Shenjat që tregojnë se keni shkuar në një shkollë të një qyteti të vogël

shkolla e fshatit

Në qytetet ku popullsia është shumë e vogël, arsimi është i kufizuar dhe nuk ka kaos të një shkolle konvencionale. Nëse keni shkuar në një shkollë në një qytet të vogël, gjithçka që do t'ju tregojmë do të tingëllojë si ju, sepse ato do të jenë gjëra që njerëzit që kanë shkuar në një shkollë më të madhe ose të qytetit kurrë nuk do të jenë (dhe ne përsërisim: kurrë) në gjendje të kuptojë.

Ato janë gjëra që ju do t'i keni ruajtur në kujtimet tuaja, dhe mbase tani do të filloni t'i rijetoni ato në zemrën tuaj ... sepse ato janë gjëra që u formuan në kujtimet tuaja së bashku me katër ose pesë shokët tuaj të klasës.

Këto shenja janë padyshim shumë qesharake dhe do t'ju bëjnë të buzëqeshni sepse në të njëjtën kohë ato janë të vërteta ... A jeni gati? Lexoni dhe na tregoni nëse na mungon ndonjë!

shkollë e vogël

Shenjat se keni shkuar në një shkollë të një qyteti të vogël

 • Lista e supermarketeve ishte më e madhe se ajo e studentëve
 • Një mësues për pothuajse të gjitha lëndët
 • Ju e dinit emrin e të gjithëve, si të gjithë.
 • Ju i dinit emrat e mësuesve tuaj, partnerëve të tyre dhe ndoshta fëmijëve të tyre.
 • Nëse diçka nuk ishte në rregull, ti e dije atë në kohën e drekës.
 • Ishte shumë mirë të bësh të gjitha klasat me miqtë e tu.
 • Keni pasur vëmendje gati të personalizuar në klasë.
 • Ishte më e lehtë për të zgjidhur konfliktet me miqtë.
 • E gjithë klasa juaj ishin miqtë tuaj më të mirë.
 • Keni dëgjuar për gjithçka, për të gjithë.
 • Ju mund të ecni në shkollë të sigurt.
 • Mësuesit tuaj mund t'ju identifikojnë duke njohur vëllezërit e motrat.
 • I gjithë qyteti shkoi në lojëra futbolli.
 • Marrja e studentëve të rinj ishte mision i pamundur.
 • Nëse do të kishte një nxënës të ri, kjo do të ishte një ngjarje në shkollë.
 • Nëse nuk e dinit jetën e dikujt, ishte shumë e çuditshme.
 • Ju dhe vëllezërit dhe motrat e tua keni pasur të njëjtët mësues dhe libra shkollorë, edhe pse praktikisht jeni me dekada larg.
 • Udhëtimet në terren ishin përgjithësisht zhgënjyese dhe brenda pesë minutash nga shkolla e saj.
 • Me siguri keni dalë me një nga ish-et e shokut tuaj sepse opsionet tuaja ishin të kufizuara.
 • Ata ju detyruan të shisni shiritat më të mirë të çokollatës në botë për fjalë për fjalë çdo ngjarje në shkollë.
 • Ju ndoshta keni qenë vonë në shkollë një ose dy herë sepse nëse do të duhej të vozisni prindërit tuaj do të liheshin pas një traktor të mallkuar.
 • Çdo natë e së Premte i kushtohej sportit, dua apo jo.
 • Dhe çdo ngjarje sportive ishte gjithnjë lajm në faqen e parë në gazetën tuaj lokale.
 • Nëse dëshironit rroba të reja për shkollën, do të duhej të udhëtonit MINIMUM prej 30 minutash për të gjetur qendrën më të afërt tregtare.
 • Shumë shpejt e kuptuat që mësuesit tuaj kishin një jetë jashtë shkollës sepse i ndeshnit shpesh.
 • Panairi i qytetit ishte gjithmonë më i përfoluri në shkollë.
 • Keni kaluar pjesën më të madhe të kohës jashtë shkollës vetëm duke shfletuar dhe duke bërë gjëra budallaqe nëpër qytet.

shkollë rurale

Shenjat se keni shkuar në një shkollë të mesme apo institut të një qyteti të vogël

Sapo të kemi arritur në këtë pikë, ne do t'ju tregojmë gjithashtu disa shenja që përveç shkimit në një shkollë fillore në një qytet të vogël, ne do t'ju tregojmë për shenja të tjera, të cilat bëjnë të qartë se ju gjithashtu keni shkuar në një shkollë e vogël, por në këtë rast, e Mesme ...

 • Viti i parë nuk ishte aq i frikshëm sepse tashmë i njihnit pothuajse të gjithë në klasën tuaj.
 • Keni atë mësues që nuk ju donte sepse prindërit tuaj ishin të mundimshëm në klasën e tij.
 • Ju gjithashtu kishit atë mësues që ju donte sepse ata u mësuan prindërve tuaj ose ishin miq me ta në shkollën e mesme.
 • Klasa e bujqësisë ishte një problem i madh.
 • Nëse keni bërë diçka të egër të Shtunën, i gjithë trupa e studentëve e dinte të hënën.
 • Ju mund t'i përmendni të gjithë në klasën tuaj të diplomimit.
 • Ju mund të jeni martuar me zemrën tuaj të shkollës së mesme.
 • Kur shkonit në qytet për ta vizituar atë me shkollën, gjithmonë keni dashur të zbuloni. më shumë ... qyteti ishte kaq emocionues!
 • Gjithmonë ishte ai ngatërrestar që ishte më i keq se kushdo ...
 • Anëtarësimi në ekipe të ndryshme sportive shkollore nuk ishte tepër konkurrues.
 • Takimet nuk janë të nevojshme sepse ju ende i shihni shumicën e shokëve tuaj të klasës në qytetin tuaj… megjithëse keni takime në mënyrë që ata që janë në qytet të kthehen dhe të kalojnë një kohë të mirë së bashku.
 • Ju e doni thjeshtësinë e arsimimit tuaj dhe ndoshta nuk do ta ndryshonit atë.
 • Ju vlerësoni të njihni dhe respektoni të gjithë, sepse rritja në një qytet të vogël ju jep një ndjenjë përulësie që thjesht nuk mund ta gjeni diku tjetër.
 • Ju dhe vëllai juaj (dhe nganjëherë edhe prindërit tuaj) keni të njëjtët mësues, kështu që reputacioni i tyre u bë reputacioni JUAJ.
 • Përveç traktorëve në rrugë, mund të vonohesh edhe në shkollë për shkak të lopëve ose deleve.
 • Ju e njihnit çdo person në shkollën tuaj, që do të thotë se nëse do të dilnit në telashe, Luis do t'i thoshte nënës së tij, kush do t'i tregonte nënës së Evës, i cili më në fund do t'i tregonte nënës suaj, dhe kur të arrinit në shtëpi, nënën tuaj unë do të dija gjithçka.
 • Nëse do të kishit një ish-qytet do të kishte 300% mundësi që të hasni në atë person sa herë që dilni nga dera juaj e përparme.
 • Pavarësisht nëse ju pëlqente jeta në një qytet të vogël apo jo, nuk mund të mohohet se kjo ju bëri që jeni tani.
 • Ju nuk do t'i shkëmbenit vitet tuaja në qytetin e vogël për asgjë në botë ...

shkollë e vogël

A ju duket e njohur e gjithë kjo që kemi diskutuar këtu? Nëse keni jetuar në një qytet të vogël dhe keni studiuar në shkolla apo institute të qytetit të vogël, zemra juaj do të jetë plot me përvoja dhe përvoja që njerëzit që u rritën në shkolla më të mëdha nuk do t'i kuptonin kurrë. Falë këtyre përvojave, ju jeni personi integral i sotëm dhe vlerat që keni mësuar nuk mund të paguhen me para. Në këtë kuptim, ju nuk do ta ndërronit jetën tuaj të jetuar në qytetin tuaj të vogël për asgjë në botë, apo jo? Ndoshta kur keni qenë i vogël keni humbur gjëra të tjera, duke ditur dhe eksploruar botën ...


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.