Qëllimi i lënies së duhanit, një anekdotë e shkurtër

Anekdotë për duhanin.

Luis doli në rrugë këtë janar 1, gati për të blerë bukë. Në mendjen e tij ai përndiqte qëllimi i lënies së duhanit që ai e kishte krijuar javë më parë.

Sidoqoftë, truri i tij i kërkoi një cigare dhe mendja e tij bëri disa justifikime për të braktisur këtë qëllim: "Ajo që unë do të bëj është të përpiqem të pi duhan më pak". Ndërsa ishte larguar nga shtëpia pa duhan, një natë para se të shkatërronte purot e tij të fundit, ai u detyrua të kërkonte një cigare nga një prej personave që takoi.

Ai nuk mund të gjente askënd që pinte duhan, kështu që vendosi të pyeste një grua që iu afrua për një cigare:

Më falni, a keni cigare? Duhanin e lashë në shtëpi ”.

Ajo vështroi në sytë e tij. Sytë e tij lëshuan një trishtim të pamasë dhe ai u pergjigj:

«Unë u diagnostikova me kancer të mushkërive 2 ditë më parë. Nuk do ta përdor kurrë » tha ai duke i dhënë një paketë gati të plotë cigare. «Ju këshilloj ta hidhni tani pasi të jetë në kohë» konkluduar.

Luis u impresionua kur pa atë grua që po largohej. Thenshtë atëherë që ai filloi të shihte gjithçka që e rrethonte me të një vizion tjetër, shumë më mirënjohës që nuk pata atë barrë të rëndë që mbante ajo grua e varfër.

Luis u ndje mirë kur Ai hodhi paketën e cigareve në koshin e mbeturinave.


Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   DIANA dijo

    PERSHENDETJE SI JENI