«Bota e verdhë»: një libër që do të ndryshojë mënyrën e të menduarit

"Bota e verdhë" Oneshtë një nga ata librat që duhet të lexoni të paktën një herë në jetën tuaj. It'sshtë një titull mahnitës që na tregon një histori të kapërcimit në gjendje të na japë guximin e nevojshëm për të dalë nga situatat më të komplikuara.

Albert Espinosa na tregon historinë e tij ku ai luftoi kancerin për jo më pak se 10 vjet. Ai na siguron se gjallëria që ai arriti gjatë gjithë kësaj kohe i ka shërbyer edhe atij kur më në fund arriti të shërohej.

Sapo të ishte rikuperuar dhe rifituar entuziazmin e tij, ai e shkroi këtë libër për t'u siguruar që të gjithë ata që e lexonin mund të kishin të njëjtën armë që ai kishte.

Kush janë të verdhat?

e-verdha-bota-albert-me gjemba

Espinosa përmend vazhdimisht "miqësinë e verdhë". Kush janë saktësisht të verdhat? Ai na siguron se ata kanë të bëjnë me njerëz që nuk janë as miqtë tanë, as të dashurit, dhe as nuk janë të afërmit tanë.

Ata janë thjesht njerëz normalë. Në një moment ata kaluan rrugën tonë dhe ndryshuan mënyrën tonë për të parë botën përgjithmonë. Një bisedë e vetme me ta është e aftë të ndryshojë këndvështrimin tuaj.

Albert Espinosa na siguron se të gjithë mund t’i gjejmë nëse dimë ku t’i kërkojmë. Në këtë libër ai do të na mësojë ku duhet të fillojmë t'i kërkojmë në mënyrë që ata të jenë në gjendje të na japin një vizion më të gjerë të problemit tonë

Libri trajton gjithashtu temën e krijimit të ëndrrave dhe si të jemi në gjendje të ndjekim me besnikëri njërën prej tyre pa mendimin e të tjerëve që të mund të na kushtëzojnë.

Espinosa flet për fuqinë që njerëz të caktuar kanë mbi ne dhe si duhet të shijojmë gjërat më të mira në jetë, si të mësojmë t'i shijojmë ato dhe të dimë se vdekja përgjon çdo cep, prandaj është e nevojshme që të vlerësojmë gjithçka që është rreth nesh.

Opinione rreth librit

Ky libër është bërë shpejt një shitës më i mirë për strukturën e saj të ndryshme dhe për të ditur se si të përdorin përvojën personale për të ndihmuar njerëzit që mund të jenë në të njëjtën situatë.

Shumica e lexuesve të saj e vlerësojnë atë me 5 yje nga 5, që është, rezultati maksimal.

Ky libër i ka ndihmuar ata të gjejnë ata njerëz për të cilët kishin nevojë të ndiheshin mirë (të ashtuquajturit të verdhë). Një mënyrë e mirë për të zgjeruar rrethin tonë të miqve por duke e përqendruar atë në problemin që po përpiqemi të trajtojmë.

Kjo do të na ndihmojë të kuptojmë se çfarë ndodh në mendjen e një personi kur ai kalon një vështirësi të caktuar. Do të na ndihmojë të jemi shumë më empatikë për të qenë në gjendje ta vendosim veten në pozicionin e dikujt që vuan.

Ai ka një stil shumë të ndryshëm: nuk respekton një rend logjik, por tregon përvojat e tij ashtu siç janë.

Nëse jeni një lexues i zjarrtë, me siguri dëshironi ta keni atë në koleksionin tuaj. Mund ta gjeni në Amazon me një çmim prej vetëm 6,60 € (shumë më pak se sa mund të kushtojë një libër normal) kështu që është një mundësi e mirë që duhet ta lexoni në një moment. Nëse dëshironi ta blini këtu ju lë lidhjen: Bleni atë në Amazon

! Një libër me 10!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.