, kush do të ishte dhe çfarë do të thoni?
 35. Nëse do ta dinit se keni vetëm një vit jetë, çfarë do të bënit?
 36. Si thoni se ju pëlqen të flini dhe si ju pëlqen vërtet të flini?
 37. Nëse do të mund të hanit vetëm pesë vakte për pjesën tjetër të jetës tuaj, cilat do të ishin ato?
 38. Nëse do të dinit atë që dini sot, a do të kishit zgjedhur të stërviteni në diçka tjetër?
 39. Çfarë shfaqje televizive keni siklet të pranoni se ju pëlqen?
 40. Nëse do të duhej të zgjidhnit 5 shtete, cilat do të zgjidhnit të udhëtonit?
 41. Nëse mund të kërkoni tre dëshira nga një gjeni, cilat do të ishin ato?
 42. Cila mendoni se është arritja më e madhe në jetën tuaj deri më tani? Dhe sepse?
 43. Cila ka qenë çmenduria më e madhe që keni bërë për dashurinë?
 44. Cila është anekdota juaj më qesharake?
 45. Nëse do të mund të kishit një super fuqi, cilën do të zgjidhnit? pyetje për çiftet
 46. Si do ta përshkruanit mënyrën tuaj të të qenit?
 47. A do të ndryshonit ndonjë vendim që keni marrë në të kaluarën?
 48. Çfarë ju irriton më shumë ose ju zemëron?
 49. Çfarë mendoni se nuk ju pëlqen njerëzve për ju?
 50. A jeni rehat me lakuriqësinë tuaj?
 51. Kur ishte hera e fundit që keni qarë dhe pse?
 52. A keni pasur përvoja intime me dikë të seksit të njëjtë / të kundërt?
 53. Çfarë pyetje keni dashur gjithmonë të më bëni, por nuk e keni bërë kurrë?
 54. Cila mendoni se është pjesa më e mirë për të qenë i rritur?
 55. Cila pjesë e trupit ju duket më erotike?
 56. Në cilin vend të pazakontë do të dëshironit të bënit dashuri?
 57. A jeni kapur ndonjëherë duke bërë seks me dikë?
 58. Cili është vendi më i çuditshëm ku keni bërë seks? Te pelqen mua
 59. A do të kishit një marrëdhënie të hapur?
 60. Cilat janë disa nga hobet dhe rutinat që sjellin gëzim në jetën tuaj?
 61. Je person xheloz?
 62. A mendoni se do të falnit një pabesi?
 63. Cilat tre fjalë do të përdorni për të na përshkruar ne si çift?
 64. Nëse do të duhej të përshkruani një ditë të përsosur, si do të ishte? Një javë perfekte? Një muaj perfekt?
 65. Cilat janë disa gjëra në fëmijërinë tuaj që dëshironi të përmirësoni për fëmijën / fëmijët tuaj?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.