pyetje të sikletshme për t'u bërë miqve

pyetje të sikletshme për t'u bërë miqve

Me siguri, gjatë gjithë jetës suaj ju është bërë ndonjëherë një lloj pyetjeje se ju dukej e parehatshme ose që nuk kishit dëshirë të përgjigjeni. Ka disa pyetje që mund ta vendosin personin midis shpinës dhe murit, prandaj ato konsiderohen si të pakëndshme. Këto lloj pyetjesh ndihmojnë për të zbuluar disa aspekte intime të personit në fjalë që përndryshe nuk do të njiheshin. Problemi me pyetjet e pakëndshme është se shumë herë personi shmang përgjigjet për të mbrojtur privatësinë e tij.

Në artikullin e mëposhtëm ju propozojmë një sërë pyetjesh që konsiderohen të pakëndshme, që mund t'i bëni miqve tuaj të dijë pak më shumë për disa aspekte private të jetës së tij private.

25 pyetje rreth personalitetit

Faleminderit për këtë seri pyetjesh. do të jeni në gjendje të dini disa detaje të personalitetit të miqve tuaj:

 • Cila mendoni se është më e mira nga ju?
 • Cila mendoni se është e meta juaj më e madhe?
 • Keni qenë ndonjëherë fallco me dikë?
 • Jeni sjellë ndonjëherë keq me dikë?
 • Keni qeshur apo tallur me dikë?
 • Zakonisht gënjeni?
 • Keni vjedhur nga dikush që njihni?
 • E konsideroni veten egoist?
 • Cilat janë pasiguritë tuaja?
 • Çfarë do të ndryshonit në fizikun tuaj?
 • A e ndryshoni personalitetin tuaj kur jeni vetëm apo me njerëz?
 • E konsideroni veten të dobët në ndonjë mënyrë?
 • Ndihesh i realizuar?
 • Mendoni se keni dështuar në jetën tuaj?
 • A keni përmbushur ndonjë ëndërr?
 • A ju mbetet ndonjë për të përmbushur?
 • Jeni keqbërës?
 • Zakonisht hakmerresh?
 • Keni ardhur për të urryer dikë?
 • Jeni maniak?
 • Ke bere dike te qaje?
 • E konsideroni veten njeri të keq?
 • A keni vepruar ndonjëherë për interes?
 • Keni ndonjë kompleks?
 • Ndihesh i vetmuar?

pyes shokët

20 pyetje rreth marrëdhënieve personale

Ka një sërë pyetjesh që mund të ketë të bëjë me marrëdhëniet personale, qoftë në fushën e dashurisë, qoftë në atë seksuale:

 • Cila është praktika më e guximshme intime që keni bërë?
 • A keni dyshuar ndonjëherë në gjininë tuaj?
 • Çfarë ju tërheq më shumë?
 • A do të ishit të gatshëm të kishit një marrëdhënie të hapur?
 • Çfarë ju pëlqen t'ju thonë kur bëni dashuri?
 • Preferoni marrëdhënie intime të qeta apo të egra?
 • A do të kishit ndonjëherë një treshe apo keni bërë?
 • Keni ndonjë fetishë?
 • Me sa persona keni pasur lidhje?
 • A ka diçka që ju neverit kur bëni dashuri?
 • Jeni penduar që keni fjetur me dikë?
 • A keni pasur ndonjë sëmundje seksualisht të transmetueshme?
 • Sa vjeç keni qenë kur keni humbur virgjërinë?
 • Ku do të dëshironit të kishit marrëdhënie?
 • Kur ishte hera e fundit që masturbove?
 • Jeni kapur ndonjëherë në flagrancë duke bërë seks?
 • Masa ka rendesi?
 • Si e përshkruani veten në shtrat?
 • Keni ëndrra erotike?
 • A ju pëlqen të provoni gjëra të reja në shtrat?

11 pyetje për të kaluarën

nuk eshte me shume, të jeni në gjendje të dini pak për të kaluarën e miqve tuaj falë këtyre pyetjeve:

 • A ka diçka që ju frikëson shumë dhe askush nuk e di?
 • Jeni penduar për diçka në jetën tuaj?
 • Cili është momenti më i sikletshëm që keni përjetuar?
 • A do të ndryshonit diçka në lidhje me të kaluarën tuaj?
 • Keni humbur apo dështuar ndonjëherë?
 • Jeni ndjerë ndonjëherë qesharake?
 • Keni kryer ndonjë krim?
 • Ju mungon dikush?
 • Ke tradhtuar dikë?
 • A mendoni se keni bërë diçka të gabuar në jetën tuaj?
 • Kush është personi më i rëndësishëm në jetën tuaj?

pyetje të pakëndshme për miqtë

12 pyetje rreth dashurisë

Me këto pyetje do të mund të dini pak më shumë nga aspekti i dashurisë së miqve tuaj:

 • Keni dashuri të pashpërblyer?
 • A keni tradhtuar ndonjëherë?
 • A do të bëni tatuazh emrin e partnerit tuaj?
 • Ke rënë në dashuri me dikë për të cilin tani të vjen turp?
 • E përflitni telefonin e partnerit tuaj?
 • A do ta falnit një pabesi?
 • Çfarë mendoni për ish-in tuaj?
 • A besoni në dashurinë e vërtetë?
 • Cilën pjesë të trupit tuaj do të ndryshonit?
 • Ke rene ndonjehere ne dashuri?
 • Çfarë është ajo që nuk mund ta falësh kurrë partnerin?
 • Kur dhe me kë ishte puthja juaj e parë?

10 pyetje rreth miqësisë

Ka një sërë pyetjesh që mund t'u bëni miqve tuaj rreth miqësisë:

 • Jeni në siklet nga dikush që njihni?
 • Kush nuk ju pëlqen?
 • A pretendoni se ju pëlqen dikush kur është një gënjeshtër?
 • Çfarë është ajo që ju nuk mund të duroni për të tjerët?
 • Jeni zili për dikë?
 • Me cilin nga të gjithë miqtë tuaj do të qëndronit nëse do të mund të zgjidhnit vetëm një?
 • Cilin nga miqtë tuaj do të puthje?
 • Çfarë menduat për miqtë tuaj kur i patë për herë të parë?
 • Kush ju pëlqen më shumë nga të gjithë miqtë tuaj?
 • Çfarë duhet të bëjë një person për t'ju bërë të zemëruar me të për gjithë jetën?

çfarë të pyesni miqtë

18 pyetje argëtuese dhe të ndryshme

Kur është koha për të thyer akullin, mos e humbisni këtë seri pyetjesh argëtuese me tema të ndryshme që mund t'u bëni miqve tuaj:

 • A keni pirë ndonjëherë në heshtje me njerëzit aty pranë?
 • Sa ditë keni qenë pa dush?
 • Keni pasur ndonjë përvojë të sikletshme në shtrat?
 • Jeni kapur ndonjëherë në flagrancë?A ju pëlqen puna juaj?
 • Ndihesh i lumtur me veten?
 • A do të mirëprisnit një refugjat në shtëpinë tuaj?
 • Çfarë mendoni për njerëzit shpirtërorë?
 • A besoni se ka jetë pas vdekjes?
 • Për cilën parti politike votoni?
 • Nëse do të kishit mundësinë të kishit një superfuqi, cilën do të zgjidhnit?
 • Nëse do të ishit një vrasës serial, si do të vrisnit?
 • Nëse jeta juaj do të ishte një film, si do të ishte titulli i tij?
 • A gërhitni apo jargaviteni gjatë gjumit?
 • A keni ngrënë ndonjëherë mukozën tuaj?
 • Çfarë ju zemëron më shumë te njerëzit?
 • Cila është gjëja e fundit që keni kërkuar në celularin tuaj?
 • A keni pirë ndonjëherë në një vend publik?
 • Nëse do të ishit një shije, çfarë do të ishit?

Me pak fjalë, kjo është një listë pyetjesh të pakëndshme që mund t'u bëni miqve tuaj për t'i njohur më mirë ata. Mos harroni se disa nga këto pyetje mund të jenë shumë intime dhe miqtë tuaj mund të mos duan t'u përgjigjen atyre. Në çdo rast, çdo person është një botë dhe do të ketë nga ata që i përgjigjen pa problem dhe të tjerë që ndjejnë njëfarë modestie dhe turpi dhe i shmangen përgjigjes. Këto lloj pyetjesh mund të bëhen në mënyrë intime ose si pjesë e një loje për të kaluar një kohë të mirë.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.